«Занепокоєння та стурбованості» мало, коли шість атомних реакторів у руках терористів

З 1 по 5 вересня на Запорізькій АЕС працювала місія МАГАТЕ. За результатами свого візиту вони представили звіт з фактами та рекомендаціями.

Для нас з вами там немає нічого нового. Те, що територія ЗАЕС обстрілюється та на ній перебуває російська військова техніка, нам вже відомо.

Розчарувало мене особисто у звіті два моменти. Перший про те, що чітко не було вказано, хто ж стоїть за обстрілами станції. Чи можливо у місії МАГАТЕ ще є сумніви, що це робить росія, тероризуючи таким чином весь світ?

Другий момент стосується умов роботи українських співробітників, які залишились працювати на станції. У звіті йдеться про «складні моральні умови та психологічний тиск». Як на мене, це дуже м'яко сказано про ситуацію, коли люди змушені працювати під дулами автоматів.

За словами уповноваженого ВРУ з прав людини Дмитра Лубінця, росіяни на ЗАЕС вчиняють з українськими працівниками катування, незаконні арешти, кримінальне переслідування, мають місце навіть вбивства.

Місія МАГАТЕ говорить про стресові умови роботи, проте навіть в цьому випадку ніяких дій чи пропозицій  на рахунок їх вирішення вони не надають.

«Занепокоєння та стурбованості» мало, коли шість атомних реакторів знаходяться у руках терористів. Хочеться, щоб в цьому плані міжнародні організації брали приклад з українців.

Коли перед нами виникає проблема чи загроза ми не просто непокоїмось, а об’єднуємось та робимо все від нас залежне, щоб її вирішити. 

ЗАЕС в руках росіян це потужна зброя та важіль впливу на весь світ. По-перше, в будь-який момент на станції може статись аварія.

Це не якесь малоймовірне припущення, а реальна річ. У звіті МАГАТЕ сказано, що наразі всі показники на станції перебувають в межах норми.

Але ми з вами розуміємо, що все може змінити одна помилка, один невірний постріл. Наслідки будуть важкими не тільки для України, а й для багатьох держав Європи та світу.

Інша загроза полягає в тому, що з великою ймовірністю окупанти готуються до відключення потужностей ЗАЕС від української мережі і приєднання до російської. Те, що підготовка до «великої крадіжки» триває підтверджує наявність на станції працівників «росатому».

За словами українських робітників станції, вони ще з березня докладно вивчають документацію про технічні характеристики ЗАЕС.

Попереду Україну чекає один з найскладніших осінньо-зимових періодів в плані забезпечення теплом та електрикою. Тому потужності, які продукує Запорізька атомна станція нам вкрай необхідні.

Констатацій місії МАГАТЕ для нас замало, в такий час потрібні конкретні рішення та дії. Сподіваємось, що ми скоро їх побачимо.

Щоб звести до мінімуму всі ризики потрібно вивести з території ЗАЕС російську військову техніку та солдат, демілітаризувати зону станції, забезпечити безпечні умови роботи для українських співробітників та  надійний захист АЕС ППО.

Ядерна безпека України світу має бути в безпеці, а не в руках країни-терориста.


10.09.2022 Едуард Прощук 6843
Коментарі ()

15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

5216 1
29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

1844 4
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

4055 3
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

3179 2
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

7975 2
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

20306 29

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

285

Поняття святості, як певної інакшості, духовної досконалості присутнє у різних релігіях.   

825

Поширений вислів «Пийте, але не впивайтеся» часто приписують Ісусу Христу. Втім, чи дійсно в Священному Писанні християн є цей вираз і яке ставлення до алкоголю і його вживанню ми бачимо у Біблії?

1921

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

2399
24.07.2024

Гречаний чай — це корисний і смачний напій, який поєднує у собі багатство вітамінів і мінералів з приємним ароматом. Корисні властивості роблять його незамінним джерелом здоров'я людини.

196
20.07.2024

Влітку під час тривалих вимкнень електроенергії деякі продукти в холодильнику можуть зіпсуватися за чотири години, без нього — за дві.  

704
17.07.2024

Інфляція на споживчому ринку у червні 2024 року порівняно із травнем цього року на Прикарпатті становила 2,5%, з початку року — 4,9%, в Україні — 2,2% та 4,3% відповідно.  

487
23.07.2024

На початку серпня відбудеться Всеукраїнська Патріарша проща до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої в Крилосі, яка щороку об’єднує у молитві тисячі вірян.  

18393
19.07.2024

У суботу, 20 липня, християни відзначатимуть День пророка Іллі.  

986
15.07.2024

Отець Антоній Яремчук — вислужений ігумен монастиря та парох парафії Успіння Матері Божої у мальовничому, чудовому відпустовому місці в селі Погоня.  

1222 1
11.07.2024

Подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

6108 3
20.07.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

23403 1
24.07.2024

Майже третина (32%) опитаних українців у травні 2024 року висловили готовність до територіальних поступок для якнайшвидшого досягнення миру та збереження незалежності.   

301
20.07.2024

Депутати Верховної ради у першому читанні підтримали законопроєкт, в якому йдеться про угоду зі слідством у провадженнях про корупційні злочини. Сім із десяти обранців з Івано-Франківщини проголосували "за".  

998 1
18.07.2024

Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №11340, який дозволятиме підозрюваним у корупційних злочинах чиновникам йти на угоду зі слідством та сплачувати штраф за скоєне правопорушення.  

1199 5
16.07.2024

Зауважимо, соціологи, які опитали понад дві тисячі респондентів, наголошують, що «це думка тилу».

504