Закінчення навчального року для українських студентів

Вищі навчальні заклади закінчуватимуть навчальний рік у дистанційному режимі. Причиною такої ситуації стало епідеміологічне становище з коронавірусом в Україні.

Цю інформацію повідомила в інтерв'ю радіо “Свобода” виконувачка обов'язків міністра освіти і науки Любомира Мандзій. Державна установа направила до всіх вищих навчальних закладів рекомендовані листи зі вказівками про закриття навчального року дистанційно. 

Наразі викладачі працюють зі студентами в режимі онлайн. Міністерство рекомендувало підійти до процесу навчання з усією серйозністю та організовано, дотримуючись передбачених раніше строків складання іспитів. Проте, якщо епідеміологічна ситуація в країні зміниться та будуть зняті карантинні обмеження, то, звичайно, сесії проходитимуть в аудиторіях навчальних закладів. Аналогічним способом проводитимуться випускні іспити в українських вишах. 

Навчальний процес в умовах пандемії завершиться таким чином:

  • Студенти вузів, які не випускаються, завершать свій навчальний рік за попереднім графіком, як і планувалося.
  • Сесії в університетах проводитимуться в дистанційному форматі за затвердженим раніше планом. Якщо студент не матиме змоги виконати обов'язкові роботи дистанційно — вуз зобов'язаний перенести їх на наступний рік навчання.
  • Випускники захищатимуть дипломні роботи і складатимуть державні іспити  дистанційно за винятком єдиного державного кваліфікаційного екзамена й атестації для отримання ступеня доктора.
  • Державну підсумкову атестацію анулювали взагалі.
  • Зовнішнє незалежне оцінювання планують провести в кінці травня, хоча допускають варіант зміщення дати.

Що стосується особливостей вступу до вищих навчальних закладів України для мешканців Донбасу та Кримського півосторова, то вони можуть звернутися до спеціальних центрів. Тобто, абітурієнтам для вступу до вузу необхідно зв'язатися з навчальним органом “Донбас-Україна” або “Крим-Україна”, подати декларацію та пройти всі передбачені процедури.

                                       Конкурс від сайту Kasta.ua

Талановитим і творчим студентам сайт Kasta.ua дає можливість під час карантину проявити себе та взяти участь у конкурсі студентських есе. Тему обрали найактуальнішу сьогодні — «Карантин і криза — виклик чи нова можливість для України?». Учасникам пропонується викласти власну думку та зробити висновки щодо ситуації, яка виникла в нашій країні.

За найкращі роботи переможці отримають грошову винагороду. Компанія Kasta розподілить призові кошти між трьома учасниками та їхніми кураторами:

1 місце оцінюється в 16 000 гривень;
2 місце — 14 000 гривень;
3 місце — 10 000 гривень. 
У ситуації, коли більшість українців змушені залишитися без коштів, це чудова можливість для талановитих людей чесним і справедливим шляхом виграти чималу суму. 


                                                Умови написання есе

Конкурсант може обрати своїм керівником чинного викладача вищого навчального закладу. Педагоги, які наразі не працюють, не можуть бути кураторами учасників. Вибір наставника є обов'язковою умовою конкурсу — есе, написані без куратора, не прийматимуться.

Взяти участь у конкурсі може студент будь-якого українського вузу, запропонувавши до розгляду одну написану роботу, в якій викладе своє бачення ситуації з коронавірусом та проявить аналітичні здібності, зробивши обдумані висновки. 

Куратор може взяти під свою опіку до семи виконавців. Його основне завдання — направляти студентів у правильне русло, контролювати дотримання умов та слідкувати за вчасним виконанням роботи кожного з них. 

Протягом усіх етапів конкурсу умови залишатимуться незмінними, тому студентам не варто хвилюватися, що вже створений твір доведеться переписувати. Немає обмежень щодо мови написання есе — обрати можна ту, якою найзручніше висловити власні думки щодо ситуації, яка виникла в державі. Максимальний розмір твору — 5 сторінок. 

Окрім самого есе, не варто забувати про супровідний лист, в якому необхідно зазначити відомості про автора та куратора. Матеріали потрібно відправити до 20 травня.

Партнерський матеріал


19.05.2020 8407
Коментарі ()

07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

499
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5159
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1425
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1307
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2567
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3956

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

344

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1178

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1021

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

942
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

257
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10633
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

334
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

600
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5652
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1415
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

293
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

200
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

572 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1005
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

876