Захищаємося від електромагнітного "смогу". Профілактика

Навколо нас маса електромагнітних приладів. Телевізори, комп'ютери, мікрохвильові печі, не кажучи вже про мобільники... Зрозуміло, що все це не найкращим чином впливає на здоров'я. Що ж, відмовитися від досягнень прогресу? Рекомендації читачам MedPulse.ru дають експерт ВООЗ Ніна Рубцова, а також екологи Дмитро Давидов і Олександр Міхєєв.

Як стверджують фахівці, джерелами ЕМ-випромінювання є всі побутові електроприлади. Найбільш потужне випромінювання у НВЧ-печей, сучасних холодильників, електроплит і мобільних телефонів. Порівняно нешкідливим вважається лише низькочастотне випромінювання, що розповсюджується від електромережі. Більш небезпечно високочастотне випромінювання від радіо- і телепередавачів, а також радарів. Небезпечні для здоров'я лінії електропередач - недарма під ними заборонено будувати житло.

Дослідження впливу електромагнітних полів на людину і тварин у нашій країні ведуться більше півстоліття. Експериментальним шляхом вчені встановили, що понад усе схильні до нього зростаючі тканини та ембріони.

"З'ясувалося, що електромагнітні поля впливають на нервову і м'язову тканини, можуть провокувати неврологічні порушення і безсоння, а також збої в роботі шлунково-кишкового тракту, - коментує експерт ВООЗ Ніна Рубцова. - Вони також здатні впливати на частоту серцевих скорочень і артеріальний тиск".

Особливу увагу дослідники приділяють випромінювання від мобільних телефонів. Нещодавно було доведено, що часте використання стільникового зв'язку може призводити до таких захворювань, як рак мозку, хвороба Альцгеймера та пошкодження вестибулярного апарату. Причому особливу небезпеку мобільники представляють для дітей та підлітків.

А ось що стосується так званої "електромагнітної алергії", що викликає нібито такі симптоми, як хронічна втома, головний біль, розлади пам'яті, то фахівці її наявності поки не підтверджують ...

Як же захистити себе від електромагнітного впливу? Ось які рекомендації дають фахівці.

"У житлових приміщеннях досить грамотно розташувати побутові прилади: у їхнє поле не повинні потрапляти ліжка і дивани, обідній стіл, словом, ті місця, де ми проводимо багато часу, - радить експерт незалежної компанії з екологічної експертизи Дмитро Давидов. - При віддаленні від джерела електричного випромінювання на подвійну відстань напруженість поля знижується в чотири рази. Найпростіший спосіб звести шкідливий вплив до мінімуму - не сидіти занадто близько від телевізора".

За словами Дмитра Давидова, спальне місце краще розташувати не ближче ніж на 10 см від стіни, особливо в будинках із залізобетонними стінами, а звичайну електропроводку бажано замінити на екрановану. Провід й розетки розташовувати ближче до підлоги.

Кухонні плити краще вибирати з металокерамічною поверхнею. Сучасні НВЧ-плити високогерметичні і тому безпечні. Щоб перевірити ступінь герметичності, слід пронести перед дверцятами працючої НВЧ-пічки листочок алюмінієвої фольги: якщо не буде тріску і іскор, то все в порядку.

При роботі за комп'ютером відстань між вашим обличчям і екраном повинна бути не менше метра. Крім того, слід знати, що плазмові або рідкокристалічні (плоскі) монітори безпечніші, ніж електронно-променеві.

А як бути з мобільниками?

"Питання про ступінь шкідливості мобільних телефонів поки є предметом для дискусій, - говорить експерт-еколог Олександр Міхєєв. - Потужність електромагнітного випромінювання мобільного телефону - величина непостійна, вона залежить від стану каналу зв'язку "мобільний телефон - базова станція ".

Чим вище рівень сигналу станції в місці прийому, тим менше потужність випромінювання мобільного телефону. В якості запобіжних заходів можна запропонувати наступне: носити телефон у сумці або портфелі, а не на поясі чи на грудях, при довгих розмовах використовувати проводові гарнітуру".

Крім того, фахівці рекомендують замість дзвінків відправляти SMS, не користуватися телефоном в транспорті, так як в цьому випадку через ефект екранування потужність випромінювання підвищується.

Дітям до 12 років краще не дозволяти користуватися мобільниками, а якщо вже це так необхідно, то вони повинні обов'язково використовувати гарнітуру. І не слід дозволяти їм розмовляти по телефону занадто довго.

Втім, заради справедливості варто сказати, що електромагнітні хвилі з успіхом застосовуються у фізіотерапії: наприклад, вони прискорюють загоєння тканин і надають протизапальний ефект.


10.10.2010 2885 0
Коментарі (0)

05.12.2023

Кузьма Хобзей, багатолітній політв’язень радянського режиму, громадський діяч, автор книги «Тернистими шляхами», Почесний громадянин міста Калуша, депутат Калуської міськради першого демократичного скликання. Меморіальна дошка розміщена на початку вулиці, якій раніше міськрада дала ім’я Кузьми Хобзея.

584 1
01.12.2023

Подарунків на свята чекають не тільки діти, а й дорослі. Тому, знижка на купівлю оселі сподобається всім членам сім’ї.

1022
24.11.2023
Вікторія Матіїв

«Було це дуже страшно і був великий ризик. Бо якраз на Запорізькому напрямку розстрілювали колони автобусів та автомобілів», — ділиться переселенка.

3547 12
10.11.2023
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки поспілкувалася з психологинею Валерією Худзіцькою та військовослужбовцем Дмитром, а також провела опитування, щоб дізнатись думки людей щодо цієї теми.

3923
02.11.2023

Компанія AURUM з радістю пропонує поринути у світ елегантності та розкоші з ювелірними виробами найвищої якості та знижками, які роблять їх ще більш бажаними.

4288
30.10.2023
Вікторія Матіїв

Про те, як стала монахинею та робить все на більшу славу Божу з журналісткою Фіртки поспілкувалася сестра Софія, яка проживає у монастирі Згромадження Пресвятої Родини у селі Гошів.

5439

Завдяки путіну, такої ганьби та приниження росія не відчувала ніколи за всю свою історію.

55

Роль і становище жінки в християнстві часто применшувалося, вважають критики християнства. Але чи це дійсно так?  

224

Розглянемо суть і роль старозавітних та новозавітних священників у контексті двох різних поглядів на це. 

673

Беззаперечно, довгі роки священники були й залишаються важливою складовою суспільства, маючи авторитет та суттєвий вплив на його думку. 

1195
07.12.2023

Ці ласощі навіть тепер, у холодну пору року, покращують життєвий тонус і загальне самопочуття.

106
04.12.2023

Під час їжі найкраще взагалі ні на що не відволікатися, максимум допустима легка світська бесіда.

266
30.11.2023

Як зазначають експерти в галузі дієтології, вживання квашеної капусти в невеликих кількостях не тільки поліпшує стан імунної системи, але і в рази знижує ризик розвитку пухлин в організмі.

62299
05.12.2023

Раніше її ім’я було Галина, після обряду облечин, яким людей посвячують у монаше життя, у церкві її називають сестра Софія.  

11271
01.12.2023

Закон про військове капеланство, який ухвалили в грудні 2021 року запустив Службу військового капеланства та змінив статус капеланів на війні.   

834
26.11.2023

Церква в умовах війни зміцнює ментальне здоров'я, допомагає стати стійкішими та подолати ті виклики, які стоять перед українською державою та її громадянами.  

793
20.11.2023

З початку повномасштабного російського вторгнення Згромадження Сестер Пресвятої Родини у Гошеві прихистили десятки внутрішньо переміщених осіб.  

5434
04.12.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

13310
03.12.2023

У Брюсселі цього тижня підтвердили повне завершення процесу синхронізації української та європейської енергосистем.  

408
30.11.2023

Відбудеться саміт Європейської Ради, де лідери держав Європейського Союзу ухвалюватимуть рішення стосовно України та всіх країн, які прагнуть стати членами ЄС.  

401
24.11.2023

Діяльністю голови обласної військово-цивільної адміністрації Світлани Онищук задоволені 37%, незадоволені – 16%, майже половина – не визначилися з оцінкою.  

1236