Захищаємося від електромагнітного "смогу". Профілактика

Навколо нас маса електромагнітних приладів. Телевізори, комп'ютери, мікрохвильові печі, не кажучи вже про мобільники... Зрозуміло, що все це не найкращим чином впливає на здоров'я. Що ж, відмовитися від досягнень прогресу? Рекомендації читачам MedPulse.ru дають експерт ВООЗ Ніна Рубцова, а також екологи Дмитро Давидов і Олександр Міхєєв.

Як стверджують фахівці, джерелами ЕМ-випромінювання є всі побутові електроприлади. Найбільш потужне випромінювання у НВЧ-печей, сучасних холодильників, електроплит і мобільних телефонів. Порівняно нешкідливим вважається лише низькочастотне випромінювання, що розповсюджується від електромережі. Більш небезпечно високочастотне випромінювання від радіо- і телепередавачів, а також радарів. Небезпечні для здоров'я лінії електропередач - недарма під ними заборонено будувати житло.

Дослідження впливу електромагнітних полів на людину і тварин у нашій країні ведуться більше півстоліття. Експериментальним шляхом вчені встановили, що понад усе схильні до нього зростаючі тканини та ембріони.

"З'ясувалося, що електромагнітні поля впливають на нервову і м'язову тканини, можуть провокувати неврологічні порушення і безсоння, а також збої в роботі шлунково-кишкового тракту, - коментує експерт ВООЗ Ніна Рубцова. - Вони також здатні впливати на частоту серцевих скорочень і артеріальний тиск".

Особливу увагу дослідники приділяють випромінювання від мобільних телефонів. Нещодавно було доведено, що часте використання стільникового зв'язку може призводити до таких захворювань, як рак мозку, хвороба Альцгеймера та пошкодження вестибулярного апарату. Причому особливу небезпеку мобільники представляють для дітей та підлітків.

А ось що стосується так званої "електромагнітної алергії", що викликає нібито такі симптоми, як хронічна втома, головний біль, розлади пам'яті, то фахівці її наявності поки не підтверджують ...

Як же захистити себе від електромагнітного впливу? Ось які рекомендації дають фахівці.

"У житлових приміщеннях досить грамотно розташувати побутові прилади: у їхнє поле не повинні потрапляти ліжка і дивани, обідній стіл, словом, ті місця, де ми проводимо багато часу, - радить експерт незалежної компанії з екологічної експертизи Дмитро Давидов. - При віддаленні від джерела електричного випромінювання на подвійну відстань напруженість поля знижується в чотири рази. Найпростіший спосіб звести шкідливий вплив до мінімуму - не сидіти занадто близько від телевізора".

За словами Дмитра Давидова, спальне місце краще розташувати не ближче ніж на 10 см від стіни, особливо в будинках із залізобетонними стінами, а звичайну електропроводку бажано замінити на екрановану. Провід й розетки розташовувати ближче до підлоги.

Кухонні плити краще вибирати з металокерамічною поверхнею. Сучасні НВЧ-плити високогерметичні і тому безпечні. Щоб перевірити ступінь герметичності, слід пронести перед дверцятами працючої НВЧ-пічки листочок алюмінієвої фольги: якщо не буде тріску і іскор, то все в порядку.

При роботі за комп'ютером відстань між вашим обличчям і екраном повинна бути не менше метра. Крім того, слід знати, що плазмові або рідкокристалічні (плоскі) монітори безпечніші, ніж електронно-променеві.

А як бути з мобільниками?

"Питання про ступінь шкідливості мобільних телефонів поки є предметом для дискусій, - говорить експерт-еколог Олександр Міхєєв. - Потужність електромагнітного випромінювання мобільного телефону - величина непостійна, вона залежить від стану каналу зв'язку "мобільний телефон - базова станція ".

Чим вище рівень сигналу станції в місці прийому, тим менше потужність випромінювання мобільного телефону. В якості запобіжних заходів можна запропонувати наступне: носити телефон у сумці або портфелі, а не на поясі чи на грудях, при довгих розмовах використовувати проводові гарнітуру".

Крім того, фахівці рекомендують замість дзвінків відправляти SMS, не користуватися телефоном в транспорті, так як в цьому випадку через ефект екранування потужність випромінювання підвищується.

Дітям до 12 років краще не дозволяти користуватися мобільниками, а якщо вже це так необхідно, то вони повинні обов'язково використовувати гарнітуру. І не слід дозволяти їм розмовляти по телефону занадто довго.

Втім, заради справедливості варто сказати, що електромагнітні хвилі з успіхом застосовуються у фізіотерапії: наприклад, вони прискорюють загоєння тканин і надають протизапальний ефект.


10.10.2010 3128 0
Коментарі (0)

06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

893
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

915
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

1266
29.11.2024
Олег Головенський

Під час своєї передвиборчої компанії Дональд Трамп запевнив, що якщо він виграє вибори, то за його президентства впровадження CBDC в США буде заблоковане. Що таке ці CBDC? Це — Central Bank Digital Currency (цифрові валюти центральних банків).

1153
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

1544
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

3194

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

963

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

1024

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1915

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1924
05.12.2024

Зима – це час, коли наш організм потребує тепла, енергії та поживних речовин, щоб впоратися з холодом.   

273
28.11.2024

Багато хто, бажаючи схуднути чи поліпшити здоров'я, звертається до модних дієт. Але правда в тому, що більшість дієт не дають тривалого результату і навіть можуть нашкодити організму.  

662
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

674
06.12.2024

Про День Святого Миколая, журналістка Фіртки розпитала в отця Миколая Микосовського, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

408
30.11.2024

Захист Батьківщини випливає із четвертої Божої Заповіді, яка трактується: "Шануй батька і матір". А Батьківщина — це наша друга матір, тому добрі діти, звичайно, свою маму захищатимуть.  

7695
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3866
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

1282
04.12.2024

Українську писанку внесли до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини людства ЮНЕСКО.  

169
05.12.2024

Верховна Рада четвертого грудня ухвалила в цілому законопроєкт про підвищення акцизу на тютюнові вироби.  

2735
29.11.2024

Цей закон набуде чинності з 1 грудня.

574
28.11.2024

2024 рік — це рік, коли у громад забрали військовий податок на доходи, військове ПДФО.

743