Захищаємося від електромагнітного "смогу". Профілактика

Навколо нас маса електромагнітних приладів. Телевізори, комп'ютери, мікрохвильові печі, не кажучи вже про мобільники... Зрозуміло, що все це не найкращим чином впливає на здоров'я. Що ж, відмовитися від досягнень прогресу? Рекомендації читачам MedPulse.ru дають експерт ВООЗ Ніна Рубцова, а також екологи Дмитро Давидов і Олександр Міхєєв.

Як стверджують фахівці, джерелами ЕМ-випромінювання є всі побутові електроприлади. Найбільш потужне випромінювання у НВЧ-печей, сучасних холодильників, електроплит і мобільних телефонів. Порівняно нешкідливим вважається лише низькочастотне випромінювання, що розповсюджується від електромережі. Більш небезпечно високочастотне випромінювання від радіо- і телепередавачів, а також радарів. Небезпечні для здоров'я лінії електропередач - недарма під ними заборонено будувати житло.

Дослідження впливу електромагнітних полів на людину і тварин у нашій країні ведуться більше півстоліття. Експериментальним шляхом вчені встановили, що понад усе схильні до нього зростаючі тканини та ембріони.

"З'ясувалося, що електромагнітні поля впливають на нервову і м'язову тканини, можуть провокувати неврологічні порушення і безсоння, а також збої в роботі шлунково-кишкового тракту, - коментує експерт ВООЗ Ніна Рубцова. - Вони також здатні впливати на частоту серцевих скорочень і артеріальний тиск".

Особливу увагу дослідники приділяють випромінювання від мобільних телефонів. Нещодавно було доведено, що часте використання стільникового зв'язку може призводити до таких захворювань, як рак мозку, хвороба Альцгеймера та пошкодження вестибулярного апарату. Причому особливу небезпеку мобільники представляють для дітей та підлітків.

А ось що стосується так званої "електромагнітної алергії", що викликає нібито такі симптоми, як хронічна втома, головний біль, розлади пам'яті, то фахівці її наявності поки не підтверджують ...

Як же захистити себе від електромагнітного впливу? Ось які рекомендації дають фахівці.

"У житлових приміщеннях досить грамотно розташувати побутові прилади: у їхнє поле не повинні потрапляти ліжка і дивани, обідній стіл, словом, ті місця, де ми проводимо багато часу, - радить експерт незалежної компанії з екологічної експертизи Дмитро Давидов. - При віддаленні від джерела електричного випромінювання на подвійну відстань напруженість поля знижується в чотири рази. Найпростіший спосіб звести шкідливий вплив до мінімуму - не сидіти занадто близько від телевізора".

За словами Дмитра Давидова, спальне місце краще розташувати не ближче ніж на 10 см від стіни, особливо в будинках із залізобетонними стінами, а звичайну електропроводку бажано замінити на екрановану. Провід й розетки розташовувати ближче до підлоги.

Кухонні плити краще вибирати з металокерамічною поверхнею. Сучасні НВЧ-плити високогерметичні і тому безпечні. Щоб перевірити ступінь герметичності, слід пронести перед дверцятами працючої НВЧ-пічки листочок алюмінієвої фольги: якщо не буде тріску і іскор, то все в порядку.

При роботі за комп'ютером відстань між вашим обличчям і екраном повинна бути не менше метра. Крім того, слід знати, що плазмові або рідкокристалічні (плоскі) монітори безпечніші, ніж електронно-променеві.

А як бути з мобільниками?

"Питання про ступінь шкідливості мобільних телефонів поки є предметом для дискусій, - говорить експерт-еколог Олександр Міхєєв. - Потужність електромагнітного випромінювання мобільного телефону - величина непостійна, вона залежить від стану каналу зв'язку "мобільний телефон - базова станція ".

Чим вище рівень сигналу станції в місці прийому, тим менше потужність випромінювання мобільного телефону. В якості запобіжних заходів можна запропонувати наступне: носити телефон у сумці або портфелі, а не на поясі чи на грудях, при довгих розмовах використовувати проводові гарнітуру".

Крім того, фахівці рекомендують замість дзвінків відправляти SMS, не користуватися телефоном в транспорті, так як в цьому випадку через ефект екранування потужність випромінювання підвищується.

Дітям до 12 років краще не дозволяти користуватися мобільниками, а якщо вже це так необхідно, то вони повинні обов'язково використовувати гарнітуру. І не слід дозволяти їм розмовляти по телефону занадто довго.

Втім, заради справедливості варто сказати, що електромагнітні хвилі з успіхом застосовуються у фізіотерапії: наприклад, вони прискорюють загоєння тканин і надають протизапальний ефект.


10.10.2010 2997 0
Коментарі (0)

08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

1876 1
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

1261
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

5051
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

14441 7
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

3419 1
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

3243

Війна росії проти України зірвала всі маски, і нарешті весь світ побачив жорстокість росіян, які використовують всі методи задля поневолення українського народу. Одним із цих інструментів є російське православ’я — а саме РПЦ з їх філією в Україні УПЦ МП.  

1073

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

2435

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

2385

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

2937
14.06.2024

Причин швидкого набору ваги може бути багато. Це може бути спричинене зміною способу життя або ж вказувати на серйозні проблеми зі здоровʼям.

200
08.06.2024

У Богородчанах на Івано-Франківщині з вересня 2024 року відновить роботу місцеве тепличне господарство, що простоювало вісім років.

1364
04.06.2024

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

1138
13.06.2024

Монастир Успіння Матері Божої — чинний чоловічий греко-католицький монастир Чину Св. Василія Великого у селі Погоня.   

618
09.06.2024

Війна змусила багатьох замислитись, чому Бог допускає таку страшну ситуацію в Україні?  

531
04.06.2024

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

873
01.06.2024

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком. Так, священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

843
13.06.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

21812
12.06.2024

Більшість українців — 63% — вважають, що критика окремих дій влади має бути або бути в конструктивних рамках, які б не розхитували ситуацію в країні (50%).  

358 1
08.06.2024

Більшість українців віддають перевагу демократичній системі, аніж сильному лідерству.

823 1
04.06.2024

Питання розбудови демократичних інституцій залишається одним із пріоритетів для українців. Адже понад 90% громадян віддають перевагу демократичній системі, аніж сильному лідерству.

627
29.05.2024

"Українська правда" дослідила, як Офіс президента України впливає на інформаційну політику медіа, зокрема через інформаційне агентство "Укрінформ".  

1093