Всі ваші паролі можуть втратити сенс: найбільша дірка в безпеці за всю історію існування інтернету

 

 

Всі ваші паролі можуть втратити сенс: найбільша дірка в безпеці за всю історію існування інтернету

 

Днями стало відомо про існування дірки в безпеці протоколу шифрування даних OpenSSL. Проблема існує вже 2 роки. Протягом всього цього періоду хакери, які могли знати про діру, безконтрольно могли читати вашу переписку, знати інформацію про ваші банківські дані, вашу пошту і т.д.

А тепер про все і доступнішою мовою.

Дірку в безпеці назвали Heartbleed. Експерти з безпеки інформації вважають, що це найбільша загроза безпеки приватної інформації за весь час існування інтернету – пише Businessinsider.

Причому це не просто баг в якомусь додатку, який легко можна апдейтнути. Дірка в безпеці серверів, які забезпечують безпечну передачу даних в таких сервісах як Facebook, Gmail та тисячах інших.

Отже, що таке «Heartbleed баг»?

Heartbleed – дірка в безпеці OpenSSL – опенсорсний стандарт шифрування даних, який використовують більшість сайтів для шифрування даних, які проходять між сервером та користувачем. Це дає можливість шифрувати ваші дані при обміні повідомленнями в чаті чи електронній пошті.

Шифрування відбувається в такий спосіб, що якщо хтось перехопить вашу інформацію – це буде лише набір символів, який не має жодного сенсу.

Коли комп‘ютери встановлюють між собою безпечне з‘єднання через OpenSSL – вони відправляють один одному так званий heartbeat (серцебиття) – невеликий пакет даних, який просить дати відповідь на запит.

Через помилку в програмному коді OpenSSL зловмисники отримали можливість надіслати неавторизований heartbeat в такий спосіб, що сервер буде сприймати його як авторизований комп‘ютер і може отримати доступ до даних, що зберігаються, зокрема, в пам‘яті серверів.

Наскільки висока загроза для користувача?

Це найвищий рівень загрози з існуючих до сьогоднішнього дня. Веб сервери можуть тримати своїй активній пам‘яті багато інформації, включаючи паролі, контент, який завантажив користувач. Навіть номери кредитних карток.

Але найнебезпечніше те, що в хакерів з‘явилась можливість доступу до ключів шифрування – кодів, які дають можливість перетворити беззмістовну інформацію, яка передається між користувачем та сервером, у нормальну.

Маючи такі ключі хакер може перехоплювати зашифровані дані (навіть не маючи доступу до сервера) та розшифровувати її. Наприклад, можна підключитись до вашого інтернет-кабеля, і знімати з нього всю вашу переписку поштою.

Тобто це означає, що поки на сервері не будуть змінені ключі безпеки – хакери зможуть продовжувати читати вашу інформацію.

Чи стосується це вас особисто?

Скоріш за все, так. Це може стосуватись вас як прямо, так і опосередковано. OpenSSL – найпопулярніший стандарт шифрування в інтернеті. Ваші улюблені сайти, сайт вашої компанії, сайт, де ви оплачуєте комунальні послуги чи купуєте книги – багато з них використовують OpenSSL.

За інформацією компанії Netcraft, з майже 1 мільярда існуючих на сьогоднішній день сайтів, 66% використовують технології на базі SSL.

Що ви можете зробити, щоб захистити себе?

Оскільки проблема існує вже понад 2 роки, і процес доступу до ваших даних не залишав жодних слідів втручання – це означає, що так чи інакше хтось міг отримати доступ до ваших даних. Важливо змінити ваші паролі. Особливо для сервісів, де є важлива та чутлива інформація. Однак, якщо сайт, де зберігається ця інформація, не оновив OpenSSL, зміна вашого паролю нічого не дасть – загроза доступу до даних буде зберігатись.

Поштові сервіси Gmail та Yahoo.Mail вже «залатали» діру, і просять користувачів змінити свої паролі. Аналогічна ситуація з соціальною мережею Facebook та сервісом зберігання даних Dropbox.


10.04.2014 1217 0
Коментарі (0)

17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

679
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

11202 1
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

1894
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

1792
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

2791
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

4647

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

414

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

1087

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

1496

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

1361
12.05.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

1742
07.05.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

1560
03.05.2024

В Івано-Франківську триває передсвятковий ярмарок "Великодній кошик".  

1269
12.05.2024

Про значення неділі журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

642
08.05.2024

У цілому 63% українців вважають, що ця Церква має бути повністю забороненою в Україні (у грудні 2022 року — 54%, у травні 2023 року — 66%).  

721
04.05.2024

Великдень - свято, що є одним з найважливіших для віруючих християн.  

1910
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

2242 11
12.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

20408
13.05.2024

В Україні громадяни переважно змінили свою думку у порівнянні із попередніми роками та вважають, що для країни важливіша демократична система, ніж сильний лідер.    

389
09.05.2024

Верховна Рада 9 травня 2024 року збільшила штрафи за військові правопорушення.  

734 1
05.05.2024

Президент Китаю Сі Цзіньпін у неділю вирушив до Парижа з рідкісним візитом, а його французький колега Еммануель Макрон має намір тиснути спробувати переконати його використати свій вплив на Росію щодо війни в Україні.    

775
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

1120