Використовує срібло, мідь, латунь: прикарпатець виготовляє вироби з цінних металів (ФОТО)

Вже п’ять років Іван Луцак з села Великий Ключів, що на Коломийщині виготовляє ювелірні прикраси.

Кореспондентка Фіртки поспілкувалась з фахівцем та дізналась про деталі його роботи.

Хлопець навчався у Вижницькому коледжі прикладного мистецтва, на ювелірному факультеті. Все своє життя захоплюється мистецтвом, тому обрав для себе таку професію.

"Спочатку я йшов по лінії малювання, з дитинства відвідував художню школу, згодом вступив у коледж і тут вже вирішив спробувати створити для себе щось такого плану, як вироби з металу", - зізнається хлопець.

Іван Луцак розповідає, дизайн для своїх робіт придумує самостійно, головне в цій роботі – уява. Зі срібла може виготовити все, що завгодно, тут велику роль відіграє час та бажання творити.

"Щоб створити певну прикрасу кожному ювелірові необхідно знати спочатку її об’єм, чи то сережки, браслет, або кольє. Потім приготувати ескіз, важливо пам’ятати про вподобання замовника, кожен чорновий варіант оговорюється з ним, після узгодження, якщо в цьому є необхідність, можна щось виправити, додати, як ні, то одразу після затвердження я приступаю до виготовлення", - продовжує ювелір.

Фахівець продовжує, після затвердження ескізу розпочинається найцікавіше, робота з коштовними металами.

"Спочатку – це плавлення срібла, у спеціально відведеному посуді. Далі розтоплене срібло заливаємо у форму - отримуємо пластину, яку пропускаємо через машину «вальце», бо важливо, щоб метал був дуже тонким. Тут все залежить від прикраси та її розміру. Наступний етап – наносимо малюнок на пластину, випилюємо його до потрібного нам розміру та дизайну", - ділиться Іван.

Хлопець переконує робота з коштовними металами не є легка, бо потребує багато часу і терпіння. Наразі, майстер пишається кожним своїм виробом.

"За всі п’ять років я зробив досить багато різних виробів, скільки їх виготовив в коледжі - вже не згадаю. Найважче було виготовити Панагию (невеликий багатоприкрашений образ Богоматері) та гуцульський ремінь, поєднання металів: латунь, мідь, срібло".

На цьому юнак не планує зупинятись, мріє створити власну ювелірну майстерню на Коломийщині, в якій не тільки буде створювати прикраси, а й навчатиме цього ремесла інших.

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Прикарпатський колекціонер збирає автентичні гуцульські вишиванки (ВІДЕО)

Франківська художниця творить картини з епоксидної смоли (ВІДЕО)


31.08.2021 1949
Коментарі ()

15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

5227 1
29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

1849 4
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

4063 3
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

3184 2
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

7981 2
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

20315 29

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

289

Поняття святості, як певної інакшості, духовної досконалості присутнє у різних релігіях.   

829

Поширений вислів «Пийте, але не впивайтеся» часто приписують Ісусу Христу. Втім, чи дійсно в Священному Писанні християн є цей вираз і яке ставлення до алкоголю і його вживанню ми бачимо у Біблії?

1926

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

2403
27.07.2024

Вибір корму для вашого чотириногого друга є важливим рішенням, яке впливає на його здоров'я, енергію та якість життя. Від правильного харчування залежить не лише фізичний стан собаки, але й її настрій та довголіття

35
24.07.2024

Гречаний чай — це корисний і смачний напій, який поєднує у собі багатство вітамінів і мінералів з приємним ароматом. Корисні властивості роблять його незамінним джерелом здоров'я людини.

209
20.07.2024

Влітку під час тривалих вимкнень електроенергії деякі продукти в холодильнику можуть зіпсуватися за чотири години, без нього — за дві.  

710
23.07.2024

На початку серпня відбудеться Всеукраїнська Патріарша проща до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої в Крилосі, яка щороку об’єднує у молитві тисячі вірян.  

18402
19.07.2024

У суботу, 20 липня, християни відзначатимуть День пророка Іллі.  

992
15.07.2024

Отець Антоній Яремчук — вислужений ігумен монастиря та парох парафії Успіння Матері Божої у мальовничому, чудовому відпустовому місці в селі Погоня.  

1225 1
11.07.2024

Подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

6113 3
20.07.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

23409 1
24.07.2024

Майже третина (32%) опитаних українців у травні 2024 року висловили готовність до територіальних поступок для якнайшвидшого досягнення миру та збереження незалежності.   

307
20.07.2024

Депутати Верховної ради у першому читанні підтримали законопроєкт, в якому йдеться про угоду зі слідством у провадженнях про корупційні злочини. Сім із десяти обранців з Івано-Франківщини проголосували "за".  

1002 1
18.07.2024

Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №11340, який дозволятиме підозрюваним у корупційних злочинах чиновникам йти на угоду зі слідством та сплачувати штраф за скоєне правопорушення.  

1215 6
16.07.2024

Зауважимо, соціологи, які опитали понад дві тисячі респондентів, наголошують, що «це думка тилу».

508