Відпочинок в Карпатах: скільки коштує святкування Нового року в горах та що пропонують готельєри туристам

Бажання та цікавість досліджувати  власні туристичні локації змусили гравців готельного ринку створювати нові пропозиції.

Попри те, що запит від туристів на колоритні місцеві розваги завжди був, то тепер спектр розваг доводиться розширювати згідно зі світовими трендами.


Розваги

Тур «Різдвяний» пропонує туристам чотири дні проживання в готелі «Надія» в Івано-Франківську у номері "Стандарт" зі сніданками, заплановані чотири екскурсії в Карпати  (а також Різдвяна  вечеря) за ціною 4 600 грн за особу.

Програма передбачає відвідування крафтових компаній, ферм, гастрономічні дегустації та гуцульські забави в Карпатах.

Тренд 2021-відвідування локальних майстерень з можливістю спостерігати сам процес виробництва речей та власноруч виготовити якусь річ. Особливою популярністю користуються відвідування фірм, які виготовляють так звані ліжники (ковдри з овечої вовни), розмальований глиняний посуд, виготовлення дерев'яних сувенірних речей (скрині, ложки, тарілки та ін.).

Найулюбленіша  атракція більшості туристів - приготування страв локальної кухні (банош з бринзою, грибна юшка).

«Туристи раніше їхали в Яремче на сувенірний ринок  і купували там на згадку готову річ, а  тепер туристи можуть самі це зробити. Власноруч зроблені речі цінуються дуже дорого», - каже Роман Король, заступник директора з реклами та зв’язків з громадськістю туристичної агенції «Надія».

Самі ж підприємці-майстри скромні й  донедавна не вірили, що можуть заробити на тому, що показуватимуть туристам безпосередньо сам процес виробництва.

читайте також: Попит на безпеку та мандрівники з арабських держав: туристичні тренди 2021 року 

Оскільки туристи стали вимогливішими, як кажуть в Галичині «сильно балувані», крім туристичних агенцій, які підлаштували розважальні програми, екскурсії відповідно до їхніх бажань, також адаптовуються і готельєри, і ресторатори. 

«Ми пропонуємо не просто відпочинок в готелі, а даруємо враження. На щастя, гуцульські звичаї та традиції колоритні та веселі настільки, що туристи пам'ятатимуть про них увесь рік» - каже Вадим Гельо, власник готелю «Ведмежа гора».


Проживання

Яремче

Ціни різні: все залежить від категорії готелю, інфраструктури, послуг та розташування. Гірськолижний курорт «Буковель», який завжди був магнітом для туристів з усієї країни, диктує цінову політику - чим ближче до Буковелю та витягів, тим все дорожче - і проживання, і харчування.

 В Буковелі чимало зимових розваг на відміну від інших туристичних міст, відповідно і ціни там дорожчі.

читайте також: Косів, Шешори, Яблуниця: куди поїхати туристу в Карпатах, окрім Буковелю 


Середня вартість (3 або 4 - зіркових готелів) сімейного тримісного номера коштує 3-6 тисяч гривень за добу.  У вартість входить сніданок, паркування, басейн, сауна.

«Туристи мають досвід відпочинку за кордоном і їм  потрібен такий самий хороший відповідний сервіс як в Туреччині чи Єгипті, наприклад. 

Ці вимоги змусили нас та більшість готельєрів вдосконалюватися, розширювати набір традиційних готельних послуг. Додалися такі опції як  спа-салон, тренажерний зал, великі дитячі ігрові кімнати, басейни, спецкімнати для лиж (скірумс) та ін.

Відповідно зросла вартість номерів в готелі», - пояснює Вадим Гельо, власник готелю «Ведмежа Гора» в Яремче.

Вартість проживання в середньому виросла на 15-20%.

«Ріст цін пов'язаний з подорожчанням електроенергії та опалення. В нашому регіоні, біля гірськолижного курорту «Буковель» немає газу і палети для опалення - це єдиний спосіб обігріву готельних комплексів.

Вартість палет зросла з 3500 до 8800 гривень. Це суттєво підняло експлуатаційні витрати та відповідно вплинуло на тарифи розміщення», - роз'яснюють в готельно-управляючій компанії «Готель Рібас груп».

Виросли ціни й на транспортні послуги, гідів та екскурсоводів, також здорожчало харчування. Ці та інші чинники й вплинули на загальну суму у чеку.

читайте також: Якщо зима тепла й безсніжна: куди податись туристу на Прикарпатті, коли на лижі зась


Бронювання

Ріст цін на 20 %  не зупинив туристів. Більшість готелів Яремче до жовтня вже були зайняті, при тому що охочі відпочити бронювали номери ще у серпні.

Чималий відсоток туристів бронюють все в останній момент. На темпи броні впливає погода. Чим швидше взимку випадає сніг, тим швидше туристи бронюють номери в готелях. Зміна вартості на ідентичні номери в порівнянні з минулим роком фактично не змінилась.

Буковель

Цінові тренди диктують попит на ту чи іншу послугу, товар, продукцію. Але критичної зміни в ціноутворенні цього сезону не відбулося. 

Найдешевший номер: 3600 грн, двоє дорослих/ніч. У вартість входить: vip-прохід, сніданок, нічне катання, SPA, традиційні зручності в номері.

Найдорожчий: люкс, чотиримісний плюс. Вартість 5800 грн, двоє дорослих/ніч. У вартість входить: Vip-прохід, сніданок, нічне катання, SPA + традиційні зручності в номері.

В чому причина такого високого попиту?

Причин кілька.

Перша – ріст внутрішнього туризму. У зв'язку з коронавірусними обмеженнями українці звернули увагу  на українські туристичні локації.

Друга - минулий рік кордони були закриті  й малий відсоток туристів зміг подорожувати взимку. Зараз спостерігається, так званий відкладений попит - люди скучили за подорожами й готові витрачати гроші на відпочинок.

Третя - у зв'язку з вакцинацією туристи стали більше подорожувати.

«Ми думали, внутрішній ринок почне "просідати" через рішення Європи  про скасування будь-яких карантинних обмежень для вакцинованих туристів. Сталося навпаки - туристи віддали перевагу відпочинку в Україні», - каже Мирослава Нодь,  директор туристичної агенції «Надія».

Портрет туриста

Сім'ї з дітьми з Центральної та Східної України. Готельєри та ресторатори відмічають нову тенденцію - російськомовні туристи почали більше розмовляти українською мовою і повторювати місцеві слова. Їм це стало дуже подобатися. 


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Культурні підсумки року на Івано-Франківщині: як прикарпатців та гостей області в умовах пандемії долучали до мистецтва (ФОТО)

Підсумки року на Прикарпатті: смертність та аварійні ситуації на дорогах

Підсумки року на Прикарпатті: чим обернувся 2021-й для бюджетів місцевих громад

Підсумки спортивного року: “Ураганівська” Ліга Чемпіонів, Олімпійські Ігри та Чемпіонат Європи 


02.01.2022 Мар'яна Цимбалюк 9993 2
Коментарі (2)

13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

2766
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1404
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1060
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2080
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3575
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1352

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1707

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

511

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1149

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1317
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

462
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24266
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

510
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

461
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

632
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1519
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

685
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

5887
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

618
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1567 3
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

624
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

535