«Вічний вогонь» когось пече, а когось – гріє

 

 

З тими, кого він пече – все просто. Він як і його прообраз – вогонь пекельний, пече грішників. В Єрусалимі також є аналог «вічного вогню», називається він – «геєна вогняна». Це – ворота до пекла. У вранішній християнській молитві є слова про порятунок від «вічного вогню», під яким, безумовно, розуміють вогонь пекельний. Чому ми, єдинобожники: християни, мусульмани та, зрештою, іудеї, маємо вшановувати вічний вогонь, проти якого молимося?

Стверджують, що ми повинні так вшановувати Невідомого солдата, бо цей спосіб винайшли французькі масони, аби не допустити вшанування пам'яті полеглих у християнський спосіб. До речі, в християнських країнах, скажімо, в Португалії, пам’ятник Невідомому солдату стоїть прямо в церкві. Коло нього несе службу почесна варта. І якщо є там якісь вогні, то це вогні свічок. Більшовики, як послідовні сатаністи, не могли довірити вшанування пам'яті загиблих навіть своїй казенній церкві. Взагалі, з точки зору Церкви, ні «невідомого солдата», ні «невідомого матроса», ані «невідомого труженіка тила» бути не може, позаяк «імена ти їх Господи, відаєш».

Не менш просто і з тими, кого він гріє. Це біси кількох різновидів. Найбільші з них оволоділи донецькою елітою, яка роздмухує «вічний вогонь перемоги» не лише щоб прогнутися перед Москвою. Вона опікується ним з такою турботою, ніби збирається віддати «в нагрузку» до Укртелекому. «Вічний вогонь» виконує важливу компенсаторну функцію у психіці цих людей. Вони, як і сталінські маршали, прийшли до багатства та влади по трупах та руїні. Нині ці маршали приватизації є мультимільйонерами та мільярдерами і займаються захопливим спортом переможців: добивають останніх, та ділять рештки. Навесні 1945 року тим самим: ґвалтами та грабунками, займалася в Європі Червона Армія.

Біси дрібнішого ґатунку спокушають рядових блоггерів «великою перемогою» над Європою. Мешканці «Євразії» так чи інакше, бодай і на рівні підсвідомості, відчувають власну ущербність. Навіть для тих, хто ніколи не думав відвідувати європейські музеї, Європа лишається супермаркетом, з якого можна вкрасти, а потім його ненавидіти. «Велика перемога» є виправданням власної потворності. Для того достатньо лише переконати себе, буцімто «ми врятували Світ» від чогось гіршого ніж те, чим завжди були для світу самі. «Визвольний похід» Червоної Армії був останнім нашестям варварів, відтепер варвари прибувають до Європи вже не на танках, а в товарних контейнерах.

Можна зрозуміти тих, хто сприймає Україну як антиросійський проект. Для них обеліски, це стовпи, що ними Москва «стовпить» ті землі, куди має намір повернутися. Для таких культ перемоги, це значно більше культ перемоги над Україною, ніж над Німеччиною.

Найбільшу групу становлять ті, хто ніколи не понесе квіти до «вічного вогню», але при тому лишаються цільовою групою для російських серіалів про «смерші» та «штрафбати». Згідно їх інфантильних уявлень: війна, в першу чергу – «велика вітчизняна», є втіленням мрії про масове насильство, уявно – безкарне, можливості кидати в топку Молоха людські життя мільйонами. Для них таке насильство, це не лише знущання червоноармійця над полоненим німцем, або мирним мешканцем окупованих територій, але і це головне – насильство «особіста», або «батяні комбата» над самим червоноармійцем. Маршал Жуков, який лічив втрати в одиницях техніки, а не в людях, є найвищим вираженням ідеї Чикатіло. Це сублімація садо-мазохістських інтенцій. Завітай латентні прихильники культу «перемоги» до психіатра – то були б неприємно вражені відкриттям власної латентної гомосексуальності, що маніфестується в уявних картинах командирського насильства над великою кількістю чоловіків.

Для нас у кожного вбитого червоноармійця як мінімум два вбивці: німець, який в нього поцілив, та його командуючий фронтом, єдиною стратегією та тактикою якого було завалити ворога трупами власних солдатів. І це ми маємо святкувати… Очевидно, що жертв війни шкода, як шкода жертв авіакатастрофи. Проте нікому, крім американців 11 вересня 2001 року, не спадає на думку героїзувати авіакатастрофи та їхні жертви, себто – стверджувати, що ці люди загинули в ім'я розвитку авіаіндустрії та демократії.

Звісно, можна поставити питання в загальноєвропейській площині та відзначати завершення війни 8 травня, але ж для України ця війна тоді не завершилася. Це визнають і самі прибічники сатанинського культу "перемоги".


30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1178
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2907
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1016
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1075
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1083 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3202 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

957

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

813

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

375

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1109
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

189
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2378
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1169
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

474
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15092
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7402
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

837
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

400
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

310
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

394
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

681
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1132