Вибори в Білорусі: хто визнав Лукашенка президентом, а хто – ні (ІНФОГРАФІКА)

У Білорусі тривають протести після виборів президента. За офіційними даними, чинний глава держави Олександр Лукашенко набрав понад 80% голосів, а його опонентка Світлана Тихановська – близько 10%. У такий результат не вірить ані штаб Тихановської, ані більшість демократичних держав.

Які країни визнали Лукашенка законно обраним президентом, а які – ні, проаналізувало Слово і Діло, інформує Фіртка.

Хто привітав Лукашенка з перемогою

Одним з перших Лукашенка з перемогою привітав президент ще однієї «демократичної» країни – Володимир Путін. Він надіслав Лукашенку телеграму.

Вибори в Білорусі визнали президент Туреччини Реджіп Ердоган і глава Китаю Сі Цзіньпін. До речі, у 2018 році з Конституції Китаю прибрали поправку, відповідно до якої голова КНР міг обіймати свій пост тільки два терміни по п'ять років.

Крім того, Олександра Лукашенка привітали президенти Казахстану, Узбекистану, Киргизстану і Таджикистану. «З переконливою перемогою на президентських виборах» Лукашенка під час телефонної розмови привітав президент Азербайджану Ільхам Алієв.

Президентські вибори в Білорусі визнали Вірменія, Сирія, В'єтнам, Венесуела, Нікарагуа, Молдова.

Які країни не визнали результати виборів у Білорусі

Україна поки не дала однозначного коментаря за результатами виборів.

«Наші сусіди білоруси переживають зараз непрості часи. Вони намагаються визначити вектор свого подальшого розвитку. І це дуже непросто. Вже очевидно, що далеко не всі в країні згодні з оголошеними попередніми результатами виборів. А, як відомо, будь-яка легітимність виникає виключно з суспільної довіри. Сумніви ж у таких масштабах – це пряма дорога до насильства, до конфлікту, до суспільного протесту. Що ми зараз, на жаль, і спостерігаємо», – заявив президент Володимир Зеленський.

Він також кілька разів закликав не допускати насильства під час протестів. Зараз ситуація з україно-білоруськими відносинами ускладнилася тим, що Білорусь видала затриманих бойовиків ПВК «Вагнер» Росії, а не Україні.

Не визнали підсумки виборів у Білорусі в Європарламенті. Депутати не вважають вибори ні вільними, ні справедливими, і вважають Олександра Лукашенка персоною нон ґрата в Європейському союзі. 

читайте також: "Йди!": У Мінську десятки тисяч людей вийшли на акцію проти Лукашенка (ФОТО/ВІДЕО)

«Ми рішуче засуджуємо арешти і жахливі акти насильства і тортур, що здійснюються проти мирних демонстрантів, і закликаємо до всебічного розслідування цих злочинів, які не можуть залишитися безкарними. У зв'язку з цим нагадуємо Олександру Лукашенку про відповідальність», – йдеться в заяві депутатів.

Міністри закордонних справ країн ЄС теж обговорили ситуацію в Білорусі і результати виборів не визнали. Крім того, в ЄС готують список санкцій проти білоруських чиновників.

читайте також: Знайшли мертвим члена комісії, який відмовився підписати протокол про перемогу Лукашенка

Президент США Дональд Трамп заявив, що його країна стежить за «жахливою» ситуацією в Білорусі. Державний секретар США Майк Помпео заявив, що будуть розглянуті всі варіанти реакції на події в Білорусі, включаючи санкції. «Нас неймовірно турбує ситуація з виборами, і ми глибоко розчаровані тим, що вони не були вільними і чесними», – сказав Помпео.

У Канаді заявили, що результати президентських виборів у Білорусі були сфальсифіковані і закликали провести нові. Велика Британія теж не визнає перемогу Лукашенка і закликає розслідувати порушення під час виборів і випадки насильства під час протестів.

фото: ВВС


Читайте також:

"Поки ви мене не вб'єте, інших виборів не буде": Лукашенко зустрічається з робітникам, що протестують

У Мінську та інших містах Білорусі почалися сутички й затримання

У Білорусі в результаті протестів затримали близько трьох тисяч людей


20.08.2020 8981
Коментарі ()

26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

659
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

1910 6
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1127 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

550
24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

6901 61
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

11391 6

Піст – невід’ємна частина християнського  життя, встановлена Богом.

331

Друзі путіна зустрілись у резиденції рудого Донні у Флориді, де обговорили план путіна по капітуляції України, і після цієї поїздки Орбан розкрив – як за 24 год Трамп планує припинити війну.

1068

Чим ближче до виборів в США, тим більше трампісти вдаються до маніпуляцій у своїй пропаганді. У контексті України вони, переставивши все з ніг на голову, намагаються переконувати, ніби це демократи, а не республіканці, заблокували допомогу Україні.

1112

Кожен із нас не раз потрапляв у ситуацію, коли ми замислювались давати, чи ні милостиню людині, яка звертається про допомогу біля церкви, на вулиці чи в інших громадських місцях.  

1106
24.03.2024

Нутриціологиня пояснила, чому не можна забороняти собі фастфуд та солодощі. А також порадила, як їх вписати у свій раціон.

275
18.03.2024

Сьогодні, 18 березня 2024 року, в УГКЦ в Україні розпочинається період Великого посту. Пригадуємо канони партикулярного права УГКЦ, в яких ідеться про те, коли і як треба постити.  

1077
12.03.2024

Популярний дієтолог Майкл Мослі назвав п'ять груп продуктів, які варто включити до свого раціону для схуднення.

845
26.03.2024

Йдеться про зміни в молитвах «Вірую» («Символ віри»), «Царю Небесний» та митаревій молитві.

745
25.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

655
21.03.2024

Релігійна громада отримала всі дозвільні документи та незабаром розпочне будівництво поруч з Садовим товариством та міським озером.

2946
15.03.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

4438
25.03.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

18437
26.03.2024

У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за привласнення державних функцій.   

316
22.03.2024

На початку лютого 2024 року замість Валерія Залужного Збройні сили України очолив Олександр Сирський, який до цього командував Сухопутними військами.  

350
17.03.2024

Продовжує зменшуватися кількість тих, хто вважає, що держава виконує свої зобов'язання перед ветеранами російсько-української війни.  

660
12.03.2024

Президент Володимир Зеленський 7 березня погодив кандидатуру ексголовнокомандувача Збройних Сил Валерія Залужного на посаду посла України у Великій Британії.   

766