ВИБОРИ-2025: БЮТ-Батьківщина та гіпотетична «партія Арестовича» на передвиборчому старті

Самопроголошений «лідер опозиції» Петро Порошенко в одному зі своїх виступів «офіційно» висловив переконання в тому, що 26 жовтня поточного року в Україні будуть вибори: «Зафіксуйте цю дату».

Це не стало інформаційною бомбою, бо партійні організації всіх рівнів ще з осені минулого року в готовності до передвиборчого старту – проводять ревізії рядів та ресурсів, оцінюють перспективи опонентів, особливо на суміжних електоральних полях, рекрутують військових та волонтерів, проводять фокус-групи, вивчаючи свіжі вподобання «електорату»…

У зв’язку з цим Фіртка розпочинає цикл статей про думки, аналітику та інсайди з «партійних організацій» щодо підготовки до виборів. Оскільки масив інформації немалий, то оглядатимемо учасників «жовтневих виборів» парами або групами.

Одна з головних проблем партій, які сьогодні «не при владі» — ресурси.

Не таємниця, що раніше вибори в Україні проводилися на «чорні», а часто і корупційні гроші, яких з війною суттєво поменшало. То ж можна передбачити, що перевагу на майбутніх виборах отримають партії, лідери та спікери яких є хорошими та розкрученими «ютуберами» або ті, які мають якісні та організовані партійні структури й симпатиків «до кожного села».

Сьогодні розглянемо першу пару політичних сил, які прогнозовано позмагаються на майбутніх виборах.

Найяскравішими прикладами названих двох протилежний виборчих концепцій є: «Батьківщина» як «партія структури» і її протилежність — «партія одного блогера-ютубера Арестовича».

«Батьківщина» — політична сила Юлії Тимошенко, є однією з найміцніших в Україні та на Прикарпатті в плані організаційної структури.

«І у нашому селі, і у вашому селі «є бют», — правдиво свідчила ще років десять тому широко відома в тому ж «ютубі» жартівлива (і двозначна) пісня. З того часу нічого й не змінилося. «Наша Юля» — це мем, який і зараз з пів оберту заводить та рекрутує сільських жіночок «бальзаківського віку».

То ж сьогодні ми помислимо та проаналізуємо інсайди зі структур «Батьківщини» та перспективи на Прикарпатті та в Україні умовної «партії Арестовича».


Партія Юлії Тимошенко або, де взяти три мільйони доларів на виборчу компанію на Прикарпатті?


Юлія Володимирівна однією з перших почала робити політичні заяви з акцентом на можливі майбутні вибори.

Місяць тому на ютуб-каналі Юлії Тимошенко з’явилося її відеозвернення, яке можна рахувати передвиборчим стартом. Наразі це відео набрало вже понад 1,2 мільйона переглядів. Не менше переглядів набрали, завдяки платному рекламному просуванню, і «рілси» та «тік-токи» вирізок з цього програмного відеозвернення.

Суть його:

  • нас обдурюють, за нашою спиною, під час війни, влада розпродає найкращі стратегічні підприємства, а найцінніші корисні копалини передає під контроль міжнародним корпораціям;
  • хибність нової економічної стратегії України, озвученої прем’єр-міністром Денисом Шмигалем, як «ресурсного центру Європи», тобто сировинного придатка, а не сучасної технологічної економіки базованої на науковому потенціалі та сучасних технологіях;
  • Україна вже зараз позбавлена свого суверенітету, оскільки міжнародні структури, які не підпорядковуються українським органам влади та фінансуються з-за кордону, перебрали значний обсяг повноважень українського уряду, Нацбанку, судів... Багатьох ключових службовців, до прикладу суддів, включно з Конституційним, яких повинні призначати президент, Уряд і Верховна Рада, фактично відбираються міжнародними радами.

Цитуючи нашого іншого героя статті, «злі язики-нью-йоркські таксисти брешуть», що на місцевому рівні в «Батьківщині» також почався рух. Місцева вузька партійна команда під керівництвом її лідера Дмитра Шлемка їздила в Київ на зустріч з Юлією Володимирівною. Проте з лідеркою зустрітися не вдалося, — зустрілися лише з Іваном Кириленком.

Головними питаннями прикарпатської делегації та Дмитра Шлемка були питання впливів на формування регіональних партійних списків, головно до Верховної Ради, та «де взяти три мільйони доларів на виборчу компанію?»

Кияни пояснили, що часи зараз інші — «в Юлі грошей немає». Тому франківці запропонували альтернативу — «продати» перший номер в регіональному списку та інші «прохідні» місця і цим забезпечити передвиборчий процес в області. Рішення по цьому питанню наразі не прийняте, але списки вже складаються, ролі розписуються, структури «до кожного села» ревізуються.

А ще «ходокам» з Прикарпаття розкрили дещо з майбутніх планів: «Юля — реалістка, зважаючи на соціологію, вона розуміє, що про жодні перемоги на виборах не йдеться, тому нашою метою буде входження в коаліцію із Залужним і в такий спосіб вплив на дії майбутньої влади. Залужний має рейтинг, але не має структур. Тому ми можемо бути один одному корисними». 

«Боротьбі за Залужного», яка розгортається між партійними проєктами, присвятимо один із майбутніх матеріалів, а наразі поговоримо про ще одного персонажа, який називає себе «другом Залужного» (бо закінчив те саме військове «Одеське піхотне» училище і разом із Залужним стратегував про розвиток ЗСУ) — Олексія Арестовича.


Арестович як бренд, або про мистецтво злиття «в унітаз» авторитету та репутації


Звісно, мова тут про широку «всенародну» репутацію. Як не парадоксально, свої 5% до Верховної Ради, політичний проєкт Олексія Арестовича цілком може набрати.

Арестович називає себе нарцисом. А ще він позиціонує себе як філософ та психолог. Проводить тисячні семінари на ці теми, на яких заробляє собі на небідне життя.

Те, що вчителя психології залишила вже третя дружина (як кажуть все ті ж «ньою-йоркські таксисити») — вже викликає жарти. Щодо філософа, то багато тих, хто не любить нашого героя, стверджують, що ніякий він не філософ, бо не закінчив на цю тему класичного університету.

У наш час загального доступу до інформації, коли ми маємо не-програмістів Цукерберга та Стіва Джобса, це працює на всіх. А розповідь найвідомішого українського блогера-філософа Андрія Баумейстера, який стверджує, що Арестович прослухав його повні курси філософії в університеті Фоми Аквінського та в Могилянці та оцінка Баумейстером Арестовича як рівного собі в дискусіях, трохи попускає скептиків.

Його електоральне поле — схід України та, умовно, «філософи з широкими (ширшими за «мову-віру») поглядами».

Арестович, на відміну від Юлії Тимошенко, не має не лише грошей (хоча ті ж «ньою-йоркські таксисти» стверджують, що Рінат Ахметов готовий профінансувати проєкт Арестовича), але й структур (вузькі пули команд інших «ютуберів» — Юрія Романенка та Миколи Фельдмана, — не можна вважати партійними структурами, готовими працювати «в полі»).

Олексій Арестович пропонує зрозумілі програмні тези:

  • треба замінити проєкт «Україна-антиросія» на інший, до прикладу «Україна-Русь-2.0», «Широкий проєкт», «Україна — перехрестя світів-цивілізацій», «Україна — пʼятий проєкт», «Україна - міст між росією і Європою, не тільки транспортний, а культурно-смисловий»;
  • Уряд національного порятунку;
  • Повний державний аудит;
  • Чотири надзвичайних стани: в економіці, в енергетиці, в демографії, в боротьбі з корупцією. Надзвичайні стани необхідні для швидкого прийняття рішень, обходячи довгі та складні погоджувальні процедури. Варіант швидкого прийняття рішень президентськими указами.

Проблема Арестовича, на наш погляд, в тому, що він справді вірить путіну в тому, що росія воює не з Україною, а із США в Україні, пропускаючи іншу тезу путіна про те, що «немає ніякої України, її придумав Ленін».

Тобто в Україні путін таки воює з Україною, і воює на її знищення. Так, ця війна лише один із пазлів війни путіна проти західної цивілізації та світового порядку, але цей «пазл» нам найближчий та найболючіший.

А ще, останні агресивні заяви та виступи Олексія Арестовича багато втрачених для нього виборців вважають такими, що розколюють українців.

Хотілося б побачити, хто на Івано-Франківщині ризикне публічно підтримати та очолити партійну чи передвиборчу структуру Арестовича. Але навіть без наявності такої структури, користуючись з ютуб-харизми, він може і тут зібрати незначний урожай голосів свої «підпільних симпатиків».

Новини та інсайди з інших партій та потенційних учасників виборів-2025 на Фіртці згодом.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Коментарі (1)

ЧиЖ 2025.03.10, 17:40

БЕРЕЖИ, Боже, від нечисті, ПРИБЕРИ від Людей стару глистяру й двох продажних макак! Най здійсниться Твоя Воля! Амінь!

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1392
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2966
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1031
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1090
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1107 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3274 4

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

990

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

836

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

378

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1122
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

207
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2398
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1182
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

490
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15109
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7415
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

848
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

412
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

319
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

409
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

695
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1151