Весна — прощавай застуда?

 

/data/blog/129160/fa7ceefebaa6daef28210c8f2864d27f.jpg

 

Весна — час пробудження всього живого. Коли холоди позаду, здається, що позаду повинні бути і нежить з кашлем. Тому, більшість вважає, що найбільша захворюваність грипом та застудою є восени та взимку.

 

Але, насправді, це не зовсім так. Навесні статистика захворюваності населення набагато вища аніж в зимовий та осінній періоди. При цьому збільшується ймовірність ускладнень.

 

Чому навесні більший ризик застудитися аніж взимку?

Взимку хвороботворні мікроорганізми під дією низьких температур гинуть швидше, а передача інфекцій, що передаються повітряно-крапельним шляхом, затруднена. А навесні, коли приходить потепління, повітря прогрівається, стає більш вологим, що і є сприятливим середовищем для розмноження патогенних мікроорганізмів, тому ймовірність зараження підвищується, а перепад температури є найкращою умовою для застуди.

 

Люди переоцінюють весняне тепло, не знючи того, що воно є досить обманливимНайбільш частими причинами весняних застуд є мінливість погоди і різкий перехід з теплого одягу на весняний. Нам варто знати, що переохолодження має згубний вплив на наш організм.

 

Прояви весняного гіповітамінозу

Всі чудово знають про весняний гіповітаміноз. Він зумовлений недостатнім постачанням нашому організму необхідними вітамінами та мікроелементами, що містяться переважно у свіжих овочах та фруктах, які у зимовий період є для нас дефіцитними. Навесні можливі такі прояви гіповітамінозу:

  • сухість шкіри,

  • тріщини у куточках рота,

  • ламкість та випадіння волосся,

  • ламкість нігтів,

  • сонливість,

  • швидка втомлюваність

Тому варто не забувати про тимчасовий прийом полівітамінних препаратів, також бажано вживати хоча б заморожені фрукти та ягоди, заморожені та сирі овочі, в яких міститься багато вітамінів, що сприяють підвищенню імунітету.

Поганий вплив на наш організм також має неправильне самолікування, оскільки серед людей досі поширене правило: «зняти симптоми всіма способами і піти на роботу/навчання». Проте це тільки спричинює стресову ситуацію для організму і переводить хворобу у хронічний перебіг.

 

Як же захистити себе від застуди?

Якщо дотримуватися простих правил, можна захистити себе і близьких від різноманітних проявів застуди. Тому пропонуємо вам перелік того, що є найнеобхіднішим для захисту власного здоровя:

  • одягати марлеву маску (особливо тим хто захворів). Пам’ятайте, що змінювати маску потрібно кожні 2 години, а носіння найбільш доречно у погано провітрюваних і закритих приміщеннях (в офісах, транспорті, поліклініках). На вулиці ходити у масці немає сенсу;

  • часте провітрювання і вологе прибирання;

  • часті прогулянки на свіжому повтрі (тільки не тоді, коли надворі холодно);

  • уникайте контактів з людьми, які мають ознаки грипу або ГРВі;

  • завжди мийте руки з милом, особливо після перебування в громадських місцях.

  • не забувайте про повноцінне харчування;

  • уникайте стресу;

  • здоровий сон та відпочинок – найкраща профілактика;

  • загартовування, але в розумних межах;

  • займатеся спортом.

 

Вчасне звернення до лікаря – запорука вашого здоров’я

Отже, з настанням весни, змін зазнає не тільки природа, а і весь організм людини. Найбільше відношення це має до серцево-судинної, нервової та ендокринної систем нашого організму. Весняний період – це пора загострень фактично усіх хронічний захворювань. Тому не варто забувати систематично консультуватися у лікаря. І памятайте про те, що більшість хвороб лікуються на ранніх стадіях.

 

Уникайте стресу і до всього ставтеся з легкістю та гумором. Адже все буде добре!

 

Ольга Луговська
Сімейний лікар МЦ «Оксфорд Медікал»


09.04.2017 Ольга Луговська 1717 0
Коментарі (0)

15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

5211 1
29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

1843 4
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

4053 3
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

3177 2
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

7972 2
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

20303 29

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

285

Поняття святості, як певної інакшості, духовної досконалості присутнє у різних релігіях.   

825

Поширений вислів «Пийте, але не впивайтеся» часто приписують Ісусу Христу. Втім, чи дійсно в Священному Писанні християн є цей вираз і яке ставлення до алкоголю і його вживанню ми бачимо у Біблії?

1919

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

2397
24.07.2024

Гречаний чай — це корисний і смачний напій, який поєднує у собі багатство вітамінів і мінералів з приємним ароматом. Корисні властивості роблять його незамінним джерелом здоров'я людини.

195
20.07.2024

Влітку під час тривалих вимкнень електроенергії деякі продукти в холодильнику можуть зіпсуватися за чотири години, без нього — за дві.  

703
17.07.2024

Інфляція на споживчому ринку у червні 2024 року порівняно із травнем цього року на Прикарпатті становила 2,5%, з початку року — 4,9%, в Україні — 2,2% та 4,3% відповідно.  

485
23.07.2024

На початку серпня відбудеться Всеукраїнська Патріарша проща до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої в Крилосі, яка щороку об’єднує у молитві тисячі вірян.  

18392
19.07.2024

У суботу, 20 липня, християни відзначатимуть День пророка Іллі.  

986
15.07.2024

Отець Антоній Яремчук — вислужений ігумен монастиря та парох парафії Успіння Матері Божої у мальовничому, чудовому відпустовому місці в селі Погоня.  

1222 1
11.07.2024

Подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

6107 3
20.07.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

23400 1
24.07.2024

Майже третина (32%) опитаних українців у травні 2024 року висловили готовність до територіальних поступок для якнайшвидшого досягнення миру та збереження незалежності.   

300
20.07.2024

Депутати Верховної ради у першому читанні підтримали законопроєкт, в якому йдеться про угоду зі слідством у провадженнях про корупційні злочини. Сім із десяти обранців з Івано-Франківщини проголосували "за".  

998 1
18.07.2024

Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №11340, який дозволятиме підозрюваним у корупційних злочинах чиновникам йти на угоду зі слідством та сплачувати штраф за скоєне правопорушення.  

1191 4
16.07.2024

Зауважимо, соціологи, які опитали понад дві тисячі респондентів, наголошують, що «це думка тилу».

504