В Івано-Франківську відкрилась соціальна пральня: хто може скористатись

Безкоштовну пральню для пільгових категорій та внутрішньо переміщених осіб відкрили у Центрі прийому ВПО, що на вулиці Степана Бандери, 10Г.

Про це повідомив міський голова Руслан Марцінків, передає Фіртка.

Так, центр працює вже місяць, а пральня — тиждень. 

Ідея із відкриттям пральні — не випадкова. Заступниця директора БФ «Карітас Івано-Франківськ» Наталя Козакевич розповідає, що про таку необхідність сказали самі вимушено переміщені люди. 

«Люди, що зверталися до «Карітасу» за різною допомогою, часто винаймають житло, що не облаштоване пральними машинками, або ж проживають у громадських місцях. 

І в них попрати одяг — це ціла проблема. Тому ми звернулися до міського голови з ідеєю про такий комплексний центр прийому ВПО.

Тут ряд послуг: пральня, видача допомоги, психологічна допомога, юридичні послуги, дозвілля для дітей та інше.

Міський голова відгукнувся і ми почали облаштовувати тут, у цьому приміщенні цей центр», — каже Козакевич.

Скористатися пральнею можна з понеділка по п’ятницю з 10 до 17 години. 

«З 10 до 12 год ми приймаємо білизну, а з 14 до 17 можна прийти та забрати попраний одяг. Людина може приносити 5 кілограмів речей раз у два тижні.

Це тому, що завантаження пральної машини — 5 кілограмів. І ми перемо речі кожної людини в окремій машинці». 

Послуга абсолютно безкоштовна для ВПО та наступних пільгових категорій:
  • осіб з інвалідністю першої чи другої групи;
  • самотніх осіб похилого віку 60+; 
  • багатодітних родин (з трьома і більше неповнолітніми дітьми); 
  • одиноких батьків/опікунів (з неповнолітніми дітьми); 
  • вагітних жінок; 
  • матерів з дітьми до 2-х років; 
  • важкохворих осіб з обмеженим прогнозом життя.
Для цього треба лише пред’явити документ, що засвідчує пільгову категорію. Одяг приймають різний: постільну білизну, рушники, дитячий та дорослий одяг.  
Крім пральні, у цьому приміщенні вже ремонтують притулок для внутрішньо переміщених людей. 
«Ми надіємось, що це тимчасово, що люди повернуться до себе додому і все буде гаразд. Але нині ми повинні допомагати та створювати умови.
Це приміщення стояло, ми плануємо тут в майбутньому дитячий садок. Але на цей час, я думаю, що це добре застосування», — каже міський голова Руслан Марцінків.
Очільник громади додає на сьогодні в Івано-Франківській громаді офіційно зареєстровано близько 34 тисяч ВПО. Однак, цей процес мінливий, адже хтось прибуває, а хтось виїжджає. 
«Також нагадаю на Бандери робиться прихисток для ВПО, щоб перемістити людей зі шкіл.
Добре, що ця справа сьогодні була освячена і спільними зусиллями з нашою церквою вона втілена в життя», — зазначає Марцінків.

Крім того, в Івано-Франківську відкрили центр підтримки для маріупольців. Тут вимушено переселені особи можуть отримати гуманітарні набори, ліки, предмети гігієни, а також оголосити про розшук насильно вивезених чи загиблих родичів.

До слова, прикарпатці, які прихистили переселенців, отримають компенсацію. Розповідаємо, коли надійдуть виплати за червень.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Виплати для іванофранківців. Скільки складає допомога та хто може отримати?

В Івано-Франківську проводять навчання з домедичної допомоги. Як записатись?

Де на сьогодні на Івано-Франківщині можна знайти інсулін — перелік аптек

Перелік корисних чатботів, які допоможуть під час війни


Коментарі ()

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1869
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1809
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1809
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5325 42
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2107 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1469

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

670

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

734

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

923

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

959
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1704
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3625
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10204
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26076
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10133 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7669
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

854
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1356
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

338
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1226
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

822
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

1032