У "Нафтогазі" спрогнозували, коли облгази припинять шантажувати споживачів (ВІДЕО)

У компанії пояснили, чому їхній газ на третину дешевший, ніж в інших постачальників.

Регулятор жорстко реагує на всі випадки шантажу споживачів облгазами, тому через кілька місяців випадки відключення від газу людей, які обрали іншого постачальника, мають припинитися, інформує Фіртка з посиланням на 5 канал.

Про це в ефірі ток-шоу "Країна" на "5 каналі" сказав директор ГК "Нафтогаз України" Максим Рабінович.

"Є такі випадки, коли відбувається такий собі шантаж з боку облгазів. У нашому розумінні вони поодинокі, але є. Вони існують на деяких ліцензійних територіях, не у всіх. Є три-чотири регіони, де облгази в такий спосіб сподіваються залишити клієнтів у себе. Але у будь-якому випадку клієнти пишуть регулятору, ці випадки вирішуються, за нашою допомогою в тому числі. Я впевнений, що мине місяць чи два – і цих випадків не буде зовсім, тому що регулятор на це реагує дуже жорстко і повинен на це реагувати жорстко", – сказав він.

Також Рабінович розповів про динаміку переходу споживачів до послуг НАК "Нафтогаз України".

"Стосовно переходу: так, у нас є нові клієнти. Ми почали працювати з відкриттям ринку з 1 серпня, але активно клієнти почали приходити з початком опалювального сезону, десь з 1 жовтня. За два-три місяці в нас приблизно 250 тисяч нових клієнтів. Кожен день ми отримуємо від 10 до 12 тисяч заявок на перехід, і кожен тиждень кількість цих заявок росте десь на 20-30%", – деталізував він.

Відповідаючи на запитання ведучого про те, чому ціна "Нафтогазу" на блакитне пальне на 30% дешевша, ніж в інших операторів ринку, Рабінович сказав: "Питання краще поставити – чому в інших така висока ціна газу, якщо вона не є ринковою. У даному випадку ринкова ціна газу – у нас. Зараз ринок має постачальників, в яких ціна приблизно така ж, як і в нас. А є облзбути історичні, в яких ціна на 30-40% дорожча".

"Є декілька причин, чому вони це роблять. Перша причина – більшість з них не готові до опалювального сезону. Вони сподівалися, що ринок не відкриють. Більше скажу – три чи чотири збути подали до суду з вимогою скасувати постачальника і сподіваються зараз, що все це буде скасовано і вони отримуватимуть клієнтів монопольно і далі. По друге – у них немає ресурсу газу, бо вони сподівались, що не буде ринку, і закуповують його зараз. В них дорожча ціна закупки. По-третє, вони мають клієнтську базу 10-12 мільйонів і вони розуміють, що в перший рік перейде 10-15% максимум. Тобто вони можуть монетизувати клієнтську базу і заробляти на більшій націнці, ніж інші", – наголосив директор ГК "Нафтогаз України".

На питання, чи не стане через кілька місяців ціна на газ "Нафтогазу" такою ж, як і в інших облгазів, Рабінович відповів, що протягом останніх 4 місяців вона була нижчою, ніж в інших постачальників, а компанія керується ринковими цінами на газ і не має на меті заробляти за рахунок "накручування" ціни.

"Якщо наша ціна буде вищою, ніж в інших постачальників – три дні, максимум 5-7 вони змінюють постачальника і мають того постачальника, який відповідає їхнім критеріям", – зазначив він.

Дивіться в ток-шоу "Країна", на скільки здорожчає комірне та як газові компанії дурять українців:


Читайте також:

Коболєв пояснив, чому зростають ціни на газ для населення


23.12.2020 2094
Коментарі ()

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

891
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

701
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1819
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3144
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2510
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2495

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

154

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

679

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

647

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1524
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

281
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

623
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

575
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

277
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

341
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26984
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

800
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19633
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

379
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

362
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

687
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1196 1