У Коломиї відремонтували музей Писанки (ФОТО)

У рамках благодійного проєкту “Зберегти символ, що єднає” у Коломиї капітально відремонтували сферу Музею писанки.

Офіційне відкриття відремонтованого музею відбулося у четвер, 22 жовтня, у програмі заходу – світлове шоу, пише Фіртка з посиланням на Дзеркало Медіа.

Будівля понад 10 років потребувала капітального ремонту, через специфічну форму та зношеність будівельних матеріалів. Через підвищену вологість, протікання та зношеність конструкції під загрозою перебували експонати музею.

"Після чергової зливи ми побачили, що споруда фактично перебуває в аварійному стані та потребує негайного ремонту. Це важко уявити, але вода через дахові вікна просто затікала в музей. Працівники підкладали відра і миски. На це було боляче дивитись. Тому почали шукати кошти з різних джерел, аби швидко виправити ситуацію", — каже Богдан Станіславський.

Гроші на ремонт та реконструкцію Музею “Писанка” надходили з різних джерел. Частину виділила обласна рада, це дозволило розпочати процедуру тендерного відбору. Окрім того, частину необхідних коштів зібрали завдяки флешмобу “Зберегти символ, що єднає”. Їх і використали для першочергового ремонту покрівлі музею.

Як наслідок – фасад музею “Писанки” постав оновленим та безпечним, як це і личить візитівці Коломиї.

“Ми вирішили підійти до ремонту сфери Писанки грунтовно. Не обмежуватись косметичними роботами, а нарешті капітально відремонтувати споруду. Якісна гідроізоляція, повна заміна пінопласту та вікон – це дозволить музею роками приймати відвідувачів і бути безпечним як для людей та і для експонатів. Впевнений, що ремонтом "Писанки" ми започаткували процес відновлення всіх історичних та культурних пам’яток міста”, – каже Станіславський.


Читайте також:

Звели за 90 днів: Як будували відомий музей у Коломиї (ВІДЕО)

На Коломийщині хочуть відкрити музей ложки

Фотогалерея


23.10.2020 6753
Коментарі ()

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

1121
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

548
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

912
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1960
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3483
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2381 5

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

738

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

640

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

620

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

621
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10273
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1120
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5180
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

925
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2731
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1127
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

319
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

645
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

551
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

610
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

959 2