Твій голос здатен захистити наших дітей: Христина Самуляк – жінка в бізнесі та політиці

Христина Самуляк – мама двох маленьких дітей та успішна підприємиця. Жінка - кандидат у депутати до Івано-Франківської міської ради від політичної партії "Голос".

Те, що Христина спробує себе у ролі кандидата у місцеву раду для неї самої виявилось своєрідною несподіванкою. Втім, вона чітко знає пріоритети своєї роботи, як депутата міської ради.

Про це, а також про те, як вберегти майбутнє наших дітей і зробити його щасливішим та як в цьому може допомогти політика – далі в інтерв'ю.


Христино, ви - новачок у політиці. Чому вирішили балотуватися на місцевих виборах і чому саме зараз?


Я – мама двох дітей, і мене, звичайно, зараз найбільше турбують питання малечі у нашому місті. Мені, зрештою як і кожній матері, не байдуже, які умови для навчання, спорту і дозвілля будуть в наших дітей. Мої дочка та син зараз якраз такого віку, що в них усе це попереду, тому я й хочу, щоб для їхнього розвитку та росту, а також їхніх ровесників – все складалось якнайкраще. Тож діяти треба тут і зараз.

А щодо такого рішення, то воно мені далось не дуже легко, якщо відверто. Коли ти мама двох дітей і багато працюєш ще за межами дому, то часу на ще щось практично немає. Але, йдучи сьогодні в депутати, я керуюсь бажанням безпеки, в першу чергу для дітей, і якості їхнього життя. Так мені підказує серце, якщо говорити виключно як мама.


Чому саме "Голос"?


Думаю, це очевидно. "Голос" – молода партія з чистою репутацією та совістю і без мішків з грошима, надбаними невідомо як і де.


Що, на вашу думку, варто змінити в управлінні містом сьогодні?


Насамперед я б більше зосередилась на захисті наших дітей і на максимальній реалізації їхніх умов безпеки в нашому місті. Погодьтесь, зараз почастішали випадки викрадення неповнолітніх, їхнє травмування на вулицях у ДТП. А цьому також передує відсутність спеціально облаштованих місць для проведення вільного часу дітьми, дитячих майданчиків. Тут мова про те, що їх або взагалі немає, або вони у непридатному для експлуатації стані. Одне тягне за собою інше.

І я готова вирішувати ці питання, зокрема, у тому мікрорайоні, де проживаю зі своєю сім’єю.

Ні для кого не секрет, що район Пасічної росте та розбудовується, проте все це відбувається якось хаотично і не завжди правильно – є над чим працювати, щоб людям різної вікової категорії було там комфортно мешкати. І я хочу бути контролем – посередником між владою і нашими людьми, а зокрема дітьми, які ще не вміють самостійно окреслювати межі своїх потреб.


Що "Голос" та його команда можуть дати Івано-Франківську?


Кожен із нашої команди готовий братись за вирішення "найбільш болючих" питань, проблем, на які дотепер усім легше заплющити очі, ніж вирішити. Тому, думаю, в результаті плідної праці наше місто отримає багато позитивних змін.


Давайте трохи детальніше про вас, як про частинку "Голосу". Де ви народились, навчались, чим займаєтесь?


Я народилась 24 травня 1989 року в місті Івано-Франківськ, мені 31 рік, я громадянка України. Коли мені було три місяці, ми з батьками переїхали в Росію (м. Нефтеюганськ, Тюменська область). З першого до п’ятого класу я навчалась у школах міста Нефтеюганськ. Крім того, відвідувала клас фортепіано у музичній школі. У 2004 році я закінчила 9 клас і музичну школу та повернулась жити в Україну, де продовжила навчання в загальноосвітній школі №3 І-ІІІ ступенів міста Івано-Франківська.

У 2006 році я закінчила школу та вступила в ІФНТУНГ на спеціальність "Земельний кадастр". Здобула там червоний диплом і ступінь спеціаліста.

У 2008 році за програмою "Work&Travel USA2" впродовж чотирьох місяців стажувалася в США.

У 2011 році почала вести підприємницьку діяльність, а саме - надання послуг мобільного харчування, ресторанний бізнес.

На цьому моє навчання не завершилось, і з 2011 до 2013 року я навчалась в Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника на спеціальності "Готельно-ресторанна справа", де отримала другий диплом  - бакалавра.

А у 2014 році я втілила в життя свій найцінніший проєкт – створила сім’ю з чоловіком Іваном. Згодом, у 2016 році у нас народилася донечка Таміла, а у 2019 – синочок Еван. Сім’я і стала моєю найбільшою мотивацією рухатись вперед та підкорювати нові вершини.


Розкажіть, будь ласка, більше про себе як про підприємця. Як вважаєте, чи є щось, що поєднує політику та бізнес?


Я є співвласницею закладів швидкого обслуговування. Для мене ці заклади, як ще одна дитина - це моє дітище, про яке я дбаю і турбуюсь. До нас приходять люди різного віку, з різними вподобаннями й потребами, починаючи від діток, молоді та закінчуючи достатньо зрілими людьми, які проводять у наших закладах бізнес-зустрічі чи просто відпочивають.

Для мене надважливо давати якісний продукт і високий рівень обслуговування кожному з клієнтів. Це мій бізнес, але водночас це робота для людей і на людей, в першу чергу. Так і в політиці – ти можеш мати власні амбіції та бажання, але без врахування потреб інших людей та взаємопідтримки з ними тобі не буде, куди рухатись далі.


Застарілі стереотипи та жорстка гендерна нерівність позаду. Проте жінкам-матерям часто важко працювати на рівні з чоловіками. Чи стикнулись ви з якимись труднощами як жінка на політичному старті?


Я ніколи не маю з цим проблем. Можливо, через те, що вважаю і відчуваю себе сильною жінкою. Я ніколи не ставлю собі конкретно за мету бути на рівні з чоловіками. Я просто багато та наполегливо працюю, щоб отримувати результат і ніколи не відчуваю конкуренції такого формату.

Щоб досягнути чогось, не обов’язково бути чоловіком чи жінкою, важливо, які якості людина в собі виховує, як діє, чим керується щодня.


Отже, з чим конкретно ви націлені боротись та що змінювати, як депутат місцевої влади?


      Мої плани та пріоритети у роботі такі:

  • реалізація програми “Безпечний район”. Програми вуличного і прибудинкового відеонагляду для безпеки дітей;
  • втілення в життя програми енергоефективності та модернізації багатоквартирних будинків у мікрорайоні Галицька-Пасічна;
  • розробка програми системного будівництва дитячих просторів, спортивних майданчиків.

Що перше ставите собі за мету зробити, як депутат місцевої ради?


Перш за все, підтримуватиму в міській раді реалізацію генерального плану міста з будівництва транспортних розв’язок на Пасічній (в тому числі й нового моста), будівництво і запуск нового перинатального центру, капітальний ремонт наявного моста.


Чи є у вас якийсь девіз, яким керуєтесь, йдучи в політику та на місцевих виборах 2020, зокрема?


Так, є: "Твій голос здатен захистити наших дітей".


30.09.2020 17250 3
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

10777 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1316
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

675
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5816
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1584
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1441

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

516

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1328

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1157

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1056
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

406
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

497
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1437
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

480
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

746
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5792
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

515
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

372
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

691 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1137
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

994