Турку — найстаріше місто Фінляндії (фото)


Архіпелаг Турку

 

У цьому місті, розташованому на берегах річки Аурайокі, знаходяться головні пам’ятники фінської історії. Турку — найстаріше місто Фінляндії і колишня її столиця. Нагадаємо, теперішня столиця — Хельсінкі.

Офіційною датою заснування міста вважається 1229 р., коли Папа Григорій IX повелів перенести резиденцію єпископа на річку Аурайокі. Найдавніші середньовічні монументи Турку, та й усієї Фінляндії — фортеця Турку і Кафедральний собор — побудовані в XII столітті. Фортеця є чудовим фоном для проводяться тут виставок, концертів і програм для дітей. До послуг туристів — магазин сувенірів та кафе. Информацию об отдыхе в Финляндии читайте также на сайте supervoyage.info.

Визначні пам’ятки Турку

Кафедральний собор — національна святиня й одна із найцінніших історико-архітектурних пам’яток. Він був побудований в 1229 р. на місці дерев’яної каплиці. Собор був освячений приблизно в 1300 р. і з тих пір неодноразово перебудовувався. У середні століття до нього прибудували бічні нави і підняли середній неф. Дзвіницю добудували вже в XIX ст. У різдвяний святвечір її дзвони б’ють 12 разів, після чого урочисто проголошується настання свята і різдвяного світу. З усіх міст Скандинавії ця традиція збереглася тільки в Турку.

Кафедральний собор в Турку

У соборі поховані відомі люди Фінляндії. У строгому саркофазі з чорного мармуру спочиває місцева квіткарка Карін Монсдоттер, що стала в 1568 р. дружиною Еріка XIV і королевою Швеції. З Турку почалося поширення в країні християнства, а пізніше, в XVI ст., Реформації. У південної стіни собору стоїть пам’ятник великому реформатору Мікаель Агрікола. У музеї собору знаходяться середньовічні дерев’яні скульптури, тканини та предмети культу.

Неподалік від собору розташований університет, заснований з ініціативи королеви Швеції в 1640 р. Ім’я засновника університету Пера Браха (його двічі призначали генерал-губернатором Фінляндії) носить площа в соборному парку.

Турку, Фінляндія

Історія середньовічного замку-фортеці сходить до 1280 р., коли тут знаходився укріплений табір намісника шведського короля. За кілька століть він виріс у масивну кам’яну фортецю, яка стала в XVI ст. парадним замком з урочистими залами короля та королеви. Володіння сильно постраждало під час повітряних нальотів 1941 року. Ремонт тривав 15 років. У серпні та вересні замок запрошує в гості на середньовічне свято на честь герцога Йоганна. На святі подається вишукана і дуже коштовна вечеря з шести страв, причому користуватися столовими приборами не обов’язково — можна їсти руками. В даний час в замку розташований музей. Його експозиції присвячені кам’яному, бронзовому і залізному століттям. Часто організовуються тимчасові виставки, концерти, дитячі заходи. Ви зможете побачити всю цю красу, якщо дізнаєтесь про тури до Фінляндії.

Музеї міста

У Турку дуже багато музеїв.

Музей “Етт Хем” розташований недалеко від собору. У ньому представлений побут багатого будинку XVIII ст.: Безліч цінних речей, картин, прекрасних меблів, витонченої порцеляни.

На території району Луостарінмякі (єдиного вцілілого після пожежі 1827 р.) знаходяться Музей ремесел і десятки маленьких майстерень, в яких представлені старовинні фінські ремесла.

Турку, Фінляндія

Неподалік розташований і Морський музей. Він знаходиться в будівлі обсерваторії, побудованої в 1819 р. Людвігом Енгелем — архітектором, що розробив проект відновлення міста після пожежі.

Музей-аптека (XVIII ст), в якому, здається, досі витають запахи старовинного зілля.

Біологічний музей. На діорамах представлені фінська фауна і флора від Архіпелагу до сопок Лапландії.

Кораблі-музеї: Старовинний парусник “Сігюн”, фрегат “Суомен Йоутсен”, міноносець “Кейхяссалмі”.

“Мумі-Світ”. Це місце, яке обожнюють діти, перебуває в Наанталі в 15 км від Турку. Його чарівність створюється забавними образами Мумі-тролів. Чудеса мумі-будиночка, театралізовані вистави, пляж і вся казкова територія створені для веселого і безтурботного сімейного відпочинку.

“Зооландія” в Лієто (Lieto) — зоопарк і місце для розваги. Крім тварин, там безліч атракціонів.

Турку — це частина Фінляндії, де сконцентровані коріння духовної та матеріальної культури фінів. Це місто “тисячі і однієї легенди”, розташований на перехресті доріг. “Велика берегова дорога”, відома ще як “Королівська дорога”, з’єднує Турку з Петербургом.

Уздовж південно-західного узбережжя Фінляндії тягнеться “Земля Турку” і “Архіпелаговое море” — знаменитий і унікальний Архіпелаг Турку.

Архіпелаг Турку

У краї Турку представлені багато видів промисловості: харчова, фармацевтична, електронна, машинобудування і кораблебудування.

 

Навколосвіту


06.01.2014 4000 1
Коментарі (1)

Mandry 2020.05.03, 09:22

Дуже люблю скандинавські каїни, Фінляндію в тому числі — це природна краса, економічна стабільність та цікавий менталітет. Турку дуже сподобався.

Турку

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2428
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

19541
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1749
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1223 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2270
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3876

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

141

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2012

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

699

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1313
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

382
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

909
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24405
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

640
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

613
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

750
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1644
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8055
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

493
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

783
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2058 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

740