Турку — найстаріше місто Фінляндії (фото)


Архіпелаг Турку

 

У цьому місті, розташованому на берегах річки Аурайокі, знаходяться головні пам’ятники фінської історії. Турку — найстаріше місто Фінляндії і колишня її столиця. Нагадаємо, теперішня столиця — Хельсінкі.

Офіційною датою заснування міста вважається 1229 р., коли Папа Григорій IX повелів перенести резиденцію єпископа на річку Аурайокі. Найдавніші середньовічні монументи Турку, та й усієї Фінляндії — фортеця Турку і Кафедральний собор — побудовані в XII столітті. Фортеця є чудовим фоном для проводяться тут виставок, концертів і програм для дітей. До послуг туристів — магазин сувенірів та кафе. Информацию об отдыхе в Финляндии читайте также на сайте supervoyage.info.

Визначні пам’ятки Турку

Кафедральний собор — національна святиня й одна із найцінніших історико-архітектурних пам’яток. Він був побудований в 1229 р. на місці дерев’яної каплиці. Собор був освячений приблизно в 1300 р. і з тих пір неодноразово перебудовувався. У середні століття до нього прибудували бічні нави і підняли середній неф. Дзвіницю добудували вже в XIX ст. У різдвяний святвечір її дзвони б’ють 12 разів, після чого урочисто проголошується настання свята і різдвяного світу. З усіх міст Скандинавії ця традиція збереглася тільки в Турку.

Кафедральний собор в Турку

У соборі поховані відомі люди Фінляндії. У строгому саркофазі з чорного мармуру спочиває місцева квіткарка Карін Монсдоттер, що стала в 1568 р. дружиною Еріка XIV і королевою Швеції. З Турку почалося поширення в країні християнства, а пізніше, в XVI ст., Реформації. У південної стіни собору стоїть пам’ятник великому реформатору Мікаель Агрікола. У музеї собору знаходяться середньовічні дерев’яні скульптури, тканини та предмети культу.

Неподалік від собору розташований університет, заснований з ініціативи королеви Швеції в 1640 р. Ім’я засновника університету Пера Браха (його двічі призначали генерал-губернатором Фінляндії) носить площа в соборному парку.

Турку, Фінляндія

Історія середньовічного замку-фортеці сходить до 1280 р., коли тут знаходився укріплений табір намісника шведського короля. За кілька століть він виріс у масивну кам’яну фортецю, яка стала в XVI ст. парадним замком з урочистими залами короля та королеви. Володіння сильно постраждало під час повітряних нальотів 1941 року. Ремонт тривав 15 років. У серпні та вересні замок запрошує в гості на середньовічне свято на честь герцога Йоганна. На святі подається вишукана і дуже коштовна вечеря з шести страв, причому користуватися столовими приборами не обов’язково — можна їсти руками. В даний час в замку розташований музей. Його експозиції присвячені кам’яному, бронзовому і залізному століттям. Часто організовуються тимчасові виставки, концерти, дитячі заходи. Ви зможете побачити всю цю красу, якщо дізнаєтесь про тури до Фінляндії.

Музеї міста

У Турку дуже багато музеїв.

Музей “Етт Хем” розташований недалеко від собору. У ньому представлений побут багатого будинку XVIII ст.: Безліч цінних речей, картин, прекрасних меблів, витонченої порцеляни.

На території району Луостарінмякі (єдиного вцілілого після пожежі 1827 р.) знаходяться Музей ремесел і десятки маленьких майстерень, в яких представлені старовинні фінські ремесла.

Турку, Фінляндія

Неподалік розташований і Морський музей. Він знаходиться в будівлі обсерваторії, побудованої в 1819 р. Людвігом Енгелем — архітектором, що розробив проект відновлення міста після пожежі.

Музей-аптека (XVIII ст), в якому, здається, досі витають запахи старовинного зілля.

Біологічний музей. На діорамах представлені фінська фауна і флора від Архіпелагу до сопок Лапландії.

Кораблі-музеї: Старовинний парусник “Сігюн”, фрегат “Суомен Йоутсен”, міноносець “Кейхяссалмі”.

“Мумі-Світ”. Це місце, яке обожнюють діти, перебуває в Наанталі в 15 км від Турку. Його чарівність створюється забавними образами Мумі-тролів. Чудеса мумі-будиночка, театралізовані вистави, пляж і вся казкова територія створені для веселого і безтурботного сімейного відпочинку.

“Зооландія” в Лієто (Lieto) — зоопарк і місце для розваги. Крім тварин, там безліч атракціонів.

Турку — це частина Фінляндії, де сконцентровані коріння духовної та матеріальної культури фінів. Це місто “тисячі і однієї легенди”, розташований на перехресті доріг. “Велика берегова дорога”, відома ще як “Королівська дорога”, з’єднує Турку з Петербургом.

Уздовж південно-західного узбережжя Фінляндії тягнеться “Земля Турку” і “Архіпелаговое море” — знаменитий і унікальний Архіпелаг Турку.

Архіпелаг Турку

У краї Турку представлені багато видів промисловості: харчова, фармацевтична, електронна, машинобудування і кораблебудування.

 

Навколосвіту


06.01.2014 3973 1
Коментарі (1)

Mandry 2020.05.03, 09:22

Дуже люблю скандинавські каїни, Фінляндію в тому числі — це природна краса, економічна стабільність та цікавий менталітет. Турку дуже сподобався.

Турку

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1123
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2823
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

990
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1046
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1060 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3126 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

915

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

786

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

372

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1098
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

160
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2353
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1156
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

458
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15076
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7389
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

822
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

386
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

296
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

383
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

667
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1117