Трамп готовий розпочати процес передачі влади Байдену

Адміністрація загальних служб (GSA) повідомила новообраного президента Джо Байдена та його команду, що адміністрація Трампа готова розпочати процес передачі влади.

Адміністратор GSA Емілі Мерфі, призначена Трампом, надіслала Байдену в понеділок лист із заявою, що він матиме доступ до федеральних ресурсів та служб для сприяння президентському переходу, згідно з копією, отриманою The Hill.

читайте також: Західні ЗМІ: у США вже відомо, кого обрали президентом

Трамп у двох твітах написав, що він просив свою адміністрацію розпочати перехід, хоча він не визнавав свою поразку Байдену і сказав, що продовжуватиме боротьбу.

Я хочу подякувати Емілі Мерфі з GSA за непохитну відданість мені та відданість нашій країні. Її переслідували, погрожували та знущалися — і я не хочу, щоб це траплялося з нею, її родиною або працівниками GSA. Наша справа триває, ми будемо продовжувати робити добро ...

- Дональд Дж. Трамп (@realDonaldTrump) 23 листопада 2020 р.

... борімося, і я вірю, що ми переможемо! Проте, в інтересах нашої країни, я рекомендую Емілі та команді зробити те, що потрібно зробити згідно з протоколами, і сказав моїй команді зробити те саме.

- Дональд Дж. Трамп (@realDonaldTrump) 23 листопада 2020 р.

Ці твіти означали прийняття ситуації для Трампа, який відмовився визнати результати виборів, оскільки Байдена вперше визнали переможцем більш як два тижні тому.

Цей крок відбувся приблизно через три тижні після президентських виборів, на тлі посилення тиску на Мерфі визначити Байдена переможцем, щоб звільнити мільйони доларів федеральних ресурсів, а команда Байдена отримала доступ до державних установ, щоб допомогти у перехідному процесі. Байден та демократи попередили, що відстрочений перехід загрожує національній безпеці та перешкоджатиме новій адміністрації реагувати на пандемію коронавірусу.

"Як адміністратор Адміністрації загальних служб США, я маю можливість згідно із Законом про перехід президента 1963 року надавати певні післявиборчі ресурси та послуги для надання допомоги у разі зміни президента", - написала Мерфі.

"Я сприймаю цю роль серйозно, і через останні події, що стосуються юридичних викликів та засвідчення результатів виборів, я сьогодні передаю цей лист, щоб зробити ці ресурси та послуги доступними для вас", - додала Мерфі.

Мерфі писала, що вона прийняла рішення самостійно, і що на неї ніколи не чинився прямий чи побічний тиск з боку будь-якої посадової особи виконавчої влади у термінах та суті її рішення. Вона зазначила, що і вона, і її родина у безпеці і їм нічого не загрожує.

Команда переходу Байдена привітала офіційне підтвердження, назвавши це "необхідним кроком, щоб почати вирішувати виклики, що стоять перед нашою державою, включаючи контроль над пандемією і відновлення економіки".

"Найближчими днями органи перехідного періоду почнуть зустрічатися з федеральними чиновниками, щоб обговорити реакцію на пандемію, мати повний облік інтересів нашої національної безпеки та отримати повне розуміння зусиль адміністрації Трампа з вилучення урядових установ", - зазначив у своїй заяві офіцер переходу Байдена Йоханнес Авраам.

Раніше Байден применшував протистояння з приводу офіційних констатацій, заявляючи, що вважає, що це набагато незручніше для нації, ніж це перешкоджає його здатності формувати уряд. Замість зустрічі з урядовцями Байден провів онлайн зустрічі з експертами з питань пандемії та національної безпеки.

Президент підтримав Мерфі, коли вона вагалася розпочати перехідний процес. "Чудова робота Емілі!" Трамп написав твіт 15 листопада, поділившись не пов'язаним твітом, який Мерфі розмістила 10 днів тому.

Оскільки Байден визнаний переможцем президентських виборів 7 листопада, Трамп безрезультатно намагався оскаржити результати в суді, одночасно без доказово заявляючи, що на виборах виявлене масштабне шахрайство.

Позови закінчились, і все більша кількість республіканців визнали Байдена обраним президентом. Федеральний суддя в штаті Пенсільванія на вихідних розглянув позов про виборчу кампанію Трампа, написавши із сарказмом, що звинувачення "не підтверджуються доказами".

"Оскільки очевидно, що Джо Байден буде обраним президентом, я сподіваюся, що президент Трамп буде пишатися своїми значними досягненнями, поставити країну на перше місце і здійснити швидкий і впорядкований перехід, щоб допомогти новій адміністрації досягти успіху", - заявив у своїй заяві в понеділок Сен. Ламар Александер (штат Теннессі). "Коли ви знаходитесь у центрі суспільного життя, люди пам'ятають останнє, що ви робите".

Все більше республіканців критикували юридичні зусилля Трампа з того часу, як минулого тижня Руді Джуліані, його особистий адвокат та інші адвокати висловили дивні претензії щодо фальсифікацій виборців. Колишній губернатор GOP Нью-Джерсі Кріс Крісті, зовнішній радник Трампа, описав поведінку адвокатської команди Трампа як "національне збентеження" у телевізійному виступі в неділю.

Лист Мерфі надійшов після того, як Мічиган засвідчив свої результати виборів, згідно з якими Байден став переможцем у штаті, де були "ключові гойдалки"; ручний перерахунок голосів у штаті Джорджія також засвідчив свої результати минулого тижня.

До листа Мерфі, GSA запропонував 30 листопада проінформувати керівників ключових комітетів палати про перехідний процес, що призвело до відступу демократів, які вимагали проведення брифінгу на цьому тижні.

Лист Мерфі надісланий того ж дня, коли лідери демократів кількох ключових комітетів Палати та Сенату засудили адміністратора GSA за те, що затримується засвідчення перемоги Байдена, звинувачуючи її у підриві національної безпеки.

Деякі демократи надіслали Мерфі окремі листи, включаючи голову Комітету з питань розвідки Палати Адам Шифф (D-Каліфорнія), голову

Комітету національної безпеки палати Бенні Томпсона (D-Miss), голову Комітету палати влади Джеррі Надлера (DN.Y.), палату Голова комітету закордонних справ Еліот Енгель (DN.Y.) та заступник голови Комітету з питань розвідки Сенату Марк Уорнер (D-Va.).

"Немає жодних причин для того, щоб ви продовжували затягувати з висновком", - написав Уорнер Мерфі. "Подальші затримки завдадуть шкоди нашій національній безпеці, і я закликаю вас негайно прислухатися до здорового глузду".

за матеріалами The Hill


24.11.2020 19295
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1216
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2530
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2116
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2171
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6554 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2455 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

338

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1150

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1285

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1404
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

282
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

587
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2064
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26515
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

556
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10469 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

8014
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

538
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

406
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

548
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

625
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1586