ТОП-10 найбільш корисних літніх продуктів

Літо – час, коли потрібно не тільки відпочити, але і набратися сил, зміцнити імунітет.

Літо - це час сонця і тепла, відпочинку та зустрічей з друзями, час подорожей і, звичайно ж, по-особливому смачної їжі. Кожній людині, якщо вона хоче бути здоровою, необхідно гарненько урізноманітнити влітку свій раціон, пише Фіртка з посиланням на Ukrmedia.

Адже в цю пору ростуть багато овочів і фруктів, яких практично не дістати взимку або восени. Представляємо вашій увазі десять найбільш корисних фруктів і овочів, які можна і потрібно їсти літом!

Морквина

В будь-якому вигляді. Якщо не подобається сира, можна трохи замаринувати або настругати по-швидкому моркву по-корейськи (тільки не перестарайтеся з перцем!). Цей, здавалося б, звичайний, повсякденний і зовсім пересічний овоч може здорово допомогти зміцнити здоров'я та імунну систему. В одній-єдиній моркві міститься всього лише півсотні калорій, але зате корисних вітамінів і мікроелементів - скільки завгодно! Загалом, частіше хрустіть морквиною!

Капуста

Ви знали, що в давнину лікарі прописували хворим побільше капусти при шлунково-кишкових проблемах і отруєннях? Все тому, що в листках капусти містяться особливі детоксини, які виводять з організму цілу купу шлаків і шкідливих елементів. А ще це чудова профілактика онкологічних захворювань! Про те, наскільки багата капуста вітамінами, ми не вважаємо за потрібне навіть згадувати. Загалом, не лінуйтеся і нарізайте собі капустяний салат не менше кількох разів на тиждень.

Шпинат

Ця цікава травичка не особливо поширена у наших краях, проте знайти її в продажу не складе особливих труднощів. Між іншим, мало хто знає про те, що шпинат - це справжня фабрика з виробництва корисних для організму речовин! Всі можливі види вітамінів, а також природний калій, магній, цинк і селен - ось що таке шпинат. Обов'язково введіть його у ваш раціон!

Броколі

Або цвітна капуста - це, по суті справи, один і той же овоч. Броколі містить у собі просто-таки величезну кількість вітамінів А і В, а також є чудовою профілактикою ракових захворювань шлунка і кишківника. Лікарі рекомендують їсти відварну капусту по кілька разів на тиждень, проте багатьом не подобається цей овоч у зв'язку з його, прямо скажемо, особливим смаком. Тому одного-двох разів на місяць буде цілком достатньо.

Помідори

Свіжі помідори - справжнє джерело вітамінів і мікроелементів! Цей овоч позитивно впливає на судини та серце, а також є профілактикою ракових пухлин. Проте є маленька поправка: їсти помідори потрібно виключно у свіжому вигляді, інакше ніякої користі з них ви отримати не зможете.

Петрушка і кріп

Зелень, вирощену на бабусиному городі, багато хто вважають чомусь, не вартою уваги, така собі звичайна травичка, яку додають у салати або супи. І дуже даремно! Свіжий кріп і петрушка надзвичайно корисні при тиску, вони цілюще впливають на серцево-судинну систему і м'язи. Не виключайте зелень зі свого раціону!

Полуниця

Цю ягоду по праву можна вважати царицею літа. Поспішайте: період дозрівання полуниці складає всього лише три-чотири тижні. За цей час потрібно встигнути з'їсти її якомога більше, адже кількість біологічно активних речовин і різноманітних вітамінів у цієї солодкої червоної красуні просто величезна. А ще вона ну дуже смачна!

Яблука

Яблука можна їсти цілий рік, але краще всього їсти їх тоді, коли вони тільки-тільки з'явилися. Свіжі плоди завжди краще, ніж вирощені у теплицях. Соковиті, солодкі, наливні яблучка багаті залізом, калієм, пектинами, магнієм і безліччю інших корисних речовин. А в їх кісточках міститься необхідний організму йод, так що не нехтуйте і ними!

Абрикоси

Ці фрукти є багатим джерелом фосфору, ліпідів і бета-каротину. Ті, хто їдять абрикоси, очищають свою кров, адже речовини, які містяться всередині цих солодких ласощів, позитивно впливають на судини. Загалом, не забувайте іноді купувати (а краще - зривати прямо з дерева, якщо є де) і з'їдати хоча б парочку.

Смородина

Причому як чорна, так і червона. Обидві ці ягоди - бездонні джерела вітаміну С. Вони вкрай цілюще впливають на організм, поліпшують концентрацію, увагу і бадьорість духу.


Літо - час, коли потрібно не тільки відпочити, але і набратися сил, зміцнити імунітет і зарядитися порцією хорошого настрою на цілий рік. Не забувайте, що продукти, які ми їмо, грають в цьому величезну роль! Вдалої відпустки!


28.07.2020 40110
Коментарі ()

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1945
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1851
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1846
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5456 45
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2144 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1501

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

732

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

787

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

986

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

996
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1760
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3669
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10246
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26132
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10172 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7702
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

884
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

180
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

245
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

372
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1267
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

872