Таїланд, Мальдіви, ОАЕ: luxury відпочинок політиків та високопосадовців під час повномасштабної війни

Попри повномасштабну війну, деякі українські політики та чиновники не відмовляють собі в задоволенні скористатися своїми привілеями та відпочити за кордоном.

На початку року Кабмін вже заборонив посадовцям виїжджати з країни під час війни без поважної причини, але це не всіх зупиняє. Днями з'ясувалося, що на Мальдівах із сім'єю відпочивав «слуга народу» Юрій Арістов. Правоохоронці вже розслідують, як він зміг виїхати за кордон, а парламент позбавив Арістова мандата.

Інші гучні кейси із закордонними поїздками – на інфографіці «Слово і діло».

Минулого року журналісти «Української правди» під час розслідування з'ясували, що нардеп та лідер партії «За майбутнє» Ігор Палиця у липні та серпні тривалий час жив на своїй віллі у Каннах (Франція). У пресслужбі депутата цю інформацію заперечують: за їхніми словами, Палиця у кінці липня та на початку серпня не перебував на відпочинку в Канах.

У розслідуванні «Батальйон «Монако» також фігурували нардепи дев'ятого скликання Вадим Столар, Григорій Суркіс, Ігор Абрамович.

Юлія Тимошенко, як також стало відомо з журналістського розслідування, початок цього року зустріла у Дубаї (ОАЕ). Там був помічений й нардеп Суто Мамоян (і його вже колишні колеги Наталія Королевська та Юрій Солод).

На новорічних святах у Куршевелі (Франція) помітили депутата Володимирської міськради Валерія Зінкевича. Він заявив, що виїхав із України на «лікування».

В Іспанії на свята відпочив уже колишній заступник генерального прокурора Олексій Симоненко: за інформацією журналістів, він 10 днів святкував Новий рік разом із сім'єю у Марбельї. Наприкінці січня, коли скандал набув розголосу, Симоненко звільнився.

Після кількох скандалів із новорічним відпочинком депутатів та чиновників їм дозволили виїжджати за кордон лише у відрядження. Прямо у цей період народний депутат від «Слуги народу» Микола Тищенко вирішив з'їздити до Таїланду «на зустріч із представниками української громади» – про це стало відомо з оголошення посольства України.

Сам депутат запевнив, що перебуває в Таїланді, щоб «налагоджувати в інтересах України відносини з державами Південно-Східної Азії». У фракції його наміри не оцінили та виключили зі складу, а на сайті президента України було зареєстровано петицію з проханням призначити Тищенка послом до Таїланду.

Весною стало відомо, що у французькій Ніцці побували нардепи Максим Єфімов, Сергій Льовочкін, Григорій Суркіс, а також мер прифронтового Краматорська Олексій Гончаренко. Усі пояснили свої поїздки відрядженням, депутатською діяльністю чи сімейними причинами.

«Слуга народу» Богдан Торохтій, за даними журналістів, з початку повномасштабної війни вісім разів виїжджав за кордон – до Греції, Туреччини, ОАЕ, Катару та Болгарії. За його словами, поїздки були «у сімейних справах», а про які вояжі він «не пам'ятає».

Наразі депутатським мандатом за відпочинок у п'ятизірковому готелі на Мальдівах поплатився Юрій Арістов. За інформацією правоохоронців, які розслідують обставини його поїздки, Арістов виїхав до Литви на підставі службового відрядження з метою поглиблення двосторонньої співпраці, потім дистанційно взяв лікарняний в одному із приватних медичних закладів Києва, а сам відпочивав на островах.

Нагадаємо, за інформацією ЗМІ, після цього скандалу Офіс президента України заблокував виїзд за кордон народним депутатам та чиновникам.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

«Вижив — винний»: що таке синдром вцілілого та як не картати себе за те, що ти у безпеці

Нові правила взяття на військовий облік: прикарпатцям розповіли про зміни

Рідні на війні: як підтримати себе, дитину та тих, хто боронить Україну

Єдине, що нас «єднає» з ворогом. Чому мова на часі?


29.07.2023 1449
Коментарі ()

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

1077
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

548
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

912
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1957
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3480
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2379 5

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

738

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

639

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

620

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

621
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10273
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1119
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5180
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

925
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2730
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1126
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

317
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

644
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

551
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

610
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

959 2