Святкування без шкоди для вашого здоров’я – як провести різдвяні свята з користю?

Скрипник Любов Миронівна – лікар-гастроентеролог першої категорії медичного центру Оксфорд Медікал , кандидат медичних наук, доцент кафедри терапії і сімейної медицини ННІПО Івано-Франківського національного медичного університету.

Увесь рік ми перебували у постійному стресі. Для когось великою проблемою стали закриті кордони і відсутність літного відпочинку, хтось вперше в житті зустрівся із серйозними проблемами зі здоров’ям. Для кожного з нас перехід в новий рік символізує повне оновлення, початок життя з нового аркуша. Ми сподіваємося на те, що все погане, що сталося з кожним із нас, так і залишиться в 2020 році.

Саме різдвяні свята для кожної людини – це той єдиний промінь радості і свята, тому кожен ставиться до підготовки трепетно та відповідально. А ми, в свою чергу, дамо кілька цінних порад, щоб святкування не принесло небажаних побічних явищ і ви зустріли Різдво у доброму гуморі та без проблем для здоров’я!

Порада 1: сформуйте корисне і водночас смачне меню з правильних продуктів

Ми живемо у той період, коли кожен вже знає, що корисні страви можуть бути більш ніж смачними і без майонезу, без транс жирів, гори цукру і інших шкідливих добавок. Починайте з простого: заправку у салаті можна замінити з майонезної на сметанкову або на грецький йогурт, соняшникову олію замінити на оливкову та ін.

Порада 2: зверніть увагу на спосіб приготування

Чому одні і ті ж продукти наш організм сприймає зовсім по-іншому? Насправді, значну роль відіграє саме спосіб приготування цих страв. Для прикладу, риба, обсмажена у клярі та великій кількості олії, і риба, запечена з духмяними травами та овочами – відчуваєте різницю? При цьому, запечена риба зберігає набагато більше поживних речовин.

Готування на пару та  запікання є корисною альтернативою виварюванню та смаженню в олії. Копчені продукти – це взагалі вирок для вашої травної системи.

Порада 3: не споживайте алкоголь

Попри те, що алкоголь – це зло, наші люди активно з ним воюють шляхом пероральної ліквідації.

По-перше, в жодному разі не живайте алкоголь, якщо у цей день ви приймали ліки. Якщо дію деяких ліків алкоголь просто знижує, то у комбінації з багатьма лікарськими речовинами (наприклад з парацетамолом) алкоголь стає вкрай токсичним. В першу чергу страждатимуть печінка, нирки, нервова система. Якщо ви забули про вжиті ліки і випили кілька міліграм – промийте шлунок.

В жодному разі не переривайте курс лікування заради застілля! Саме такі рішення є однією з причин загострення хвороб, появи ускладнень, антибіотикорезистентності.

Також не вживайте алкогольні напої з великим вмістом цукру, сиропів та інших добавок.

Порада 4: правильний питний режим

Одна-дві склянки чистої негазованої води за півгодини до застілля допоможуть підготувати органи травлення до активної роботи. Ретельно сформований питний режим є чудовою профілактикою важкості у шлунку, похмілля, розладів травлення, закрепів і навіть проблем зі шкірою.


Вітаємо з Різдвом Христовим! Нехай у кожній сім’ї панує щастя, розуміння, любов та благополуччя! Здоров’я вам і вашим близьким!

Партнерський матеріал


06.01.2021 17646
Коментарі ()

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1171
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2498
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2098
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2150
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6497 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2437 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

321

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1128

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1163

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1380
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

257
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

573
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2047
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26495
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

538
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10445 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7994
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

521
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

384
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

532
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

606
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1557