Ступінь комфорту

 

Перечитування історії релігій та науки зводить до певного розуміння, що, скажімо, була колись мудрість, і була ця мудрість колись — зараз певною мірою вона видається вкрай немудрою. 

Людина почала думати тоді, коли почала сумніватись. Або не довіряти. 
Недовіра — дистанція від себе до себе. Тобто, замкнене коло. Приємніше, звичайно, комусь повірити, але...
Вірити, це моделювати, це екстраполяція, тобто механізація свідомості, того, що, зрештою, відокремило нас від царини ссавців. Але людський пластилін гнучкий, під дією їстівного чи фізіологічного фактору можна так легко повернутись до тваринних палаців.
Хоча ми надалі сумніваємось. Релігія вчить кардинальним консерваціям, як і будь—яка східна практика: не змінюйся й просто насолодись ВЖЕ. 
Насолода Вже є вже моделлю підсвідомого. Про підсвідоме можна багато говорити й завершити, як Юнг в тотальному божевіллі своїх же ж примар, яким довіряв достеменно, чи, як Гайдегер, із сумним дописом в Червоному Зошиті із сумним згадуванням Бога. Хоча, що може бути веселого в філософії, окрім зневіри самого себе. Карма філосогеми є просто акселерацією розвитку. Можна їсти повільно, із смаком, насолоджуючись ферментативною симфонією логічних нуклеоланцюгів, можна все проковтнути й поринути в філосометаболістичну невідповідність....
Але і при цьому продовжити сумніватись..
Усе сумнівне знання дає логічну поживу істинному незнанню. Це Фома, і Сократ. Але Сократ це атом легендарій, як і Августин є медичним атлясом захоплення сумнівним... треба вчасно робити висновки — чи не робити їх взагалі. Людина є комахою, яка еволюціонувала до щура, а щури — діти підземелля, ті, хто вижив в умовах трансангресивного метаавангардного неоструктуралізму...
Усе буття є формами довіри й недовіри. В стосунках, навчанні, праці чи творчості. Творчість залишиться терапевтичним феноменом, праця — можливістю небожевільного соціального марення, навчання — вакцинацією усім абсурдним геномом, який плекали тисячі покалічених пасіонаріїв, а любов, як гормональна таблиця нашого тваринного виокремлення. Чи не виокремлення...
Скажімо, найвищий ступінь — це відмова від усього, від їди, від праці, від фізіо—тіломаневрацій, від гордині та заздрості, від хатів, автівок й повій, від інвестицій в комфортну смерть й теплу кремацію, від сповільненого відчуття нашого тваринноголюдяного, бо зрештою виживає той, хто найменше чинить опору.
Де немає протидій за суттю.


07.08.2017 Роман Бончук 2266 0
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1592
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1694
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1681
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

4965 38
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1984 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1382

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

241

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

571

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

732

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

862
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3495
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10061
02.04.2024

Одним з перших засіяли ярими культурами поля на Городенківщині, Коломийщині та Снятинщині.  

710
13.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

25942
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7569
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

764
29.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

941
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1266
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

198
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1092
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

708
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

942