Stay home: прикарпатка розповіла, як переживає карантин у Канаді

Спеціально для Фіртки, наш оглядач в Північній Америці описала, що таке «карантин по-канадськи».


Вогнище коронавірусу, розгорівшись у Китаї, перемістилось до Європи. А останніми днями його епіцентр спостерігається вже в США.

На цьому фоні Канада помітно хвилюється: коли ж їй очікувати критичних показників заражень на своїй території, враховуючи майже дев’ять тисяч кілометрів спільного зі Штатами кордону? Але тут же слід додати, що Канада не лише хвилюється, але й активно готується до ймовірної кризи та вживає всіх заходів, щоб розтягнути вірус в часі і, можливо, дочекатися дива…

Вчорашній понеділок можна вважати початком четвертого тижня карантину в Канаді.

Виглядає він менш-більш однаково у всіх її провінціях, не зважаючи на той факт, що вони розтягнені на весь континент зі сходу до заходу. Всі можливі (і неможливі) засоби інформації вже четвертий тиждень по наростаючій твердять в один голос: “Stay home” та “Wash your hands” (залишайтесь вдома, мийте руки)! І слід сказати, що жителі Канади в основному слухняно прислуховуються до цих порад (вимог).

Можливо, завдяки цьому (чи  в тому числі завдяки й цьому) на 6 квітня при майже 16 тисячах позитивних COVID-тестів зафіксовано всього лише три сотні смертей. Що виглядає дуже оптимістично в порівнянні з цифрами в сусідів (на 6 квітня в США підтверджено 367 004 випадків коронавірусу та більше десяти тисяч смертей).

Але попри втішну статистику уряд Канади й надалі закликає її жителів максимально залишатись вдома і виходити на вулицю лише у випадку крайньої потреби (себто в магазин, на роботу чи на прогулянку). Дитячі садочки, школи та навчальні заклади зачинені четвертий тиждень. Тому, батьки (частіше матусі) сидять по домівках з дітьми і це є нелегким випробуванням для усіх членів сім’ї. Можна тільки прогулюватися пішки чи на велосипедах, бо всі гральні майданчики обгороджені та закриті. І найменшим буває дуже складно це пояснити.

Кому можливо працювати дистанційно, ті також сидять вдома за комп’ютером. А хто таки змушений добиратися на роботу, старається пересуватися по місту, дотримуючись всіх санітарних умов та порад.

Носіння масок та рукавичок за межами дому наразі не є обов’язковим, а лише рекомендованим (при умові відсутності візуальних симптомів вірусу).

Громадський транспорт працює безперебійно. Практично порожні автобуси їздять по графіку, метро відчинене, поїзди ходять.

При вході до магазину, супермаркету чи аптеки обов’язково є цілий набір дезінфікуючих засобів (“дезинфектори” чи “санітайзери”) з дозатором, щоб у кожного була можливість обробити руки чи протерти ручку продуктового візка. Кількість людей в магазині регулюється черговим при вході, що часом, звичайно, створює черги, але все ж помірні. В загальному ж зроблено все, щоб максимально відокремити людину одну від одної, щоб уникнути будь-яких видів гуртування чи скупчення. При зустрічі на вулиці кожен старається “за кілометр” обходити іншого, а в магазинах обов’язково дотримуються так званої “соціальної дистанції” (social distance) (1-2м).

Але самоізоляція таки дає про себе знати. Після трьох тижнів карантину в суботній пресі, окрім традиційних застережень та нагадувань санітарних COVID-норм, вже виділили окрему сторінку для порад та заходів, як поводитися при ознаках депресії та стресу, як їх виявити у своїх дітей і куди звертатись по допомогу. А в теленовинах вже присвячують окремі сюжети темі “домашнього насильства” (domestic violence) та зловживанням марихуаною. Що ж поробиш? Навіть у спокійній Канаді від цього нема куди сховатися.

Та щоб, не зважаючи ні на що,  тримати настрій піднесеним, всіх дітей заохочують малювати райдуги-веселки та кольоровими малюнками прикрашати вікна домів, щоб кожен, хто йде по вулиці відчував радість, програмував себе на позитив і вірив, що все буде добре.

Серед канадських сімей є чимало українців та галичан зокрема. Давайте побажаємо одні одним залишатись здоровими та дружніми і будемо передавати успішний досвід боротьби з коронавірусом, аж доки все мине! Stay home! Stay safe! Будьмо здорові! 

Мар’яна Гутич, Монреаль


07.04.2020 Мар’яна Гутич 6250
Коментарі ()

15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

5216 1
29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

1844 4
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

4055 3
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

3179 2
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

7975 2
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

20306 29

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

285

Поняття святості, як певної інакшості, духовної досконалості присутнє у різних релігіях.   

825

Поширений вислів «Пийте, але не впивайтеся» часто приписують Ісусу Христу. Втім, чи дійсно в Священному Писанні християн є цей вираз і яке ставлення до алкоголю і його вживанню ми бачимо у Біблії?

1921

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

2399
24.07.2024

Гречаний чай — це корисний і смачний напій, який поєднує у собі багатство вітамінів і мінералів з приємним ароматом. Корисні властивості роблять його незамінним джерелом здоров'я людини.

196
20.07.2024

Влітку під час тривалих вимкнень електроенергії деякі продукти в холодильнику можуть зіпсуватися за чотири години, без нього — за дві.  

704
17.07.2024

Інфляція на споживчому ринку у червні 2024 року порівняно із травнем цього року на Прикарпатті становила 2,5%, з початку року — 4,9%, в Україні — 2,2% та 4,3% відповідно.  

487
23.07.2024

На початку серпня відбудеться Всеукраїнська Патріарша проща до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої в Крилосі, яка щороку об’єднує у молитві тисячі вірян.  

18393
19.07.2024

У суботу, 20 липня, християни відзначатимуть День пророка Іллі.  

986
15.07.2024

Отець Антоній Яремчук — вислужений ігумен монастиря та парох парафії Успіння Матері Божої у мальовничому, чудовому відпустовому місці в селі Погоня.  

1222 1
11.07.2024

Подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

6108 3
20.07.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

23403 1
24.07.2024

Майже третина (32%) опитаних українців у травні 2024 року висловили готовність до територіальних поступок для якнайшвидшого досягнення миру та збереження незалежності.   

301
20.07.2024

Депутати Верховної ради у першому читанні підтримали законопроєкт, в якому йдеться про угоду зі слідством у провадженнях про корупційні злочини. Сім із десяти обранців з Івано-Франківщини проголосували "за".  

998 1
18.07.2024

Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №11340, який дозволятиме підозрюваним у корупційних злочинах чиновникам йти на угоду зі слідством та сплачувати штраф за скоєне правопорушення.  

1199 5
16.07.2024

Зауважимо, соціологи, які опитали понад дві тисячі респондентів, наголошують, що «це думка тилу».

504