Спростовуємо міфи про сезонну алергію!

Маслій Уляна Ігорівна – лікар імунолог, алерголог медичного центру Оксфорд Медікал


Квітень неприємно здивував нас холодною погодою. Мабуть, кожен чекає, коли нарешті ми зможемо сповна насолодитися теплою погодою, поринути у весняний настрій. Кожен, не враховуючи алергіків. Адже весна для них асоціюється виключно з одним – сезоном алергії.

Навколо цього явища витають численні міфи, які ми можемо почути від знайомих або прочитати у газеті з порадами щодо народних та гомеопатичних методів лікування. Хочу застерегти вас від сприйняття даного роду інформації та допомогти спростувати усі фейкові дані.


Міф №1: Мед допомагає лікувати алергію на пилок квітів

Люди, які часто думають про патогенез розвитку сезонно алергії, з часом прийшли до висновку, що якщо часто споживати натуральний мед, то організм буде більш пристосованим до пилку рослин, адже у всьому закладається сенс створення меду.  Кожен може сподіватися, але надії марні. В ході численних досліджень виявлено, що мед жодним чином не впливає на інтенсивність проявів сезонної алергії.


Міф №2: Сінна лихоманка – алергія на сіно

Цей термін з’явився ще на початку 19 століття, коли рівень знань про алергію у тогочасному суспільстві був приблизно як рівень знань пересічного школяра про адронний колайдер. Люди вважали, що специфічне чхання та сльозотеча розвивалися саме після контакту з сіном, як реакція на токсини сухої трави. В ході масових досліджень, цей факт був спростованим, проте термін зберігся і до сьогоднішнього дня.

Сінною лихоманкою якраз називають сезонну алергію, попри те, що вона не має жодного зв’язку із сіном.


Міф №3: Щоб запобігти алергії у дитини, варто постійно прибирати у домі

Мами з надмірним ентузіазмом щодня влаштовують генеральне прибирання в оселі, адже щиро вірять, що в умовах абсолютної чистоти дитини просто не має можливості знайти алергію. Насправді це не так. Надмірна чистота знижує здатність дитини до адаптації. Імунітет вашого малюка не знатиме, що таке умовно-патогенна флора, пил та інші фактори, тому стане беззахисним навіть до найлегших інфекцій. Тому раджу в усьому знати міру. Насправді контакт із пилковими алергенами та тваринами у перші місяці життя малюка є помічними у подальшому пристосуванні та є непоганою методикою профілактики  алергії.


Міф №4: Дощ рятує від сезонної алергії

Пацієнти щиро вірять у теорію, що під дією дощу увесь пилок осідає і повітря стає набагато чистішим. Насправді під дією опадів, увесь пилок, що накопичився на поверхнях масово підіймається від сили ударів об ці поверхні краплями дощу і звичайно ж – потрапляє на ваші ніздрі.


Міф №5: Люди із сезонними алергіями більш схильні до харчових алергій

Це правда. Існує таке явище, як синдром оральної алергії. Він полягає у тому, що коли у людини є алергія на цвіт, то може розвинутися на певний харчовий продукт. Це стосується таких продуктів харчування, як лісові горіхи, соняшник, яблука, вишні, морква, ківі та ін. Актуальним це питання є для людей, у яких відмічається алергія на амброзію, пилок берези, траву.


Міф №6: Сезонну алергію важко лікувати, тому легше переїхати у місцевість подібну до пустелі

Пустельна місцевість не врятує вас від алергії, адже важке сухе повітря навпаки принесе збитків вашим легеням. Щоб не ховатися від цвіту, радимо усунути саму проблему. Ми пропонуємо комплекс лікування, яке спрямоване на усунення неприємних явищ алергії. Сучасна медицина просунулась далеко вперед. Звернувшись до алерголога https://ivanofrankivsk.oxford-med.com.ua/viddilennya/alergologiya/, ви отримаєте необхідну медичну допомогу і зможете повернути радість життю. Бажаю зустріти весну без алергії!

Партнерський матеріал


23.04.2021 23898
Коментарі ()

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

1092
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

548
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

912
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1959
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3481
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2381 5

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

738

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

640

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

620

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

621
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10273
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1120
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5180
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

925
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2731
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1126
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

318
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

644
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

551
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

610
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

959 2