Спиртне і геморой

 

 

Чи можна вживати алкоголь, якщо у вас геморой?

Не є новиною той факт, що у середньостатистичній українській сім’ї під час будь якого застілля завжди є місце для алкоголю. Навіть у малих дозах його вживають більшість дорослого населення, не зважаючи на наявність проблем з боку власного здоровя.

Алкоголь є протипоказаним практично при будь якій патології з боку нашого організму, тому не варто дивуватися тому факту, що його не варто вживати і при запальних процесах прямої кишки, іншими словами – при геморої.

 

Яка роль спиртного у виникненні геморою?

Геморой – це набряк і випадіння судин прямої кишки, яке супроводжується дискомфортом, свербежем анального отвору, больовими відчуттями, в більш пізніх стадіях – кровотечами. Як показує статистика, близько 40% чоловіків, у яких в анамнезі відмічається геморой, вживають спиртні напої і в чималих кількостях.

Є невід’ємний зв'язок між вживанням спиртних напоїв та виникненням геморою. Наскільки ми знаємо, геморой виникає внаслідок частих закрепів. Тому варто знати, що саме алкоголь є однією з основних причин закрепу, оскільки, внаслідок вживання алкоголю виникає застій крові, що дуже негативно впливає фактично на всі органи шлунково-кишкового тракту, особливо на печінку.

Також пагубна роль алкоголю заключається в тому, що він сприяє швидкому виведенню з організму всіх корисних речовин, а саме мінералів і вітамінів. Це в свою чергу погіршує загальний стан людини, знижує тонус мязів відхідника і оргазму загалом. Також варто не забувати про загальне зневоднення, викликане алкоголем.

 

Ускладнення геморою при вживанні спиртних напоїв

Ранкове похмілля здорових людей суттєво відрізняється від похмілля людей, у яких є геморой. Як не дивно, головний біль одразу відходить на другий план у ті періоди, коли після великої дози вжитого алкоголю людина відчуває нестерпний біль у ділянці заднього проходу. Небезпечним є фактор ризик виникнення кровотечі з гемороїдальних вузлів.

Під час загострення геморою проводиться активна терапія і хворому призначаються певні медикаменти для усунення болю і попередження ускладнень. І варто знати, що поєднання лікарських засобів з алкоголем є АБСОЛЮТНО ПРОТИПОКАЗАНИМ! В кращому випадку, алкоголь просто дезактивує дію ліків, проте частіше вживання спиртного різко погіршує загальний стан людини і відчутно посилює біль.

 

Як знизити негативний вплив алкоголю на геморой?

Підводячи підсумок з усього вищесказаного, можна стверджувати, що при геморої алкоголь варто абсолютно виключити з раціону. Проте, враховуючи кількість святкових та вихідних днів, важко постійно утримуватися від вживання навіть слабоалкогольних напоїв, особливо тим, людям, які систематично приймали спиртне.

Тому можу надати деякі поради, як суттєво знизити негативний вплив алкоголю на запальний процес гемороїдальних вузлів. Але допомагає це тільки у тому випадку, якщо ви на даний момент не приймаєте жодних медикаментів!

  • Не забувайте пити воду, бажано у великій кількості. Це сприяє пришвидшеному виведенню алкоголю з організмі і попередить розвиток зневоднення.

  • Старайтеся не закушувати алкоголь смаженими, копченими, жирними і маринованими продуктами, оскільки вони сприяють виникненню закрепів і посилюють негативний вплив спиртного на геморой. Бажано закушувати легкими стравами, овочами, фруктами.

  • Не вживайте напої з вмістом кофеїну після алкоголю, оскільки це підвищує ризик виникнення зневоднення.

  • Не вживайте газовані напої, що не подразнювати слизову оболонку шлункого-кишкового тракту.

  • Для зменшення інтоксикації, перед вживанням алкоголю можете прийняти декілька таблеток активованого вугілля.

  • Бажаний прийом вітамінних препаратів для поновлення витрат організмом корисних речовин.

 

Якщо дотримуватися всього вищесказаного, тоді можна без остраху за власне здоров’я спожити певну дозу алкоголю, але за умови того, що ви не перевищите норму. І бажано старатися критично обмежити у власному раціоні спиртні напої!

 

Олег Мельник

Лікар хірург-проктолог МЦ «Оксфорд Медікал»


15.05.2017 Олег Мельник 12095 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1016
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2414
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2056
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2091
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6347 55
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2383 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

258

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1070

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1057

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1322
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

199
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

537
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1996
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26438
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

493
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10397 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7937
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

482
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

342
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

487
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

566
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1509