Смерть немовляти з COVID-19 на Франківщині: керівник пологового будинку розповів про причини

Від двобічної субтотальної пневмонії на Івано-Франківщині померла новонароджена дитина, мати якої в останній місяць вагітності хворіла на коронавірус. У немовляти посмертно виявили COVID-19.

Про це повідомляє Фіртка з посиланням на Суспільне.

Жінка народила у Коломийському пологовому будинку 18 вересня о 13:35, о 18:10 того ж дня дитина померла.

"Дитинка народилася живою, але вже мала симптоми захворювання. Оцінка - 5,6 балів. Зразу після народження неонатолог надав їй допомогу, дитину одразу перевели у палату інтенсивної терапії. Після того ми зробили дитині швидкий тест і він був негативний. Неонатологи займалися лікуванням дитини, підключили її до апарату штучної вентиляції легень. Сатурація не піднімалася, незважаючи на використання кисню. Стан дитини не покращувався", — повідомив начальник Коломийського пологового будинку Богдан Ленчовський.

Лікар каже, немовляті зробили швидкий тест, бо для проведення полімерно-ланцюгової реакції був потрібен час, мінімум доба. Про те, що дитина хворіла на COVID-19, медики дізналися 21 вересня, коли отримали висновки патологоанатомічного розтину та досліджень біоматеріалу.

"Діагноз підтверджений: ускладнення COVID-19 — двобічна субтотальна пневмонія, яка стала причиною смерті дитини", — сказав Богдан Ленчовський.

Вагітність у матері дитини протікала без ускладнень, з легкою анемією, розповідає лікар. Жінка перебувала на обліку у приватному медзакладі у Коломиї, стала на нього на 15 тижні вагітності.

За дев'ять днів до пологів, 9 вересня, вагітна звернулася у Коломийський пологовий будинок із скаргами на незначний нежить і загальну слабкість.

"Ми провели їй швидкий тест і він виявився позитивним. Враховуючи "доношену" вагітність і позитивний тест ми порекомендували їй поїхати у ковідне відділення Івано-Франківського перинатального центру. Вона відмовилася і сказала, що не довіряє швидким тестам. На наступний день, 10 вересня, жінка звернулася до сімейного лікаря, який її оглянув і взяв аналіз на ПЛР-тест", — розповідає начальник Коломийського пологового будинку Богдан Ленчовський.

11 вересня вагітна отримала позитивний результат ПЛР-тесту на коронавірус. За словами Богдана Ленчовського, її телефоном консультував сімейний лікар. Пацієнтка мала незначну закладеність носа, невисоку температуру, відчувала запахи та смаки. Жінка лікувалася амбулаторно, пила домашні чаї і вітаміни. Стан її не погіршувався, розповідає Богдан Ленчовський.

16 вересня вагітна повторно здала ПЛР-тест і отримала негативний результат. Через два дні породіллю прийняли в Коломийський пологовий будинок.

"Жінка з тим, що вона здорова, 18 вересня поступила до нас у пологовий будинок із родовою дією. Ми ще раз, повторно зробили їй тест, тест був знову негативний. Тоді жінка попросила, щоб разом із нею на пологах був чоловік. Оскільки ми дозволяємо партнерські пологи з негативним ПЛР-тестом, то ми тут на місці зробили тест її чоловікові. У нього ПЛР-тест був позитивний. Тому ми не дозволили йому заходити у пологовий будинок і бути з жінкою на партнерських пологах", — розповідає Богдан Ленчовський.

Остаточний діагноз — двобічна субтотальна пневмонія коронавірусного походження, медики поставили 21 вересня, після патологоанатомічного розтину. У померлої дитини виявили вірус COVID-19, який призвів до ускладнень.

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

На Городенківщині чоловіка на смерть придавило дерево

У Львові поховали Почесну громадянку Калуша


Коментарі ()

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1980
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1872
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1866
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5546 49
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2162 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1521

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

753

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

819

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1019

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

1011
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1779
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3690
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10270
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26161
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10196 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7723
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

910
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

229
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

273
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

393
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1291
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

894