Смерть немовляти з COVID-19 на Франківщині: керівник пологового будинку розповів про причини

Від двобічної субтотальної пневмонії на Івано-Франківщині померла новонароджена дитина, мати якої в останній місяць вагітності хворіла на коронавірус. У немовляти посмертно виявили COVID-19.

Про це повідомляє Фіртка з посиланням на Суспільне.

Жінка народила у Коломийському пологовому будинку 18 вересня о 13:35, о 18:10 того ж дня дитина померла.

"Дитинка народилася живою, але вже мала симптоми захворювання. Оцінка - 5,6 балів. Зразу після народження неонатолог надав їй допомогу, дитину одразу перевели у палату інтенсивної терапії. Після того ми зробили дитині швидкий тест і він був негативний. Неонатологи займалися лікуванням дитини, підключили її до апарату штучної вентиляції легень. Сатурація не піднімалася, незважаючи на використання кисню. Стан дитини не покращувався", — повідомив начальник Коломийського пологового будинку Богдан Ленчовський.

Лікар каже, немовляті зробили швидкий тест, бо для проведення полімерно-ланцюгової реакції був потрібен час, мінімум доба. Про те, що дитина хворіла на COVID-19, медики дізналися 21 вересня, коли отримали висновки патологоанатомічного розтину та досліджень біоматеріалу.

"Діагноз підтверджений: ускладнення COVID-19 — двобічна субтотальна пневмонія, яка стала причиною смерті дитини", — сказав Богдан Ленчовський.

Вагітність у матері дитини протікала без ускладнень, з легкою анемією, розповідає лікар. Жінка перебувала на обліку у приватному медзакладі у Коломиї, стала на нього на 15 тижні вагітності.

За дев'ять днів до пологів, 9 вересня, вагітна звернулася у Коломийський пологовий будинок із скаргами на незначний нежить і загальну слабкість.

"Ми провели їй швидкий тест і він виявився позитивним. Враховуючи "доношену" вагітність і позитивний тест ми порекомендували їй поїхати у ковідне відділення Івано-Франківського перинатального центру. Вона відмовилася і сказала, що не довіряє швидким тестам. На наступний день, 10 вересня, жінка звернулася до сімейного лікаря, який її оглянув і взяв аналіз на ПЛР-тест", — розповідає начальник Коломийського пологового будинку Богдан Ленчовський.

11 вересня вагітна отримала позитивний результат ПЛР-тесту на коронавірус. За словами Богдана Ленчовського, її телефоном консультував сімейний лікар. Пацієнтка мала незначну закладеність носа, невисоку температуру, відчувала запахи та смаки. Жінка лікувалася амбулаторно, пила домашні чаї і вітаміни. Стан її не погіршувався, розповідає Богдан Ленчовський.

16 вересня вагітна повторно здала ПЛР-тест і отримала негативний результат. Через два дні породіллю прийняли в Коломийський пологовий будинок.

"Жінка з тим, що вона здорова, 18 вересня поступила до нас у пологовий будинок із родовою дією. Ми ще раз, повторно зробили їй тест, тест був знову негативний. Тоді жінка попросила, щоб разом із нею на пологах був чоловік. Оскільки ми дозволяємо партнерські пологи з негативним ПЛР-тестом, то ми тут на місці зробили тест її чоловікові. У нього ПЛР-тест був позитивний. Тому ми не дозволили йому заходити у пологовий будинок і бути з жінкою на партнерських пологах", — розповідає Богдан Ленчовський.

Остаточний діагноз — двобічна субтотальна пневмонія коронавірусного походження, медики поставили 21 вересня, після патологоанатомічного розтину. У померлої дитини виявили вірус COVID-19, який призвів до ускладнень.

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

На Городенківщині чоловіка на смерть придавило дерево

У Львові поховали Почесну громадянку Калуша


Коментарі ()

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2433
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

19545
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1750
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1223 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2270
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3877

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

141

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2012

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

699

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1313
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

382
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

909
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24405
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

640
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

614
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

750
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1644
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8055
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

495
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

783
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2058 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

740