Щоб допомогти ЗСУ. Іванофранківець ініціював виробництво худі та футболок з патріотичними принтами

Іванофранківець Михайло Бортняк започаткував виробництво худі та футболок з фразою, яка стала девізом українців у боротьбі із російськими загарбниками, — «Рускій карабль, іді нах#й».

Так, вторговані кошти з продажу одягу Михайло переказуватиме на допомогу Збройним силам України.

Журналістка Фіртки розпитала у волонтера, як виникла ідея допомоги у такий спосіб, які принти можна придбати та чи має товар попит.

«Досвіду волонтерства до початку повномасштабного російського вторгнення у мене не було. Проте, вже на другий день війни (25 лютого — ред.) стало очевидно, що для нашої перемоги потрібні не лише військові, які безпосередньо захищають нас у гарячих точках, а й кошти, аби забезпечити наших хлопців усім необхідним.

Та, глянувши у гаманець, зрозумів, що великою сумою допомогти нашим хлопцям не зможу, тому почав шукати інші способи підтримки — і мені спало на думку, що можна залучати людей до допомоги, продаючи одяг з патріотичним принтом.

Завдяки такій ініціативі ми можемо підтримати українських воїнів всією країною», — розповідає Михайло.

фото: дизайн принтів худі та футболок

Далі потрібно було домовитись з друкарнею, яка б погодилась співпрацювати, продовжує Михайло. 

«Я писав декільком друкарням, але погодилась лише одна. Це друкарня у Луцьку, яка одночасно є постачальником одягу.

Пояснюю, як це працює: вони друкують та продають одяг за собівартістю, яку я віддаю їм. Своєю чергою націнку з проданого відправляю на потреби Збройних сил України».

Авторські футболки та худі виготовлені зі 100% бавовни. Над дизайном, каже Михайло, довго роздумувати не довелось. Також у розробці нові принти для одягу.

«Коли розробляв дизайн, надихнувся білбордами в Івано-Франківську. Але це не єдиний варіант. Наприклад, сьогодні я доробив новий принт, ще планую доробити два.

Відповідь українських бійців з острова Зміїний на вимогу скласти зброю та здатися стала першим таким кричущим принтом у нашому виробництві.

Наступні принти будуть не менш символічні. Наприклад, незабаром з'явиться принт з символом боротьби за свободу українського народу — Тарасом Шевченком».

фото: новий принт на жіночому худі

Наразі хлопець використовує лише одну платформу для продажу — соціальну мережу Instagram. Придбати худі чи футболку можна за посиланням.

«Дуже багато людей питають про товар, але часто на цьому комунікація і закінчується. Водночас вже є декілька замовлень. Тішить, що купують не лише для себе, а й для близьких.

У нас дуже добре налагоджена комунікація з друкарнею: день-два після замовлення — і покупець отримує свій товар».

фото: Михайло Бортняк

Що було раніше?
21 лютого президент росії володимир путін заявив про визнання росією незалежності окремих районів Донецької та Луганської областей. Згодом він оголосив про введення регулярних російських військ на ці окуповані території для «підтримки миру».

24 лютого російський президент оголосив про початок «військової операції» проти України. О п'ятій годині ранку почались обстріли стратегічних об'єктів практично в усіх регіонах України. Крім цього, відбулась атака на підрозділи прикордонників по всій ліній кордону з росією та Білоруссю.

Відтак, в Україні після нападу російської федерації та обстрілів у регіонах ввели воєнний стан. Президент Володимир Зеленський віддав наказ завдавати окупантам максимальних втрат. 

До слова, цивільне населення закликають до організованого опору на тлі повідомлень про надходження колон російсько-окупаційних військ із півночі України.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

У Коломиї шиють медичні сумки для військових (ФОТО)

Перелік корисних чатботів, які допоможуть під час війни

«Борітеся — поборете». День народження Шевченка вшановують попри війну

«Найголовніші ліки — розмова та підтримка». Як протистояти страху та паніці під час війни


Коментарі ()

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1995
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1876
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1875
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5563 49
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2167 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1526

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

765

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

827

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1028

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

1017
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1790
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3697
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10276
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26166
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10205 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7733
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

915
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

245
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

276
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

399
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1299
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

900