“Русский мір” помер – нехай живе Орда

 

Росія йде війною на Київ, в Росії шаленіє кров, кров загарбника, Росія прагне втопити в крові все навколо Кальміусу, як колись ординці втопили княжі дружини на Калці. Назви різні, а річка то – одна…

 

Досі Росія жила світоглядною концепцією “Русского міра”. Основою його ідентифікації була слов'янська спільність і православ'я. Відтак, більшість українців, росіян та білорусів підпадали під це тлумачення.

 

Аж ось несподіванка – такий собі “Світовий російський народний собор” ухвалює “Декларацію російської ідентифікації”, в основі котрої уже не так усе просто з релігією та слов’янами. Та ще й “просував” декларацію не хто небуть, а сам Патріарх Кирило Гундяєв, який головував на соборі.

 

А що ж тоді із самою доктриною “Русского міра”? Її що, просто кинули під ноги “кримнашу” та донецьким сепаратистам.

 

Так ось, за новою “доктриною єдності”, теперішніх росіян зліпили із слов'ян, угро-фінів і тюрків. Це вже ближче до традиційних коренів московитів – те, що становить теперішню Росію.

 

Ну і звісно, не змогли оминути важливої деталі – відмовитися від вкоріненості у Київську Русь. Адже Київська Русь завжди була європейською. Тому приналежність до Києва неминуче робить “Русскій мір” також “ніби європейським”.

 

За тлумаченнями сучасних московських, Київські князі не відзначалися державницьким розумом, а були простими узурпаторами, які поцупили владу у вікінгів. У свій же час Золота Орда забрала владу у князів, котрі незаконно нею заволоділи, і сама стала володарювати на цій території.

 

Ось таке розуміння історії у третьому тисячолітті… Все “дуже правильно” підігнано – Росії просто- напросто треба позбутися “матері міст руських”, “києвоцентризму” власної історії й ідентифікації. Це для Києва татари — нашестя, катастрофа, занепад. А для Москви падіння Києва стало початком її прийдешнього історичного тріумфу.

 

Відповідно, київські князі не впоралися з владою і Київська Русь розпалася через низькопоклонство перед європейським уявленнями про закон і право, що й призвело країну до розпаду. А навала орди Батия просто “вилікувала” Київську Русь.

 

За такого розуміння історії Росії з погляду Орди – саме те, що необхідне росіянам, аби визначити нарешті своє місце у світі й історії, перестати бути "загадкою" бодай для самих себе.

 

Прийнявши "ординське" походження як історичну даність, “Русскій мір” зможе нарешті претендувати на цілком оригінальний "цивілізаційний проект". Бо поки він натягує на себе європейські моди — це скидається на жалюгідне наслідування. А треба просто змінити традицію і звернутися до істинного коріння. Зрештою, що останнім часом робив Кремль стосовно своїх найближчих сусідів та “спільній історії”? Роздавав ярлики на княжіння. А коли в Києві збунтувалися проти ординського намісника – послав “приборкувачів”, “православних героїв”, які вбивають одновірців в ім'я торжества Орди. Огида до католиків, до речі, теж показова. А як органічно в цей проект уляглися б “кримнаш”, колонізація Далекого Сходу китайцями і навіть війна на сході України. Це завойовництво для європейської цивілізації огидно, а для Орди – похвальне прагнення повернути собі все, чесно завойоване предками.

 

Тому, хоч-не-хоч, але із цим підходом Росія і надалі залишається “недоєвропою”. І ніяке “євразійство” не врятує – Орда є Орда. Ніякі “кримнаші” та донецькі сепаратисти із російськими паспортами не врятують уже Росію. Від неї відгородився весь світ. І Путін уже встиг це нещодавно відчути.


26.11.2014 Марія Лутчин 1688 1
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1926
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1840
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1840
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5430 45
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2134 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1493

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

714

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

771

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

966

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

991
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1748
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3657
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10231
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26116
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10164 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7693
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

874
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

149
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

236
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

363
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1259
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

858