росія – країна-терорист, але не забуваймо про білорусь

За інформацією міністра оборони України Олексія Резнікова, від 24 лютого росія нанесла по нашій території понад 16 тисяч ракетних ударів. Кожна із цих випущених ракет в бік України доводить: росія — країна-терорист. Але не забуваймо про білорусь, з території якої регулярно злітають винищувачі та випускають снаряди по Україні.

Кожен місяць російсько-української війни – це нові виклики для військових та цивільних українців. З жовтня, фактично, щотижневі обстріли енергетичної інфраструктури. Понад 10 мільйонів українців щоденно залишаються без світла. Особливо важка ситуація на півдні й сході України. У звільнений ЗСУ Херсон лише кілька днів тому вдалось подати електроенергію. росіяни майже повністю знищили інфраструктуру Херсонщини. Без світла, води та зв’язку подекуди люди живуть понад пів року. В більшості випадків це не наслідки бойових дій, а навмисний тероризм рф проти мирного населення України. 

Всім непросто, але треба підлаштовуватись і підтримувати одне одного, адже винні у всьому росіяни. А наші воїни світла та захисники міцно стоять та дають раду викликам.

Другий місяць тривають щотижневі атаки на енергетичну інфраструктуру України. За різними оцінками, зараз зруйновано або пошкоджено більш як 50% об’єктів енергосистеми країни. Практично не залишилось вцілілих ТЕЦ та ГЕС. 

Атаки на енергетику – це, перш за все, атаки на цивільне населення України. Наш дипломатичний фронт докладає багато зусиль, щоб донести цю думку міжнародним партнерам. Той, хто атакує мирних людей, за своєю суттю - терорист. Кожна ракета, що руйнує підстанцію чи інший об’єкт, – це шкода мирним людям. Ні про які військові цілі тут не може бути й мови, дії рф – терор. 

Енергетичний колапс, неможливість функціонування бізнесу, руйнування економіки, зрештою деморалізація українців –  цілі обстрілів, які веде росія. Вона не має успіхів на полі бою, тому хоче деморалізувати українців у тилу зокрема та особливо в столиці. Не виключено, що у її планах спробувати перетворити столицю України й інші великі міста — у замерзлі міста. Згадаймо страшну аварію в Алчевську у 2006 році. Про що мова? росіяни намагатимуться знищити й зупинити енергетичну інфраструктуру у сильні морози, щоб спровокувати замерзання мереж, води в трубах тощо. Це може стати реальною загрозою для зимівлі українців.

За кордоном нарешті починають  глибше розуміти, з ким ми воюємо. Направду радує, що у сприйнятті цієї війни стає менше «сірого». Нещодавно Європейський Парламент проголосував резолюцію за визнання росії державою-спонсором тероризму. Атаки на житлові будинки, інфраструктуру, руйнування міст і тисячі невинних жертв серед цивільного населення – це воєнні злочини, за які росія має понести покарання. 

Європарламент закликав кожну з країн ЄС розробити власну правову базу щодо покарань та обмежень, спрямованих проти рф як терористичної країни. З цього зрозуміло, що, на жаль, швидких наслідків в економічному та політичному плані резолюція Європарламенту не буде мати. Але це потужний сигнал підтримки для України та черговий удар по репутації рф у світі.  

Рішення дає можливість стверджувати, що повний вихід із ринку міжнародного бізнесу чи організацій та ізоляція рф – це лише питання часу.  

Депутати Європарламенту також закликали ЄС почати напрацьовувати рішення:

  • для виключення росії з міжнародних організацій (до прикладу, Радбезу ООН, де росія досі є постійним членом),
  • заборони на проведення офіційних заходів на території рф,
  • скорочення дипломатичних зв’язків,
  • закриття та заборони російських державних установ у країнах ЄС.

Як на мене, ідейно цінним є останнє. Йдеться про заборону російських культурних та наукових центрів у світі, організацій російської діаспори на території ЄС. рф завжди використовувала ці осередки для просування пропаганди у цивілізованих країнах. Можу порівняти їх із метастазами «рускава міра», які потрібно видалити назавжди. Сподіваємось, що рішення Європарламенту запустить цей процес.

Парламентська асамблея НАТО одноголосно прийняла рішення про визнання росії та її режиму як терористичного. У резолюції, крім визнання, йдеться ще про заклик створення та застосування спеціального трибуналу для виконавців воєнних злочинів та керівництва рф. Нам важливо закріпити принцип підтримки НАТО для України, збільшити постачання зброї та створити механізм стягнення репарацій з рф. 

Окрема вдячність міжнародним партнерам України в НАТО за заклик до урядів країн-учасниць щодо сприяння вступу України у Північноатлантичний Альянс. Звісно, на шлях Швеції та Фінляндії ми не можемо сподіватись, наша ситуація це не про швидкий результат. Проте важливо продовжувати рухатись до вступу в НАТО, впроваджувати євроінтеграційні ініціативи, налагоджувати зв’язки з міжнародними партнерами.

Наш вибір — працювати й рухатись вперед за будь-яких умов. Блекаут та нові обстріли будуть, але це нас не зупинить! 

Набратись терпіння, вистояти та пережити цю зиму – це план та одночасно нелегке завдання для кожного українця, проте впевнений, що ми впораємось. Світ визнає, що ми воюємо з терористами й, без сумніву, переможемо їх.

Нам незмінно потрібно більше зброї й техніки, допомоги для енергетичної галузі та наших військових. Продовжуємо підтримувати один одного, захисників та працюємо для нашої країни та перемоги!


30.11.2022 Прощук Едуард 5858
15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

5216 1
29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

1845 4
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

4057 3
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

3180 2
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

7976 2
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

20306 29

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

285

Поняття святості, як певної інакшості, духовної досконалості присутнє у різних релігіях.   

825

Поширений вислів «Пийте, але не впивайтеся» часто приписують Ісусу Христу. Втім, чи дійсно в Священному Писанні християн є цей вираз і яке ставлення до алкоголю і його вживанню ми бачимо у Біблії?

1921

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

2399
24.07.2024

Гречаний чай — це корисний і смачний напій, який поєднує у собі багатство вітамінів і мінералів з приємним ароматом. Корисні властивості роблять його незамінним джерелом здоров'я людини.

197
20.07.2024

Влітку під час тривалих вимкнень електроенергії деякі продукти в холодильнику можуть зіпсуватися за чотири години, без нього — за дві.  

704
17.07.2024

Інфляція на споживчому ринку у червні 2024 року порівняно із травнем цього року на Прикарпатті становила 2,5%, з початку року — 4,9%, в Україні — 2,2% та 4,3% відповідно.  

487
23.07.2024

На початку серпня відбудеться Всеукраїнська Патріарша проща до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої в Крилосі, яка щороку об’єднує у молитві тисячі вірян.  

18393
19.07.2024

У суботу, 20 липня, християни відзначатимуть День пророка Іллі.  

986
15.07.2024

Отець Антоній Яремчук — вислужений ігумен монастиря та парох парафії Успіння Матері Божої у мальовничому, чудовому відпустовому місці в селі Погоня.  

1222 1
11.07.2024

Подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

6108 3
20.07.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

23403 1
24.07.2024

Майже третина (32%) опитаних українців у травні 2024 року висловили готовність до територіальних поступок для якнайшвидшого досягнення миру та збереження незалежності.   

301
20.07.2024

Депутати Верховної ради у першому читанні підтримали законопроєкт, в якому йдеться про угоду зі слідством у провадженнях про корупційні злочини. Сім із десяти обранців з Івано-Франківщини проголосували "за".  

998 1
18.07.2024

Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №11340, який дозволятиме підозрюваним у корупційних злочинах чиновникам йти на угоду зі слідством та сплачувати штраф за скоєне правопорушення.  

1201 5
16.07.2024

Зауважимо, соціологи, які опитали понад дві тисячі респондентів, наголошують, що «це думка тилу».

504