Проводять ремонтні роботи: прикарпатцям розповіли, чи вимикатимуть світло влітку

У перший день весни президент України Володимир Зеленський заявив, що українці успішно пережили складну зиму, яка була пов'язана із руйнуваннями в енергетичній сфері.

Взимку здавалось, що вимкнення електроенергії триватимуть ще довго, і керівництво держави готувалося до найгіршого сценарію — дефіциту електрики ще упродовж багатьох місяців.

Втім, попри систематичні атаки Росії на українську енергетику, більшість міст та сіл в Україні сьогодні не стикаються з масовими відключеннями світла, які відбувались з жовтня 2023 року. Наприкінці лютого поточного року російські атаки на об'єкти енергетичної інфраструктури зменшилися, генераторів на вулицях поменшало і українці поступово стали забувати про період блекауту.

Чи можливі відключення світла влітку, як це було взимку — дізнавалась Фіртка


Чи вимикатимуть світло влітку


Попередження експертів справдились: влітку більшість блоків атомних станцій, які фактично забезпечували українську енергосистему цієї зими, зупинені для проведення ремонтних робіт.

Також відключені блоки теплових електростанцій (ТЕС), які, так само як і електромережа, зазнали значних пошкоджень. У зв'язку з цим, попит на електроенергію перевищував її виробництво.

Так, нещодавно енергетики закликали українців зменшити споживання електроенергії у вечірні години — з 19.00 до 22.00 години. Як повідомили в «Укренерго», така необхідність з'явилася через те, що в енергосистемі значно знизився доступний обсяг потужності та резервів. 

"Причиною є зупинені на ремонт енергоблоки електростанцій, які зазнали масованих ракетних і дронових ударів росіян упродовж осені-весни. Також триває сезонний ремонт.

Зупинені енергоблоки не виробляють електроенергію, тому енергосистемі потрібно активувати всі доступні резерви для забезпечення споживачів електрикою.

Тож, щоб відновитися і підготуватися до наступного опалювального сезону необхідно провести значні ремонти. Відновлювальні роботи постійно тривають і у магістральних мережах", — йдеться у повідомленні. 

Наразі в енергосистемі виробляється достатньо електроенергії для покриття споживання, але у вечірні години просять споживати електроенергію ощадливо. Знову ж таки, це зумовлене тим, що в енергосистемі працює значно менша кількість енергоблоків через активні ремонтні кампанії на теплових електростанціях, а також на деяких енергоблоках АЕС.

Як повідомили в НЕК «Укренерго», в енергосистемі зараз є певний дефіцит ресурсу, але це не означає відключення споживачів.

"Укренерго зараз має інструментарій, щоб запобігати таким крайнім заходам, як відключення промислових чи побутових споживачів.

Ми тимчасово обмежили експорт у Європу, щоб гарантувати українським споживачам достатній обсяг електроенергії», — зауважив голова правління компанії Володимир Кудрицький

Так, за словами очільника компанії, сьогодні та найближчим часом «Укренерго» має можливість покрити додаткове навантаження від кондиціонерів, які вмикатимуть у спеку. В енергосистемі є певний дефіцит, втім вона працює стабільно. 

Як наголосили, «Укренерго» використовуватиме всі можливі резерви для того, щоб забезпечити енергоживлення в країні.

"Прогнозувати, попереджати та запобігати — невіддільна частина роботи оператора енергосистеми будь-якої країни. Попередження про дефіцит потужності не означає неминучих відключень споживачів.

Подібно до синоптиків, які попереджають про зміни погоди, ми маємо повідомляти про можливі зміни в енергосистемі. Але якщо синоптики прогнозують буревій, то це не означає, що він зачепить усю країну, хоча попередити людей про нього необхідно, щоб люди могли підготуватися.

Так само робить «Укренерго»".

Водночас, ДТЕК не прогнозує, що світло відключатимуть цього літа.

"Я вважаю, що завдяки тому, що є можливість перекрити умовний дефіцит імпортом, то до віялових відключень ми не дійдемо у літньому періоді. Може бути проблемою наступна зима, тому що ми ввійдемо в неї зі значно меншим запасом потужностей чи міцності.

В Україні 75% теплових генерацій пошкоджені чи зруйновані внаслідок російських атак. Для відновлення енергетичної системи потрібен час та значні кошти.

Так, 12 тисяч кілометрів ліній електропередач потрібно відновити та полагодити. Майже чотири тисячі розподільчих підстанцій потрібно підготувати до зими. Це шалені кошти, які потрібні виділити.

Тому можливі відключення не зараз, а взимку", — сказав виконавчий директор ДТЕК Дмитро Сахарук в ефірі телемарафону 14 травня.

Однак, важливо врахувати, що навіть у випадку, якщо літній період пройде без нових російських атак або втрат в енергосистемі, і всі ремонтні роботи виконають за планом, все одно наступної осені Україна матиме значно менший резерв потужностей, ніж рік тому. 


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Прикарпатці у темряві запитують, чому дехто зі струмом цілодобово. За яким принципом вимикають світло?

«Вижив — винний»: що таке синдром вцілілого та як не картати себе за те, що ти у безпеці

Рідні на війні: як підтримати себе, дитину та тих, хто боронить Україну


06.06.2023 1888
Коментарі ()

30.09.2023
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки поспілкувалась з демобілізованим тренером дитячо-юнацької спортивної школи Юрієм Фуриком про мобілізацію, бойові будні на фронті, поранення, реабілітацію та повернення до роботи з дітьми.  

600
28.09.2023
Вікторія Матіїв

Канада — країна, яка завойовує серця своєю величчю та різноманітністю, ділиться журналістка Фіртки, яка певний період проживала там.  

498
25.09.2023
Тетяна Дармограй

Про стан, у якому перебувають близькі зниклих безвісти та практичні поради щодо збереження психологічної рівноваги таким родинам Фіртці розповіли психотерапевтка Наталія Сабліна та психологиня Олександра Шевченко.   

1059
17.09.2023
Тіна Любчик

Головні туристичні пам’ятки Вінниці очолює музей-садиба Миколи Пирогова. На запитання: «Що подивитися в першу чергу у Вінниці?» кожен місцевий житель впевнено назве це культове місце.  

1131
11.09.2023
Тіна Любчик

З журналісткою Фіртки своєю історією поділився 42-річний Роман Примич, військовослужбовець з Івано-Франківська, який отримав поранення на фронті та зараз перебуває на лікуванні в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

9342 17
07.09.2023
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає, які зміни запланували та як це вплине на темпи мобілізації.

2690

Усім нам добре знайома старозавітна історія про битву Давида та Голіафа, як протистояння сильному, могутньому загарбнику в рази меншого, але безстрашного молодого та винахідливого Давида.

596

Намагаючись ототожнити історію Русі з історією Московії, нащадки угро-фінів твердять, нібито столиця Русі у 1157 році була перенесена з Києва у Володимир Андрієм Боголюбським. Це відверта брехня. Він зробив Володимир своєю резиденцією, але це не означає, що переніс столицю, бо Боголюбський тоді у Києві не княжив. Київська держава – Русь існувала впродовж IX—XIII століть.

940

Невже ми єдині розумні істоти на весь всесвіт? Ці питання давно хвилюють людство та науковців.

1042

Річки у селах — це природні багатства і можливості для туризму. Дізнайтеся, як зберегти та використати річки для розвитку сільського життя.

710
27.09.2023

В області завершилося збирання ранніх зернових і зернобобових культур.  

603
21.09.2023

Лікарі порекомендували робити останній прийом їжі не пізніше ніж за дві-три години до сну.

414
16.09.2023

У селі Братківці комунальне підприємство «Франківськ-Агро» вже вдруге збирає гречку, яку висіяли на цьому полі.  

595
27.09.2023

Далеко в горах жив один старий пустельник. Він жив з того, що йому приносили люди.

20131
21.09.2023

Пропонуємо вашій увазі шістнадцять висловів Андрея Шептицького, що стали крилатими фразами.

38203
16.09.2023

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

579
10.09.2023

У церкві Різдва Пресвятої Богородиці у селі Нижній Вербіж Коломийського району вперше відзначили храмове свято за новоюліанським календарем. Раніше святкування припадало на 21 вересня.

707
25.09.2023

Головні туристичні пам’ятки Вінниці очолює музей-садиба Миколи Пирогова. На запитання: «Що подивитися в першу чергу у Вінниці?» кожен місцевий житель впевнено назве це культове місце. Музейно-садибний комплекс ім. Пирогова присвяче

405
30.09.2023

Президент Володимир Зеленський оголосив про створення Альянсу оборонних індустрій і заснування спеціального Оборонного фонду.  

246
25.09.2023

Перша партія танків Abrams M1, обіцяних Сполученими Штатами, прибула до України 23 вересня.  

533
20.09.2023

Кажуть: така ініціатива уряду — ламає напрацьований механізм швидкої допомоги військовим та соціальної підтримки мешканців громад.   

443
15.09.2023

За матеріалами СБУ підозру у державній зраді отримав народний депутат Нестор Шуфрич.  

1144