Провели звіт за рік моєї депутатської діяльності в Івано-Франківській облраді

 

Протягом минулого тижня ми провели звітні зустрічі в селах Надвірнянського району та місті Надвірна. Я звітував перед громадами сіл Зелена, Бистриця, Пасічна, Битків і Пнів. Завершальною стала Надвірна.

Висловлюю подяку небайдужим людям, які знайшли час для зустрічей. Мені важливо тримати постійний контакт з людьми. Тим більше, після того, як громада дала мені право представляти їхні інтереси на обласному рівні.

Протягом року в Надвірній працювала моя громадська приймальня. За цей час я провів 6 особистих прийомів громадян, 7 зустрічей з громадами та колективами. Як наслідок таких зустрічей, за звітний період ми підготували 93 депутатських звернень. Отримали на них 87 відповіді.

Крім цього, і в Надвірній, і на території області працюють мої юридичні приймальні, де наші краяни можуть отримати якісний юридичний супровід і консультацію юристів.

Тепер, після проведеної роботи, такими звітними зустрічами я підвів своєрідну риску і тепер з новою наснагою приступимо до роботи.

Самі зустрічі відбувалися у вигляді неформального спілкування. Мав можливість напряму поспілкуватися з виборцями, вислухати зауваження та побажання. Тепер будемо такі звіти проводити щороку. Було б чудово, якби і решта депутатів проводили подібні речі.

Спільною проблемою для усіх місцевих громад нашої області, і Надвірнянщини зокрема, - це стан дорожнього покриття. Особливо багато нарікань на дорожнє господарство я почув у Бистриці. Я працюю в постійній депутатській комісії з питань розвитку промисловості, житлово-комунального господарства, дорожнього будівництва, комунікацій та архітектури. Я не пропустив жодного засідання комісії. За цей час вдалося вивчити фінансування галузі зсередини. До прикладу, у 2013-му році потреби області у ремонті та обслуговуванні доріг забезпечувалися лише на 10%. А податки у вигляді акцизного збору на пальне, які платять жителі нашої області, в більшості йдуть на сплату податків Івано-Франківським облавтодором. Це приклад безгосподарської і безвідповідальної політики минулої влади. Наше завдання тепер – побороти корупцію у цій галузі та реформувати саму систему фінансування дорожнього господарства, щоби знищити корупцію і так звані «відкати».

Важливою проблемою я бачу саботаж з боку Казначейства. Так, у Зелені, де ми мали зустріч, громада уже протягом тривалого часу не може здійснити викуп недобудованої будівлі лікарської амбулаторії для розширення школи у співфінансуванні якого взяв участь благодійний Фонд Юрія Дерев’янка, який я маю честь очолювати. Гроші є, але вони «зависли» на рахунках Казначейства.

Болючою проблемою для громад є будівництва садочків. Так у селі Пнів місцевий садок тріщить по швах. На зустрічі мав можливість поспілкуватися із завідуючою дитячого садочка Оксаною Вірста. Ми домовилися що в рамках реалізації проектів благодійного Фонду вивчимо питання та допоможемо залатати дах.

Ще одна проблема – газифікація сіл. Спільниими зусиллями громади та депутатського корпусу нам вдалося передбачити у цьогорічному бюджеті області кошти на добудову підвідного газопроводу Надвірна-Ланчин. Виділено 900 тисяч гривень. Решту будемо вишукувати у вигляді дотацій чи субвенцій з державного бюджету. І хочу подякувати небайдужій громаді, яка змогла дотиснути це питання своєю небайдужістю.

І схожих проблем багато. Але усі звернення громад отримають відповідну реакцію як і моїх юристів, так і мою, як депутата Івано-Франківської обласної ради. Я уже дав вказівку за результатами зустрічей підготувати ряд депутатських звернень та запитів.

Моя депутатська робота тісно переплітається із благодійництвом. Не завжди важелі впливу і повноваження депутата обласної ради дають змогу оперативно вирішити соціальні питання громади. Тому великий акцент робимо на благодійність. Вагоме місце тут займає освіта. На мою думку – це першочергове завдання. Щоб змінити нашу країну, потрібно якісно змінити освіту. Ми маємо вчити наших дітей. Ми повинні зробити все, щоб навчити наших дітей думати, аналізувати ситуацію та робити власні висновки.

Ми комп’ютеризовуємо класи, забезпечуємо шкільні бібліотеки літературою та створюємо усі умови для функціонування бібліотек. Як приклад, Надвірнянській районній бібліотеці передали шість комплектів обладнання до комп’ютерів інформаційного інтернет-центру. Надвірнянській ЗОШ І-ІІІ ступенів №4 подарували три комплекси лялькового театру для уроків казкотерапії.

Разом з цим, ми не обділяли увагою й медичну та соціальну сферу. Як голова Фонду як приділяв і буду приділяти велику увагу проблем місцевих громад і у рамках виконання зобов’язань виконуватимемо програми благодійного Фонду.

На зустрічах багато обговорювали суспільно-політичну ситуацію. Феноменом Майдану ми довели, що ми свободолюбиві люди і ніколи не будемо в ролі загнаного у кут звіра. Ми єдина, неподільна і міцна держава. Я в це вірю і я це знаю.

Ми з вами домоглися того, що «кривава партія» дала тріщину. Янукович у вигнанні, тепер ми маємо шанс на побудову нової демократичної держави. За тими звірами, які роками розкрадали нашу державу, стояли звіри в погонах. Але Майдна виграв цей кривавий бій. Ми виграли цей бій. Але ми не виграли війну. Війна продовжуються.

Нам потрібно знайти у собі сили побороти корупцію, хабарництво, побороти власну лінь. Нарешті повірити, що кожен з нас насправді може змінювати систему. Ми зобов’язані змінювати систему.

Українське суспільство задекларувало люстрацію. Але зміна прізвищ не дасть очікуваного результату. Окрім засудження дій «Партії регіонів» та її прислужників, громадськість повинна домогтися повного оновлення усієї владної вертикалі. Основна ідея люстрації полягає в тому, щоб свої посади покинули ті люди, які безпосередньо приймали рішення, брали участь у корупційних схемах, які своїми підписами давали «зелене світло» замовним тендерам та розкраданню наших грошей.

Лише дійсно фахові люди здатні збудувати сильну та справедливу державу. Лише так, викорінюючи пристосуванство та постійну зміну партійних заробітчан, ми зможемо побудувати дійсно нову Україну. Україну, якою ми пишатимемося. Україну, про яку мріяли і клали своє життя Герої Небесної Сотні. Це – наш обов’язок перед їхньою пам’яттю.

 

З повагою,

Володимир Грабовецький,

Депутат Івано-Франківської обласної ради,

Керівник благодійного Фонду Юрія Дерев’янка


04.12.2024
Олег Головенський

У США як справжня інформаційна бомба «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу».   

175
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

938
29.11.2024
Олег Головенський

Під час своєї передвиборчої компанії Дональд Трамп запевнив, що якщо він виграє вибори, то за його президентства впровадження CBDC в США буде заблоковане. Що таке ці CBDC? Це — Central Bank Digital Currency (цифрові валюти центральних банків).

853
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

1315
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

2714
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

1507

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

796

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

854

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1746

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1743
28.11.2024

Багато хто, бажаючи схуднути чи поліпшити здоров'я, звертається до модних дієт. Але правда в тому, що більшість дієт не дають тривалого результату і навіть можуть нашкодити організму.  

466
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

531
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18445
30.11.2024

Захист Батьківщини випливає із четвертої Божої Заповіді, яка трактується: "Шануй батька і матір". А Батьківщина — це наша друга матір, тому добрі діти, звичайно, свою маму захищатимуть.  

7561
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3734
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

1137
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10854
30.11.2024

На фестивалі можна придбати книги та особисто поспілкуватись з авторами.

519
29.11.2024

Цей закон набуде чинності з 1 грудня.

411
28.11.2024

2024 рік — це рік, коли у громад забрали військовий податок на доходи, військове ПДФО.

594
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

519