Провели звіт за рік моєї депутатської діяльності в Івано-Франківській облраді

 

Протягом минулого тижня ми провели звітні зустрічі в селах Надвірнянського району та місті Надвірна. Я звітував перед громадами сіл Зелена, Бистриця, Пасічна, Битків і Пнів. Завершальною стала Надвірна.

Висловлюю подяку небайдужим людям, які знайшли час для зустрічей. Мені важливо тримати постійний контакт з людьми. Тим більше, після того, як громада дала мені право представляти їхні інтереси на обласному рівні.

Протягом року в Надвірній працювала моя громадська приймальня. За цей час я провів 6 особистих прийомів громадян, 7 зустрічей з громадами та колективами. Як наслідок таких зустрічей, за звітний період ми підготували 93 депутатських звернень. Отримали на них 87 відповіді.

Крім цього, і в Надвірній, і на території області працюють мої юридичні приймальні, де наші краяни можуть отримати якісний юридичний супровід і консультацію юристів.

Тепер, після проведеної роботи, такими звітними зустрічами я підвів своєрідну риску і тепер з новою наснагою приступимо до роботи.

Самі зустрічі відбувалися у вигляді неформального спілкування. Мав можливість напряму поспілкуватися з виборцями, вислухати зауваження та побажання. Тепер будемо такі звіти проводити щороку. Було б чудово, якби і решта депутатів проводили подібні речі.

Спільною проблемою для усіх місцевих громад нашої області, і Надвірнянщини зокрема, - це стан дорожнього покриття. Особливо багато нарікань на дорожнє господарство я почув у Бистриці. Я працюю в постійній депутатській комісії з питань розвитку промисловості, житлово-комунального господарства, дорожнього будівництва, комунікацій та архітектури. Я не пропустив жодного засідання комісії. За цей час вдалося вивчити фінансування галузі зсередини. До прикладу, у 2013-му році потреби області у ремонті та обслуговуванні доріг забезпечувалися лише на 10%. А податки у вигляді акцизного збору на пальне, які платять жителі нашої області, в більшості йдуть на сплату податків Івано-Франківським облавтодором. Це приклад безгосподарської і безвідповідальної політики минулої влади. Наше завдання тепер – побороти корупцію у цій галузі та реформувати саму систему фінансування дорожнього господарства, щоби знищити корупцію і так звані «відкати».

Важливою проблемою я бачу саботаж з боку Казначейства. Так, у Зелені, де ми мали зустріч, громада уже протягом тривалого часу не може здійснити викуп недобудованої будівлі лікарської амбулаторії для розширення школи у співфінансуванні якого взяв участь благодійний Фонд Юрія Дерев’янка, який я маю честь очолювати. Гроші є, але вони «зависли» на рахунках Казначейства.

Болючою проблемою для громад є будівництва садочків. Так у селі Пнів місцевий садок тріщить по швах. На зустрічі мав можливість поспілкуватися із завідуючою дитячого садочка Оксаною Вірста. Ми домовилися що в рамках реалізації проектів благодійного Фонду вивчимо питання та допоможемо залатати дах.

Ще одна проблема – газифікація сіл. Спільниими зусиллями громади та депутатського корпусу нам вдалося передбачити у цьогорічному бюджеті області кошти на добудову підвідного газопроводу Надвірна-Ланчин. Виділено 900 тисяч гривень. Решту будемо вишукувати у вигляді дотацій чи субвенцій з державного бюджету. І хочу подякувати небайдужій громаді, яка змогла дотиснути це питання своєю небайдужістю.

І схожих проблем багато. Але усі звернення громад отримають відповідну реакцію як і моїх юристів, так і мою, як депутата Івано-Франківської обласної ради. Я уже дав вказівку за результатами зустрічей підготувати ряд депутатських звернень та запитів.

Моя депутатська робота тісно переплітається із благодійництвом. Не завжди важелі впливу і повноваження депутата обласної ради дають змогу оперативно вирішити соціальні питання громади. Тому великий акцент робимо на благодійність. Вагоме місце тут займає освіта. На мою думку – це першочергове завдання. Щоб змінити нашу країну, потрібно якісно змінити освіту. Ми маємо вчити наших дітей. Ми повинні зробити все, щоб навчити наших дітей думати, аналізувати ситуацію та робити власні висновки.

Ми комп’ютеризовуємо класи, забезпечуємо шкільні бібліотеки літературою та створюємо усі умови для функціонування бібліотек. Як приклад, Надвірнянській районній бібліотеці передали шість комплектів обладнання до комп’ютерів інформаційного інтернет-центру. Надвірнянській ЗОШ І-ІІІ ступенів №4 подарували три комплекси лялькового театру для уроків казкотерапії.

Разом з цим, ми не обділяли увагою й медичну та соціальну сферу. Як голова Фонду як приділяв і буду приділяти велику увагу проблем місцевих громад і у рамках виконання зобов’язань виконуватимемо програми благодійного Фонду.

На зустрічах багато обговорювали суспільно-політичну ситуацію. Феноменом Майдану ми довели, що ми свободолюбиві люди і ніколи не будемо в ролі загнаного у кут звіра. Ми єдина, неподільна і міцна держава. Я в це вірю і я це знаю.

Ми з вами домоглися того, що «кривава партія» дала тріщину. Янукович у вигнанні, тепер ми маємо шанс на побудову нової демократичної держави. За тими звірами, які роками розкрадали нашу державу, стояли звіри в погонах. Але Майдна виграв цей кривавий бій. Ми виграли цей бій. Але ми не виграли війну. Війна продовжуються.

Нам потрібно знайти у собі сили побороти корупцію, хабарництво, побороти власну лінь. Нарешті повірити, що кожен з нас насправді може змінювати систему. Ми зобов’язані змінювати систему.

Українське суспільство задекларувало люстрацію. Але зміна прізвищ не дасть очікуваного результату. Окрім засудження дій «Партії регіонів» та її прислужників, громадськість повинна домогтися повного оновлення усієї владної вертикалі. Основна ідея люстрації полягає в тому, щоб свої посади покинули ті люди, які безпосередньо приймали рішення, брали участь у корупційних схемах, які своїми підписами давали «зелене світло» замовним тендерам та розкраданню наших грошей.

Лише дійсно фахові люди здатні збудувати сильну та справедливу державу. Лише так, викорінюючи пристосуванство та постійну зміну партійних заробітчан, ми зможемо побудувати дійсно нову Україну. Україну, якою ми пишатимемося. Україну, про яку мріяли і клали своє життя Герої Небесної Сотні. Це – наш обов’язок перед їхньою пам’яттю.

 

З повагою,

Володимир Грабовецький,

Депутат Івано-Франківської обласної ради,

Керівник благодійного Фонду Юрія Дерев’янка


10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1779
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1785
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1764
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5264 42
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2072 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1452

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

598

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

700

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

894

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

933
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1664
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3590
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10178
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26052
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10079 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7651
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

835
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1340
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

311
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1194
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

787
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

1015