Провели звіт за рік моєї депутатської діяльності в Івано-Франківській облраді

 

Протягом минулого тижня ми провели звітні зустрічі в селах Надвірнянського району та місті Надвірна. Я звітував перед громадами сіл Зелена, Бистриця, Пасічна, Битків і Пнів. Завершальною стала Надвірна.

Висловлюю подяку небайдужим людям, які знайшли час для зустрічей. Мені важливо тримати постійний контакт з людьми. Тим більше, після того, як громада дала мені право представляти їхні інтереси на обласному рівні.

Протягом року в Надвірній працювала моя громадська приймальня. За цей час я провів 6 особистих прийомів громадян, 7 зустрічей з громадами та колективами. Як наслідок таких зустрічей, за звітний період ми підготували 93 депутатських звернень. Отримали на них 87 відповіді.

Крім цього, і в Надвірній, і на території області працюють мої юридичні приймальні, де наші краяни можуть отримати якісний юридичний супровід і консультацію юристів.

Тепер, після проведеної роботи, такими звітними зустрічами я підвів своєрідну риску і тепер з новою наснагою приступимо до роботи.

Самі зустрічі відбувалися у вигляді неформального спілкування. Мав можливість напряму поспілкуватися з виборцями, вислухати зауваження та побажання. Тепер будемо такі звіти проводити щороку. Було б чудово, якби і решта депутатів проводили подібні речі.

Спільною проблемою для усіх місцевих громад нашої області, і Надвірнянщини зокрема, - це стан дорожнього покриття. Особливо багато нарікань на дорожнє господарство я почув у Бистриці. Я працюю в постійній депутатській комісії з питань розвитку промисловості, житлово-комунального господарства, дорожнього будівництва, комунікацій та архітектури. Я не пропустив жодного засідання комісії. За цей час вдалося вивчити фінансування галузі зсередини. До прикладу, у 2013-му році потреби області у ремонті та обслуговуванні доріг забезпечувалися лише на 10%. А податки у вигляді акцизного збору на пальне, які платять жителі нашої області, в більшості йдуть на сплату податків Івано-Франківським облавтодором. Це приклад безгосподарської і безвідповідальної політики минулої влади. Наше завдання тепер – побороти корупцію у цій галузі та реформувати саму систему фінансування дорожнього господарства, щоби знищити корупцію і так звані «відкати».

Важливою проблемою я бачу саботаж з боку Казначейства. Так, у Зелені, де ми мали зустріч, громада уже протягом тривалого часу не може здійснити викуп недобудованої будівлі лікарської амбулаторії для розширення школи у співфінансуванні якого взяв участь благодійний Фонд Юрія Дерев’янка, який я маю честь очолювати. Гроші є, але вони «зависли» на рахунках Казначейства.

Болючою проблемою для громад є будівництва садочків. Так у селі Пнів місцевий садок тріщить по швах. На зустрічі мав можливість поспілкуватися із завідуючою дитячого садочка Оксаною Вірста. Ми домовилися що в рамках реалізації проектів благодійного Фонду вивчимо питання та допоможемо залатати дах.

Ще одна проблема – газифікація сіл. Спільниими зусиллями громади та депутатського корпусу нам вдалося передбачити у цьогорічному бюджеті області кошти на добудову підвідного газопроводу Надвірна-Ланчин. Виділено 900 тисяч гривень. Решту будемо вишукувати у вигляді дотацій чи субвенцій з державного бюджету. І хочу подякувати небайдужій громаді, яка змогла дотиснути це питання своєю небайдужістю.

І схожих проблем багато. Але усі звернення громад отримають відповідну реакцію як і моїх юристів, так і мою, як депутата Івано-Франківської обласної ради. Я уже дав вказівку за результатами зустрічей підготувати ряд депутатських звернень та запитів.

Моя депутатська робота тісно переплітається із благодійництвом. Не завжди важелі впливу і повноваження депутата обласної ради дають змогу оперативно вирішити соціальні питання громади. Тому великий акцент робимо на благодійність. Вагоме місце тут займає освіта. На мою думку – це першочергове завдання. Щоб змінити нашу країну, потрібно якісно змінити освіту. Ми маємо вчити наших дітей. Ми повинні зробити все, щоб навчити наших дітей думати, аналізувати ситуацію та робити власні висновки.

Ми комп’ютеризовуємо класи, забезпечуємо шкільні бібліотеки літературою та створюємо усі умови для функціонування бібліотек. Як приклад, Надвірнянській районній бібліотеці передали шість комплектів обладнання до комп’ютерів інформаційного інтернет-центру. Надвірнянській ЗОШ І-ІІІ ступенів №4 подарували три комплекси лялькового театру для уроків казкотерапії.

Разом з цим, ми не обділяли увагою й медичну та соціальну сферу. Як голова Фонду як приділяв і буду приділяти велику увагу проблем місцевих громад і у рамках виконання зобов’язань виконуватимемо програми благодійного Фонду.

На зустрічах багато обговорювали суспільно-політичну ситуацію. Феноменом Майдану ми довели, що ми свободолюбиві люди і ніколи не будемо в ролі загнаного у кут звіра. Ми єдина, неподільна і міцна держава. Я в це вірю і я це знаю.

Ми з вами домоглися того, що «кривава партія» дала тріщину. Янукович у вигнанні, тепер ми маємо шанс на побудову нової демократичної держави. За тими звірами, які роками розкрадали нашу державу, стояли звіри в погонах. Але Майдна виграв цей кривавий бій. Ми виграли цей бій. Але ми не виграли війну. Війна продовжуються.

Нам потрібно знайти у собі сили побороти корупцію, хабарництво, побороти власну лінь. Нарешті повірити, що кожен з нас насправді може змінювати систему. Ми зобов’язані змінювати систему.

Українське суспільство задекларувало люстрацію. Але зміна прізвищ не дасть очікуваного результату. Окрім засудження дій «Партії регіонів» та її прислужників, громадськість повинна домогтися повного оновлення усієї владної вертикалі. Основна ідея люстрації полягає в тому, щоб свої посади покинули ті люди, які безпосередньо приймали рішення, брали участь у корупційних схемах, які своїми підписами давали «зелене світло» замовним тендерам та розкраданню наших грошей.

Лише дійсно фахові люди здатні збудувати сильну та справедливу державу. Лише так, викорінюючи пристосуванство та постійну зміну партійних заробітчан, ми зможемо побудувати дійсно нову Україну. Україну, якою ми пишатимемося. Україну, про яку мріяли і клали своє життя Герої Небесної Сотні. Це – наш обов’язок перед їхньою пам’яттю.

 

З повагою,

Володимир Грабовецький,

Депутат Івано-Франківської обласної ради,

Керівник благодійного Фонду Юрія Дерев’янка


24.01.2023
Тетяна Дармограй

Втеча з дому — це найчастіше протест дитини. Згідно зі статистикою, лише у 2022 році на Прикарпатті розшукували понад 180 дітей. На щастя, правоохоронці усіх знайшли та повернули батькам. 

660
16.01.2023
Тіна Любчик

Журналістка Фіртки розпитала в отця Йосафата Бойка, настоятеля парафії Святих Кирила і Методія в Крихівцях, як зберегти подружній союз, що символізує собою таїнство вінчання та як жити в сім’ї згідно з Божими заповідями.

5391
06.01.2023
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки поспілкувалась з лікаркою-терапевтом, дієтологинею Тетяною Чевалюк та дізналась, як не переїдати під час святкових застіль, як харчуватись людям, які дотримувались посту та чим допомогти організму після свят.  

1391
03.01.2023
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає, які обов’язки у призовників, військовозобов’язаних і резервістів та що нового передбачає порядок.  

5630
30.12.2022
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки дізналась, як новини впливають на людину, її стан та емоції та як в сьогоденні читати новини без шкоди для психічного здоров'я.

1572
25.12.2022
Тетяна Дармограй

Думки українців щодо відзначення свят під час війни розділилися. Одні вважають, що святкування не на часі, інші — навпаки стверджують, що сьогодні людям необхідні тихі та сімейні відзначення свят, які є частиною життєвої рутини.

1948

Якби усіх людей, що беруть участь у дискусіях  в соцмережах, які розгорнулися довкола Почаївського монастиря, зібрати разом, то ними можна було б  легко заповнити центральний собор обителі та й весь  монастир до зовнішніх мурів.  

136

Потенціал енергетичних запасів і підземних сховищ газу України для забезпечення надійного резервного джерела природного газу для країн Європи, включно з Великобританією. Розкриття потенціалу Лондона, як світової фінтех-столиці, для сприяння широкомасштабним інвестиційним проєктам у цій сфері та створення мережевої платформи для співпраці та процвітання компаній в Україні та Великобританії.

881

Нова українська школа стартувала влітку 2016 року з розробки й затвердження Державного стандарту початкової освіти та Державного стандарту базової освіти. "Зображення" бажаного випускника НУШ: особистість, патріот та інноватор. Задля досягнення поставлених завдань освіта має стати інклюзивною та компетентнісно орієнтованою.

1191

Через безліч фільмів та подорожей ми познайомилися з так званим «європейським» або «американським» Різдвом, де поміж красивих гірлянд не видно жодної згадки про Христа. Різдво Христове без Христа! 

1193
25.01.2023

Всім відома фраза "краще не їсти після шести вечора". Багато людей дотримуються цього правила, особливо, коли намагаються схуднути. Але чи може сон натщесерце погано вплинути на самопочуття? Читайте, чи можна лягати спати голодним.  

301
20.01.2023

Пропонуємо підбірку продуктів, які допоможуть зберегти здоров'я у таких несприятливих для організму погодних умовах та зміцнити імунітет.

562
12.01.2023

Головне завдання після святкових застіль – розвантажити всі "втомлені" органи та системи організму. 

892
24.01.2023

Коли подружжя переживає кризові моменти у сім’ї – слід прийти на розмову чи то до священника, чи до духівника, чи хорошого психолога, оскільки є різні ситуації й відповідно різні ділянки компетенції.

292
18.01.2023

19 січня за юліанським календарем українці святкують Водохреще. Цього дня є безліч різних традицій, безпосередньо пов'язаних з водою.

604
10.01.2023

Спільної комісії Української греко-католицької церкви та Православної церкви України, яка працюватиме над реформою церковного календаря, поки немає, але будь-які рішення церкви ухвалюватимуть спільно.  

1058
03.01.2023

Цьогоріч в Івано-Франківській територіальній громаді більшість релігійних громад відзначатимуть Різдво 7 січня.  

1795
26.01.2023

Ні обіцянок, ні пробачень! Віктор Павлік у п’ятницю заспіває в Івано-Франківську кращі хіти на підтримку ЗСУ. Для франківців Віктор Павлік співатиме у п’ятницю, 27 січня, о 19.00 год в «Арена-центрі».

232
25.01.2023

Президент Володимир Зеленський подякував лідерам Німеччини й США за рішення надати Україні танки Leopard 2 і M1 Abrams, зазначивши, що провідне значення тепер має їхня кількість та швидкість постачання.  

268
20.01.2023

Голова грузинської провладної партії виступив за відновлення прямого авіасполучення між Тбілісі та москвою.  

488
15.01.2023

Значно покращилося сприйняття Уряду та Верховної Ради.

669
09.01.2023

У цілому абсолютна більшість (84%) українців зберігають переконаність, що влада не збирається і не піде на неприйнятні компроміси з Росією.  

911