Протимікробні VS антибактеріальні засоби: основні особливості

Коли ми хворіємо, то вдаємося до будь-чого, аби якомога швидше стати на ноги. У хід йдуть різноманітні таблетки, мікстури, мазі, народні засоби, але всі вони мають показання, протипоказання й особливості, які обов'язково слід враховувати.


Різниця у застосуванні

Антибіотики — продукти життєдіяльності (або їхні синтетичні аналоги) живих клітин, які вибірково пригнічують функціонування інших клітин.

Антибактеріальні препарати — це, до прикладу, різного роду засоби для догляду за шкірою, активна формула яких ґрунтується на хімічних речовинах, які стримують розмноження і ріст поверхневих бактерій. При цьому вони не використовуються як засоби, які блокують збільшення кількості бактерій. Антибактеріальні препарати широкого спектра дії поділяють на дві групи: 

  • Перша група містить препарати невибіркової протимікробної дії, які згубно впливають на більшість мікроорганізмів. До цієї категорії зараховуємо антисептичні й дезінфікувальні засоби. 
  • Друга група антибактеріальних таблеток чи інших препаратів діє на окремі види бактерій і має широку терапевтичну дію: антибіотики й синтетичні засоби.

Поділ антибіотиків на групи залежить від рецептора дії, оскільки існують антибіотики з різною активністю:

  • антибактеріальною (бактерії, грибки); 
  • протимікоплазмовою (одноклітинні бактерії, що викликають пневмонію за запальні процеси репродуктивної системи);
  • протихламідійною (збудник Chlamidia trachomatis); 
  • протиспірохетною (збудник сифілісу, поворотних тифів і бореліозів, лептоспірозу); 
  • протипротозойною (паразити-збудники малярії, трихомоніазу, токсоплазмозу); 
  • протигрибковою;
  • протипухлинною.

Протимікробні препарати — речовини, які знешкоджують збудників різних захворювань у навколишньому середовищі або організмі людини. До їхнього переліку зараховуємо:

  • Протигрибкові — лікування грибкових захворювань — мікозів. Антигрибкові ліки загальної дії вбивають або сповільнюють розмноження грибів.
  • Хіміотерапевтичні — мають відносно вузький спектр дії, оскільки безпосередньо впливають на збудників інфекцій. Застосовуються у лікуванні хворих на інфекційні хвороби, а також для профілактики інфекцій у здорових людей та осіб, що є носіями деяких збудників. Також використовуються для профілактики і лікування пацієнтів з онкологічними захворюваннями.

Протимікробні засоби мають два фармакологічні ефекти: бактеріостатичний (здатність припиняти ріст і розмноження мікроорганізмів) або бактерицидний (властивість знешкоджувати мікроорганізми).

Антибактеріальні засоби стримують розмноження конкретного виду бактерій, а протимікробні препарати мають ширший спектр впливу, а тому діють на різного типу бактерії, цвілеві гриби, дріжджі. Обидві групи досить поширені у щоденному вжитку, але протимікробні засоби у своєму складі містять активні ферменти, тому відпускаються за рецептом.

Приймання будь-яких медикаментів починається тільки після консультації лікаря. Останнім часом все популярнішими стають сервіси замовлення антибактеріальних, протимікробних, протиінфекційних засобів онлайн (наприклад, можна здійснити пошук ліків на klikis.com), проте рекомендуємо за найменших проблем зі здоров'ям звертатися до кваліфікованих медичних працівників та за їхньою рекомендацією купувати ліки онлайн або в аптеці.


30.08.2019 10208
Коментарі ()

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1272
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2565
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2132
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2195
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6596 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2475 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

368

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1182

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1306

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1440
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

303
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

170
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

601
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

71
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26534
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

568
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10485 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

69
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

101
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

423
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

570
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

639