Протести в Казахстані: невдоволення зростанням цін на скраплений газ вилилось у штурми адміністрацій (ВІДЕО)

Великі міста Казахстану потерпають від масових протестів.

За інформацією світових ЗМІ, громадське невдоволення викликав значний рівень інфляції в країні, зокрема, суттєве зростання ціни на скраплений газ для автомобілів, повідомляє Фіртка.

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв поклав вину за складну ситуацію в країні на уряд, зокрема, на міністерство енергетики, а також компанії «Казмунайгаз» та «Казахгаз».

«Не передбачені механізми обмеження росту цін у ході електронних торгів. У результаті міністерство енергетики не змогло оперативно зреагувати і призупинити електронні торги», - цитує президента видання «Радио Азаттык» (казахське представництво «Радіо Свобода».

Як наслідок, очільник держави дав кілька додаткових доручень, зокрема, щодо державного регулювання цін на скраплений газ, бензин та дизельне паливо терміном на 180 днів, а також державного регулювання цін на соціально значущі продовольчі товари. Крім того, доручив урядовцям розробити закон «Про банкрутство фізичних осіб».

Протестувальники змусили уряд подати у відставку.

Найзапекліші протести виникли у містах Алмати та Актобе.

В Алмати протестувальникам вдалося увійти до будівлі місцевого акімата – обласної адміністрації. ЗМІ повідомляють, що у будівлі мають місце пожежі. ЗМІ повідомляють про поранених та затриманих. Крім того, мали місце спроби протестувальників відібрати зброю у силовиків. А ще в Алмати мітингарі розгромили офіс правлячої партії «Нур Отан». За інформацією «Радио Азаттык», у приміщенні сталася пожежа, яку ніхто не гасить. Крім того, пожежа винкла у будівлі прокуратури у місті Алмати.

Спроби штурму місцевого акімату фіксувалися також в Актобе. Втім, там увірватись до будівлі адміністрації протестувальникам завадили силовики.

У місті ж Актау, за інформацією телеграм-каналу «Украина новости» учасники протестів заблокували вантажівку з силовиками.

Телеграм-канал також повідомляє про численні підпили автомобілів поліції, військових та швидкої допомоги.

Поліцейські та національна гвардія застосовують проти протестувальників сльозогінний газ та світло-шумові гранати.

В Алмати, крім того, лунали постріли, а в Актобе повідомляють про вибухи.

Сьогодні ж президент Токаєв своїм указом ввів режим надзвичайного стану у містах Нурсултан (столиця Казахстану), Алмати та у Мангістауській області на заході Казахстану.

Своєю чергою GlobalChesk зафіксував вчора ввечері повне відключення інтернету в місті Алмати.

За даними Sputnik  Казахстану, в країні також не працює мобільний інтернет. Недоступні месенджери WhatsApp та Telegram. У «Білайні» розповіли, що спостерігають «обмеження з наданням послуги мобільного інтернету з незалежних від компаній причин».

Джерела пов’язують таке блокування з масовими протестами.

Тим часом за інформацією телеграм-каналу "Реальная Война", у місті Актау декілька бійців національної гвардії з бронетехнікою перейшли на бік протестувальників.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Архітектори Прикарпаття вийдуть на протест (ВІДЕО)

«Ні обмеженню прав і свобод»: у столиці стартував Марш «антивакцинаторів» (ФОТО)


05.01.2022 Сергій Білий 8925
Коментарі ()

19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

468
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

2577 12
07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

2429
04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

6572 7
28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

2865
19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

2485

Привиди стали  головними героями книжок та фільмів. Враховуючи, що привидом вважають душу померлої людини, то цікаво дізнатись  християнське бачення цього феномену  і знайти згадки про це у Біблії.

281

Протягом місяця на різноманітних інтернет-ресурсах та соцмережах розкручується тема «гоніння на православних і заборона УПЦ». Почався цей галас відтоді як Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8371 про регулювання діяльності релігійних організацій, що мають керівний центр у росії.

1108

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

2210

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

3009
17.10.2024

Інфляція на споживчому ринку у вересні 2024 року порівняно із серпнем, як на Прикарпатті, так і в Україні становила 1,5%, з початку року — 7,2% та 6,5% відповідно.  

563
11.10.2024

Загалом господарства Прикарпаття зібрали понад 65 тисяч тонн зернових і зернобобових культур з площі 109 тисяч га.  

844
07.10.2024

Макаронні вироби бувають різних форм та розмірів, і кожен з них ідеально підходить для конкретних типів страв.  

866
18.10.2024

В Україні набув чинності закон "Про захист конституційного ладу у сфері діяльності релігійних організацій" № 3894-IX, який передбачає припинення діяльності на території України релігійних організацій, пов’язаних з Російською православною церквою.    

626
15.10.2024

Більшість українців — 61% — підтримують ідею, щоб в Україні існувала лише одна Православна церква.  

1961
10.10.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

34469
04.10.2024

Від початку повномасштабного вторгнення Росії 1 123 релігійні громади перейшли з Української православної церкви московського патріархату до Православної церкви України.  

1267
21.10.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

27261 1
22.10.2024

В органах прокуратури може бути в три рази більше осіб з інвалідністю, ніж в середньому серед населення, а серед начальників – 38%.

231
19.10.2024

Очікують на покращення діяльності — 9% мешканців заходу. Про погіршення діяльності сказали 6% мешканців західних регіонів.  

390
16.10.2024

Президент Володимир Зеленський у Верховній Раді представив план перемоги.  

2111
14.10.2024

Серед мешканців заходу довіра до президента України Володимира Зеленського залишається на рівні 58%.

1093