Проєкт «Шелтер» в Івано-Франківську – про людей і для людей

Ми, мешканці Прикарпаття, навіть під час війни перебуваємо у відносно стабільних умовах, в звичному оточенні, в незмінному ментальному просторі.

Але уявімо себе в умовах, коли попри вашу волю та наші бажання, ви змушені опинитися в новому місці, де немає звичних життєвих точок опори - родини, сусідів, колег по роботі, для дітей - своєї школи, гуртків, друзів, місць прогулянок та відпочинку.

Саме в таких умовах опинилося багато наших співгромадян, які через вторгнення російських військ, бойові дії та окупацію, руйнування міст і сіл, втрату житла і роботи, були змушені потрапити в категорію «внутрішньо-переміщених осіб».

Не всі спроможні безболісно пристосуватися до вимушених змін, до нових умов, до втрат. Часто люди в таких ситуаціях відчувають себе непотрібними та розгубленими, інколи вони навіть не знають як їм далі рухатись, як влаштовувати своє життя.

Для таких людей, родин, вже третій рік в Івано-Франківську діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». А ще наш простір для тих людей, які можуть підтримати, поділитися досвідом адаптації, підтримати морально та психологічно, допомогти соціалізуватися, розвиватися, знайти друзів, отримати фахову консультацію.

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

Цікаво, що зараз більше двох третин наших тренерів та консультантів є серед числа внутрішньо-переміщених осіб.

Нещодавно наш івано-франківський «Шелтер» провів День відкритих дверей, де ми підвели підсумки трирічної работи.

За весь період роботи наші заходи відвідали 1016 учасників (лише за 2024-й рік – 529 учасників).

Найбільш відвідуваний дитячий захід за останні 3 місяці: клуб «Балакунчик», для дітей віком від п’яти до семи років, який відвідало найбільша кількість дітей.

Сеанси групової психології вже на межі наших можливостей – їх відвідують більше тридцяти учасників одночасно.

Також, ми організовуємо колективні подорожі в Карпати та інші цікаві місця.

Найбільш відвідуваний дорослий захід за останні 3 місяці: групова психологія білизько 100 унікальних учасників.

Подорожі відвідало 336 унікальних людей. Наймолодшій учасниці  1 року не було

Всі заходи та активності є безкштовним для наших учасників, адже наш грантовий проєкт реалізується міжнародною неурядовою організацією Stiftung Schüler Helfen Leben (SHL) у співпраці з українською партнерською організацією "Альянс Розвитку" у восьми населених пунктах України: Верховина, Стрий, Червоноград, Полтава, Київ, Чернівці, Івано-Франківськ та Львів.

Проект значною мірою співфінансується The Asylum, Migration and Integration Fund (AMIF), а період його реалізації - липень 2023 - січень 2025 року.

Цікаво, що сама ідея проекту та старт відбувся у селищі Верховині у 2022 році, після повномасштабного вторгнення. Керівницею громадської організації  «Альянс Розвитку» і національною координаторкою проекту є Марія Маківничук.

The Asylum, Migration and Integration Fund (AMIF) - це фінансовий інструмент Європейського Союзу (ЄС), який підтримує держави-члени ЄС у впровадженні європейської політики у сфері притулку, міграції та інтеграції.

Проект допомагає виконати першу конкретну мету AMIF - зміцнити та розвинути загальноєвропейську систему притулку за допомогою заходів, спрямованих на покращення умов прийому осіб, які шукають міжнародного захисту, та систематичне виявлення шукачів притулку з особливими потребами на ранній стадії.

Ми радо запрошуємо в наш простір «Шелтер-Івано-Франківськ» за адресою: вул. Короля Данила 7-А.

Інформацію про нас можна знайти в соціальних мережах Facebook або Instagram за нашою назвою.

 

Координаторка проєкту «Шелтер – Івано-Франківськ» Олександра Федорук


30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

504
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

524
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

897
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1941
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3467
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2362 5

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

732

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

633

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

606

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

618
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10264
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1105
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5163
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

916
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2718
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1120
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

303
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

632
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

547
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

606
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

953 2