Про жлобів і коментаторів. Минулих і теперішніх

За минулих часів коментатор виглядав як жлоб на лавці, що розглядає кіноафішу та після щирої відрижки повідомляє слухачам, що та акторка, яка зображена на афіші, стала «народною» тому що знала до кого треба стрибати в койку. Слухачів у жлоба було від одного приятеля до двох десятків роззяв.
 
Нині веселіше. Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама. Від коментаторів (коментаторок) й далі вимагається перетворювати складні та багатогранні речі буття на уривки з анекдотів, плаксиві вірші або ж на гру в кальмара.
 
Й чим успішніше й оперативніше той коментатор обмащує складне і витончене брудом сірості і пошлятини, тим більші його (її) рейтинги. Представник (представниця) глибинного народу не хоче, щоби хтось був складнішим за нього (за неї). Він (вона) вимагає негайно опустити планку, «облишити ту вашу філософію», «не хвалитися вченістю», «не грузити» і правдиво-чесно-ясно повідомити йому (їй) наступне: кого саме мережева громада сьогодні призначила гімнюком, хто в кого що вкрав, хто з ким переспав і хто кому родич.
 
Недарма більшість коментаторів (коментаторок) різними словами та в різний спосіб коментує одну й ту саму пацавату історію про «наших людей», які, типу, з діда-прадіда володіли «духовними цінностями», але одного дня виявили, що насправді не володіють нічим. Відповідно, одна група коментаторів пояснює ситуацію тим, що «цінності вкрали», а друга тим, що «цінності були не нашими».
 
І жоден не визнає того простого факту, що все це бла-бла-бла. Що оті сакраментальні «наші люди» володіли хіба що вирізками рецептів з газети «Порадниця» та брошурою «Помічні молитви отця Серафіма». І що вони такі ж «наші» як і «їхні». Радше більше їхні роззяви, аніж наші.
 
Мене бентежить підозра: адже ж ті питання, що їх «прості наші люди» задають коментаторам (плюс експертам, блогерам, політикам, мовознавцям), це навіть не питання, а такі гм… дуже специфічні мантри. Публічне виголошування цих мантр діє терапевтично та седативно. Для глибинного народу принципово одне: щоби якийсь серйозний дядька (такий собі місцевий «Трамп» або «Орбан») уважно вислухав мантру-запитання, покивав головою та голосно підтвердив, що «істинні цінності» вкрали. Або що безрідні зайди з'їли усіх порядних псів, засмітили мову і зламали ліфт.
 
А є ще глибша підозра. Можливо, що цінності (в лапках і без) тим масам взагалі до табуретки. А коментатор потрібний лише в якості прокладки між ними, "обіженими", й тим неозорим екзистенційним жахом, котрий кожної хвилини нависає над їхньою колективно травмованою свідомістю. Бо газетна вирізка і Серафімова молитва вже не рятують від чудовиськ.
 


25.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

732
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

1527
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

2285
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

1937
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

1762 1
06.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

4578 8

За день до інавгурації новообраного президента США, тоді ще чинний президент Джо Байден був прийнятий в Майстри-масони Великої Ложі американського штату Південна Кароліна.

1325

На сьогодні в Івано-Франківську проживає від двох до трьох, тисяч осіб, що потребують реабілітації, і їх кількість постійно зростає – приблизно на 200-300 людей щомісяця.

443

У соцмережах широко розповсюджені так звані «захисні молитви» або «сильні молитви». 

410

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

679
22.01.2025

Так, на споживчому ринку Івано-Франківщини харчові продукти та безалкогольні напої підвищилися на 1,9%. Суттєво [на 6,2%] подорожчала соняшникова олія.  

1503
18.01.2025

Зима — це час, коли наш організм потребує особливої підтримки, адже холодна погода, короткі дні та обмежений доступ до свіжих фруктів і овочів можуть знижувати наш імунітет.  

1579
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

982
22.01.2025

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

6857
17.01.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

2196
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12560
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1865
21.01.2025

Національна премія України імені Тараса Шевченка (Шевченківська премія) – державна нагорода України, найвища творча відзнака за вагомий внесок у розвиток культури та мистецтва.

916
21.01.2025

У свій перший день підписав близько сто указів з найрізноманітніших питань — від імміграції чи клімату до помилування.

916
20.01.2025

Дональд Трамп склав присягу та став 47-м президентом США. Церемонія інавгурації відбулась у Вашингтоні.  

681
17.01.2025

Онук останнього імператора Австро-Угорщини та голова будинку Габсбургів закликав до знищення Російської Федерації, назвавши це головною зовнішньополітичною метою Європи.  

1262
16.01.2025

На сьогодні танків, авіації, гвинтокрилів у росіян більше, ніж у України, дронів — більше виробляє Україна, зокрема користуючись з грошей, які дають партнери.  

605