Про обласну дитячо-юнацьку школу боксу та реванш Усика — Джошуа: інтерв'ю з чемпіоном світу Віктором Поляковим (ФОТО)

У суботу, 20 серпня, Олександр Усик проведе свій реванш проти британця Ентоні Джошуа. Цей відповідальний поєдинок для українського боксера вкотре демонструє, що українська школа боксу — дуже сильна. 

Окрім Усика, світ знає Україну і за братів Кличків, і за Берінчика, Хижняка та багатьох інших боксерів. Івано-Франківськ також має ким пишатись — Віктор Поляков, учасник Олімпійських ігор та дворазовий чемпіон світу з боксу. 

Фіртка поспілкувалася з Віктором Поляковим та розпитала у боксера про його життєвий шлях, кар’єру, тренерську діяльність та прогнози щодо реваншу Усика — Джошуа.


Про себе та кар’єру


Віктор Поляков родом із Сімферополя. До Івано-Франківська чоловік переїхав у 1998 році.

«Мене сюди запросив Мирослав Карабін, голова Олімпійського комітету Івано-Франківської області», — каже боксер.

Поляков — майстер спорту міжнародного класу з боксу. Брав участь в Олімпійських іграх 2004 року в Афінах, де посів п’яте місце. Програв майбутньому чемпіону Олімпіади — Бахтіару Артаєву. Його признали найкращим боксером ігор. Зовсім трохи не вистачило до медалей.

«Після цього, я перейшов у професійний бокс: боксував у США. Провів десять боїв у Чикаго. У 2012 році здобув пояс чемпіона за версією американської боксерської організації USBO.

Потім повернувся до України, вирішив займатися для себе. Проте, склалося так, що окрім моєї основної роботи — дитячого тренера, я повернувся у професіонали та завоював титул інтерконтинентального чемпіона світу за версією WBA у 2017 році.

У поєдинку за титул я боксував з італійцем у Римі. Мене запросили, щоб я програв, але хоч я й приїхав сам, без тренера, але здобув перемогу.

Боксували на тенісному корті, де було приблизно 20 тисяч глядачів. Виходив з українським прапором та переміг».

Його вихованці, додає боксер, — стимул постійно удосконалюватись та працювати над собою. 

«Їхній тренер боксує та тренується — це приклад для них», — ділиться він.


Про школу боксу в Івано-Франківську та про тренерську діяльність


Під час повномасштабної війни, каже Віктор Поляков, діти продовжують тренуватись. Тренування відбуваються тричі на тиждень, у понеділок, середу та п'ятницю. За словами спортсмена, цього достатньо, аби бути у формі.

«Очного навчання немає, заходів якихось немає, довго не погуляєш, бо комендантська година.

Діти активні, і їх треба спрямувати у правильне русло. Треба, щоб діти чимось займалися. Вони приходять сюди, поб’ють мішки». 

Спочатку було дуже багато дітей різного віку, продовжує чоловік. Тим паче почали з’являтися непогані боксери. Серед них також і дівчата.

«Хоча спочатку дивишся і думаєш: "Боже, який бокс?". Але тренуються.

Зараз знову почав менших дітей тренувати, бо потрібне покоління нове. 

Якщо тренер каже, що потрібно тренуватись кожного дня дитині, то шукайте іншого тренера».

Віктор Поляков зазначає, що до тренувань можуть долучатись діти від десяти років. Заняття — безплатні. Тренування тривають півтори години.

«Обов’язково має бути довідка від лікаря. Щодо інвентарю — то на перші рази ми знайдемо тут все необхідне.

Буває таке, що куплять дитині дорогі рукавички, бинти, а дитина раз-два прийшла, їй не сполобалося і все, дорогий інвентар пилюкою вкривається».

Знову ж таки тренування — безплатні: ніяких благодійних внесків. На змагання возимо дітей теж за свій кошт. 


Про Усика як опонента


До слова, ще у 2006 році, після перерви, Віктор Поляков боксував з Олександром УсикомТак, розповідає боксер, поєдинок був у ваговій категорії — до 75 кілограмів на Чемпіонат України.

«Тоді я навіть не розраховував, що йому вдасться стільки всього добитися. Усик був молодший за мене на сім років. Мені здавалося, що так, хлопець непоганий, але я навіть не міг уявити, що він стане володарем стількох поясів. 

У бою, після першого раунду, я вигравав на дев’ять очок. Та, далі, Усик змінив манеру бою — це було неочікуваним для мене. І так сталося, що я програв бій. Чесно, я був здивований.

Вже тоді зрозумів, що це боксер великого класу. Сьогодні ж, дивлячись на те, як він боксує зараз, сумнівів у його професіоналізмі немає.

Хоча й казали, що йому буде складно у профі, але, як бачимо, не так склалося».


Про бій Усика та Джошуа


«Пригадую, що перед першим поєдинком казали: хто такий Усик, а хто Джошуа! Ну ось, будь ласка. 

Що стосується першого поєдинку, то я взагалі не сумнівався, що Саша виграє. Я остерігався лише того, що він може впасти. Бо це суперважкий дивізіон — там один удар може все вирішити. Тим паче, Джошуа таким ударом володіє.

Проте, такою швидкістю, як в Олександра — мало хто може похизуватись. З Джошуа він розбереться».


Чи буде Джошуа швидшим у другому поєдинку?


«Він швидшим не буде. Той бій — був його піком, вищим не буде. Наглішим може бути Саша — він буде більше бити. У першому бою, більше метушні було, Олександр остерігався його. Зараз він буде впевненішим. 

Кажуть, що удар має і вбити може, але для того, щоб “вбити” — треба влучити.

Буде подібна картина: Ентоні буде чекати. Усик — шульга, і для роботи з ним, не можна лізти вперед.

Окрім того, в обох бійців дуже велика школа боксу». 


Чи вплине війна на Усика в негативному ключі? І чи не виглядає він занадто важким?


«Ні, не вплине. Чому набрав вагу, бо у першому бої — тієї швидкості вистачило. Джошуа не встигав за Усиком. Олександру не вистачило сили й удару».

У першому поєдинку, команда Олександра поставила на ноги та швидкість, щоб не пропустити, пояснює Віктор. 

Також, на думку боксера, війна внесла корективи у життя кожного українця. Усик — не виняток.

«Війна кожного з нас поміняла і фізично, і психологічно. 

Так, вплив колосальний, але питання у тому, як це сприймає людина й чи може протистояти.

Хтось може опустити руки та плести за течією, а хтось — навпаки». 


Про важливість бути професіоналом


«Я вважаю, що тренер має бути професіоналом і з вищою освітою. У нас всі такі. А то приходить людина - її навіть за медичну справку не питають, але дають одразу навантаження на серце, забити руки, ноги. Для чого?

Аби зробити інваліда з людини? Якщо проблеми із серцем у людини, то не можна її сильно навантажувати, щоб не було гіпертрофії. Це ж очевидно. Одразу видно, що у такого тренера - немає необхідної освіти чи підготовки.».

Також Віктор додає, що не варто на дитину тиснути психологічно.

«Є випадки, що приходить: накричить чи присоромить. Я сам знаю тренерів таких: поділять дітей — і кажуть віджимайтеся двадцять разів, а хто не зробить — дівчинка. 

Не розумію, навіщо так казати дитині. Це не армія. Наприклад, їй 10 років — так можна зламати дитині психіку.

Як варіант, якщо ти скажеш їй — ти ніхто, вона стисне зуби і запам’ятає це. У 16 років вона буде спробувати щось довести, битися, долучатись у компанії неблагополучні. Цього нікому не потрібно».


Агенція новин «Фіртка» чинить ворогу інформаційний спротив. Будь ласка, підтримайте редакцію!


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

"Спорт — це престиж держави, ознака, що тут сильні та розумні люди": Мирослав Карабін про підготовку Прикарпаття до олімпійського циклу

Не англійська ліга, не українська, не Ліга Чемпіонів чи Чемпіонати Світу та Європи: чому Національна Хокейна Ліга - найважчий турнір у світі

Фотогалерея


20.08.2022 Іван Муканик 6170
Коментарі ()

25.09.2023
Тетяна Дармограй

Про стан, у якому перебувають близькі зниклих безвісти та практичні поради щодо збереження психологічної рівноваги таким родинам Фіртці розповіли психотерапевтка Наталія Сабліна та психологиня Олександра Шевченко.   

666
17.09.2023
Тіна Любчик

Головні туристичні пам’ятки Вінниці очолює музей-садиба Миколи Пирогова. На запитання: «Що подивитися в першу чергу у Вінниці?» кожен місцевий житель впевнено назве це культове місце.  

935
11.09.2023
Тіна Любчик

З журналісткою Фіртки своєю історією поділився 42-річний Роман Примич, військовослужбовець з Івано-Франківська, який отримав поранення на фронті та зараз перебуває на лікуванні в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

7417 14
07.09.2023
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає, які зміни запланували та як це вплине на темпи мобілізації.

2407
23.08.2023
Тетяна Дармограй

Щоб актуалізувати дані щодо мобілізаційного потенціалу країни, Міністерство оборони України запустило інформаційну кампанію під назвою "Оновлюй дані у ТЦК".  

2313
16.08.2023
Тіна Любчик

В Івано-Франківській обласній клінічній лікарні з початку повномасштабного вторгнення російських військ на територію України медики  активно допомагають нашим захисникам відновити здоров’я після поранень на фронті. Так, цього разу журналістка Фіртки відвідала медичний заклад і поспілкувалася з фахівцями та військовими пацієнтами про роботу відділення травматології.

2544

Усім нам добре знайома старозавітна історія про битву Давида та Голіафа, як протистояння сильному, могутньому загарбнику в рази меншого, але безстрашного молодого та винахідливого Давида.

395

Намагаючись ототожнити історію Русі з історією Московії, нащадки угро-фінів твердять, нібито столиця Русі у 1157 році була перенесена з Києва у Володимир Андрієм Боголюбським. Це відверта брехня. Він зробив Володимир своєю резиденцією, але це не означає, що переніс столицю, бо Боголюбський тоді у Києві не княжив. Київська держава – Русь існувала впродовж IX—XIII століть.

741

Невже ми єдині розумні істоти на весь всесвіт? Ці питання давно хвилюють людство та науковців.

838

Річки у селах — це природні багатства і можливості для туризму. Дізнайтеся, як зберегти та використати річки для розвитку сільського життя.

541
21.09.2023

Лікарі порекомендували робити останній прийом їжі не пізніше ніж за дві-три години до сну.

241
16.09.2023

У селі Братківці комунальне підприємство «Франківськ-Агро» вже вдруге збирає гречку, яку висіяли на цьому полі.  

418
12.09.2023

Майже у всіх їдальнях міста запровадили нововведення — безготівковий рахунок за їжу.

520
21.09.2023

Пропонуємо вашій увазі шістнадцять висловів Андрея Шептицького, що стали крилатими фразами.

38008
16.09.2023

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

393
10.09.2023

У церкві Різдва Пресвятої Богородиці у селі Нижній Вербіж Коломийського району вперше відзначили храмове свято за новоюліанським календарем. Раніше святкування припадало на 21 вересня.

534
08.09.2023

Священник каже: «стосовно заповіді «не вбий» — якби ми читали Святе письмо мовою оригіналу — староєврейською — то там «не вбий» означає «не вбий з корисливих мотивів».

690
21.09.2023

Головні туристичні пам’ятки Вінниці очолює музей-садиба Миколи Пирогова. На запитання: «Що подивитися в першу чергу у Вінниці?» кожен місцевий житель впевнено назве це культове місце. Музейно-садибний комплекс ім. Пирогова присвяче

239
25.09.2023

Перша партія танків Abrams M1, обіцяних Сполученими Штатами, прибула до України 23 вересня.  

343
20.09.2023

Кажуть: така ініціатива уряду — ламає напрацьований механізм швидкої допомоги військовим та соціальної підтримки мешканців громад.   

282
15.09.2023

За матеріалами СБУ підозру у державній зраді отримав народний депутат Нестор Шуфрич.  

974
10.09.2023

Україна отримала під час війни нового міністра оборони. Ним став кримський татарин Рустем Умєров. Він не має стосунку до військової справи, але відомий як вправний перемовник.  

614 1