Про "Ізгоїв"

Зараз багато розмов про індексацію і перерахунки пенсій, що мали відбутись станом на 1 березня 2020 року і не здійснюються, не зважаючи на обіцянки, у зв'язку з провалом у виконанні бюджету за минулий рік і перший квартал цього року.

Слід зазначити, що індексація пенсій  мала здійснюватись без ідеологічних розмов в усі часи незалежності України, як і до того, на фактичний відсоток інфляції, не кажучи, що істинний набагато вищий і не показується суспільству. Реальний видно на вартості робіт, послуг, цін, тарифів у магазинах,  на ринках тощо.

Висловити точку зору з цього приводу мене наштовхнуло питання пані Людмили зі Львова на одному із теперішніх ефірів до лідера Радикальної партії, як він про себе наголошує,  Олега Ляшка.  Питання полягало у тому,  що він у Верховній Раді України у 2015 році був ініціатором  виключення з-поміж пенсіонерів для перерахунків пенсій колишніх державних службовців, теперішніх пенсіонерів (багато з них уже знаходяться в інших світах). Він делікатно обминув це питання у відповіді, продовживши акцентувати на більш корисній для себе політичній  індексації, взагалі без поділу на "касти".

Так і сталось. Вони випали (болюче дотепер) із цих процесів. Багато з них вірою і правдою усе свідоме життя працювали на державу і людей, маючи одну з найнижчих зарплат, а зараз пенсію у межах двох тисяч гривень, що менше прожиткового мінімуму. Крім того, на жаль, як показав час, їм суворо забороняли займатись будь-якою підприємницькою діяльністю, залишивши без перерахунків на рівні бідності.

Тепер у процесі рекламних для політиків і прикрих для зубожілих пенсіонерів дебатів про індексацію (зрозуміло, причиною є невиконання державного бюджету) знову тиша щодо колишніх державних службовців, теперішніх пенсіонерів.

Згадую слова колишньої працівниці державної служби, яка із прикрістю назвала цю категорію громадян "Ізгоями у суспільстві".

Хотілось би почути з цього приводу позицію, не думку, теперішнього Парламенту,  чергового нового Уряду,  Прем'єра - колишнього податківця і працівника інших державних служб щодо статусу такої категорії пенсіонерів при проведенні уже майбутньої індексації і можливих перерахунків пенсій, у тому числі "Ізгоям".

До речі, тепер аналізуючи інформацію про результати роботи податкової і митної системи, із такими, вперше за часи незалежності України, провалами у виконанні бюджету по доходах (як наслідок і по видатках) дивуюсь, як колишній працівник контролюючих органів, зокрема і податкової служби,  який в області відповідав за основні податки і збори, включаючи митні, створеною, діючою (може свідомо) теперішньою системою мобілізації доходів.

Хочу нагадати за податок на прибуток, не податок на додану вартість (ПДВ) і акцизний збір, що автоматично при потребі у виконанні бюджету накладаються без усяких затрат у відсотках на вартість продукції, робіт і послуг, а у перспективі кишені громадян.

Так от, названий податок формувався після ретельного аналізу собівартості зі складовими, чітко визначеними державою, без "ізлішеств" і кроків вліво, чи вправо, тобто він, як правило, завжди був реальний. Тільки після сплати податку на прибуток і інших зборів за його рахунок, суб'єкт підприємництва мав право здійснювати капітальні видатки, додаткові грошові виплати персоналу тощо, і то у певних межах,  для резервних залишків сум прибутків.

Таким чином, не було безмежних, навіть у сотнях тисяч або мільйонних виплат "ізбранним" при мінімальних тим, хто на низу. Суспільство не будоражилось від ненависті, разючої нерівності у державі, що так довго із надією йшла до незалежності для себе і народу.

Скажіть, чому зараз відсутні навіть розмови про досягнення у виконанні від податків на прибуток бюджетів різних рівнів. А що говорити про місцеві бюджети, які знаходяться щодо названих прибутків і податку у колапсі як до, так і при децентралізації, особливо від комунального господарства. Ці структури працюють в основному збитково, не дивлячись на високі тарифи, платежі і збори, оскільки основні під рекламою "децентралізації" пливуть на верх. Де там податок на прибуток?

Вертаючись до перерахунків пенсій та індексації колишнім державним службовцям, теперішнім пенсіонерам, не розумію, чому політики, влада, судді, які не вирішують позови об'єктивно відповідно до законодавства цій категорії громадян (із такими доходами можна виконувати "команди, прохання"), ділять суспільство, формуючи ідеологію ненависті  до себе? Думаю, у нас уже давно немає "ворогів народу", тим більше створених незаслужено штучно.  Де хвалена любов до народу і національна державна політика, не кажучи про їх заінтересованість, навіть при втраті рейтингу, у результатах виборів, залежних від  думки суспільства.

Де Ви, "слуги народу", і опозиція?  Вам легше акцентувати рекламну увагу до військових, "міліціонерів",  які більш організовані для спротиву і захисту своїх інтересів через виконання  професійних обов'язків впродовж життя. Чим відрізняються державні службовці із ненормованим робочим днем, вимогою наявності  відповідного терміну трудового стажу, службою, при потребі у вихідні і святкові дні, щоб зараз бути настільки приниженими матеріально та психологічно???


10.03.2020 Костишин Антон 15533 2
Коментарі (2)

Peto 2020.03.12, 17:17

будоражилось

Зеновій 2020.03.15, 08:04

Поважаю автора і підтверджую викладену інформацію. Такі факти дійсно мають місце. На жаль.

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

961
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

542
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

905
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1953
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3470
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2368 5

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

733

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

636

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

608

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

621
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10270
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1114
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5168
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

920
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2724
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1123
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

313
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

637
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

548
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

607
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

956 2