Про "Ізгоїв"

Зараз багато розмов про індексацію і перерахунки пенсій, що мали відбутись станом на 1 березня 2020 року і не здійснюються, не зважаючи на обіцянки, у зв'язку з провалом у виконанні бюджету за минулий рік і перший квартал цього року.

Слід зазначити, що індексація пенсій  мала здійснюватись без ідеологічних розмов в усі часи незалежності України, як і до того, на фактичний відсоток інфляції, не кажучи, що істинний набагато вищий і не показується суспільству. Реальний видно на вартості робіт, послуг, цін, тарифів у магазинах,  на ринках тощо.

Висловити точку зору з цього приводу мене наштовхнуло питання пані Людмили зі Львова на одному із теперішніх ефірів до лідера Радикальної партії, як він про себе наголошує,  Олега Ляшка.  Питання полягало у тому,  що він у Верховній Раді України у 2015 році був ініціатором  виключення з-поміж пенсіонерів для перерахунків пенсій колишніх державних службовців, теперішніх пенсіонерів (багато з них уже знаходяться в інших світах). Він делікатно обминув це питання у відповіді, продовживши акцентувати на більш корисній для себе політичній  індексації, взагалі без поділу на "касти".

Так і сталось. Вони випали (болюче дотепер) із цих процесів. Багато з них вірою і правдою усе свідоме життя працювали на державу і людей, маючи одну з найнижчих зарплат, а зараз пенсію у межах двох тисяч гривень, що менше прожиткового мінімуму. Крім того, на жаль, як показав час, їм суворо забороняли займатись будь-якою підприємницькою діяльністю, залишивши без перерахунків на рівні бідності.

Тепер у процесі рекламних для політиків і прикрих для зубожілих пенсіонерів дебатів про індексацію (зрозуміло, причиною є невиконання державного бюджету) знову тиша щодо колишніх державних службовців, теперішніх пенсіонерів.

Згадую слова колишньої працівниці державної служби, яка із прикрістю назвала цю категорію громадян "Ізгоями у суспільстві".

Хотілось би почути з цього приводу позицію, не думку, теперішнього Парламенту,  чергового нового Уряду,  Прем'єра - колишнього податківця і працівника інших державних служб щодо статусу такої категорії пенсіонерів при проведенні уже майбутньої індексації і можливих перерахунків пенсій, у тому числі "Ізгоям".

До речі, тепер аналізуючи інформацію про результати роботи податкової і митної системи, із такими, вперше за часи незалежності України, провалами у виконанні бюджету по доходах (як наслідок і по видатках) дивуюсь, як колишній працівник контролюючих органів, зокрема і податкової служби,  який в області відповідав за основні податки і збори, включаючи митні, створеною, діючою (може свідомо) теперішньою системою мобілізації доходів.

Хочу нагадати за податок на прибуток, не податок на додану вартість (ПДВ) і акцизний збір, що автоматично при потребі у виконанні бюджету накладаються без усяких затрат у відсотках на вартість продукції, робіт і послуг, а у перспективі кишені громадян.

Так от, названий податок формувався після ретельного аналізу собівартості зі складовими, чітко визначеними державою, без "ізлішеств" і кроків вліво, чи вправо, тобто він, як правило, завжди був реальний. Тільки після сплати податку на прибуток і інших зборів за його рахунок, суб'єкт підприємництва мав право здійснювати капітальні видатки, додаткові грошові виплати персоналу тощо, і то у певних межах,  для резервних залишків сум прибутків.

Таким чином, не було безмежних, навіть у сотнях тисяч або мільйонних виплат "ізбранним" при мінімальних тим, хто на низу. Суспільство не будоражилось від ненависті, разючої нерівності у державі, що так довго із надією йшла до незалежності для себе і народу.

Скажіть, чому зараз відсутні навіть розмови про досягнення у виконанні від податків на прибуток бюджетів різних рівнів. А що говорити про місцеві бюджети, які знаходяться щодо названих прибутків і податку у колапсі як до, так і при децентралізації, особливо від комунального господарства. Ці структури працюють в основному збитково, не дивлячись на високі тарифи, платежі і збори, оскільки основні під рекламою "децентралізації" пливуть на верх. Де там податок на прибуток?

Вертаючись до перерахунків пенсій та індексації колишнім державним службовцям, теперішнім пенсіонерам, не розумію, чому політики, влада, судді, які не вирішують позови об'єктивно відповідно до законодавства цій категорії громадян (із такими доходами можна виконувати "команди, прохання"), ділять суспільство, формуючи ідеологію ненависті  до себе? Думаю, у нас уже давно немає "ворогів народу", тим більше створених незаслужено штучно.  Де хвалена любов до народу і національна державна політика, не кажучи про їх заінтересованість, навіть при втраті рейтингу, у результатах виборів, залежних від  думки суспільства.

Де Ви, "слуги народу", і опозиція?  Вам легше акцентувати рекламну увагу до військових, "міліціонерів",  які більш організовані для спротиву і захисту своїх інтересів через виконання  професійних обов'язків впродовж життя. Чим відрізняються державні службовці із ненормованим робочим днем, вимогою наявності  відповідного терміну трудового стажу, службою, при потребі у вихідні і святкові дні, щоб зараз бути настільки приниженими матеріально та психологічно???


10.03.2020 Костишин Антон 15392 2
Коментарі (2)

Peto 2020.03.12, 17:17

будоражилось

Зеновій 2020.03.15, 08:04

Поважаю автора і підтверджую викладену інформацію. Такі факти дійсно мають місце. На жаль.

06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

995
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

1033
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

1312
29.11.2024
Олег Головенський

Під час своєї передвиборчої компанії Дональд Трамп запевнив, що якщо він виграє вибори, то за його президентства впровадження CBDC в США буде заблоковане. Що таке ці CBDC? Це — Central Bank Digital Currency (цифрові валюти центральних банків).

1209
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

1575
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

3297

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

1020

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

1061

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1941

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1954
05.12.2024

Зима – це час, коли наш організм потребує тепла, енергії та поживних речовин, щоб впоратися з холодом.   

317
28.11.2024

Багато хто, бажаючи схуднути чи поліпшити здоров'я, звертається до модних дієт. Але правда в тому, що більшість дієт не дають тривалого результату і навіть можуть нашкодити організму.  

697
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

705
06.12.2024

Про День Святого Миколая, журналістка Фіртки розпитала в отця Миколая Микосовського, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

469
30.11.2024

Захист Батьківщини випливає із четвертої Божої Заповіді, яка трактується: "Шануй батька і матір". А Батьківщина — це наша друга матір, тому добрі діти, звичайно, свою маму захищатимуть.  

7718
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3886
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

1309
04.12.2024

Українську писанку внесли до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини людства ЮНЕСКО.  

202
05.12.2024

Верховна Рада четвертого грудня ухвалила в цілому законопроєкт про підвищення акцизу на тютюнові вироби.  

2770
29.11.2024

Цей закон набуде чинності з 1 грудня.

598
28.11.2024

2024 рік — це рік, коли у громад забрали військовий податок на доходи, військове ПДФО.

772