Про "Ізгоїв"

Зараз багато розмов про індексацію і перерахунки пенсій, що мали відбутись станом на 1 березня 2020 року і не здійснюються, не зважаючи на обіцянки, у зв'язку з провалом у виконанні бюджету за минулий рік і перший квартал цього року.

Слід зазначити, що індексація пенсій  мала здійснюватись без ідеологічних розмов в усі часи незалежності України, як і до того, на фактичний відсоток інфляції, не кажучи, що істинний набагато вищий і не показується суспільству. Реальний видно на вартості робіт, послуг, цін, тарифів у магазинах,  на ринках тощо.

Висловити точку зору з цього приводу мене наштовхнуло питання пані Людмили зі Львова на одному із теперішніх ефірів до лідера Радикальної партії, як він про себе наголошує,  Олега Ляшка.  Питання полягало у тому,  що він у Верховній Раді України у 2015 році був ініціатором  виключення з-поміж пенсіонерів для перерахунків пенсій колишніх державних службовців, теперішніх пенсіонерів (багато з них уже знаходяться в інших світах). Він делікатно обминув це питання у відповіді, продовживши акцентувати на більш корисній для себе політичній  індексації, взагалі без поділу на "касти".

Так і сталось. Вони випали (болюче дотепер) із цих процесів. Багато з них вірою і правдою усе свідоме життя працювали на державу і людей, маючи одну з найнижчих зарплат, а зараз пенсію у межах двох тисяч гривень, що менше прожиткового мінімуму. Крім того, на жаль, як показав час, їм суворо забороняли займатись будь-якою підприємницькою діяльністю, залишивши без перерахунків на рівні бідності.

Тепер у процесі рекламних для політиків і прикрих для зубожілих пенсіонерів дебатів про індексацію (зрозуміло, причиною є невиконання державного бюджету) знову тиша щодо колишніх державних службовців, теперішніх пенсіонерів.

Згадую слова колишньої працівниці державної служби, яка із прикрістю назвала цю категорію громадян "Ізгоями у суспільстві".

Хотілось би почути з цього приводу позицію, не думку, теперішнього Парламенту,  чергового нового Уряду,  Прем'єра - колишнього податківця і працівника інших державних служб щодо статусу такої категорії пенсіонерів при проведенні уже майбутньої індексації і можливих перерахунків пенсій, у тому числі "Ізгоям".

До речі, тепер аналізуючи інформацію про результати роботи податкової і митної системи, із такими, вперше за часи незалежності України, провалами у виконанні бюджету по доходах (як наслідок і по видатках) дивуюсь, як колишній працівник контролюючих органів, зокрема і податкової служби,  який в області відповідав за основні податки і збори, включаючи митні, створеною, діючою (може свідомо) теперішньою системою мобілізації доходів.

Хочу нагадати за податок на прибуток, не податок на додану вартість (ПДВ) і акцизний збір, що автоматично при потребі у виконанні бюджету накладаються без усяких затрат у відсотках на вартість продукції, робіт і послуг, а у перспективі кишені громадян.

Так от, названий податок формувався після ретельного аналізу собівартості зі складовими, чітко визначеними державою, без "ізлішеств" і кроків вліво, чи вправо, тобто він, як правило, завжди був реальний. Тільки після сплати податку на прибуток і інших зборів за його рахунок, суб'єкт підприємництва мав право здійснювати капітальні видатки, додаткові грошові виплати персоналу тощо, і то у певних межах,  для резервних залишків сум прибутків.

Таким чином, не було безмежних, навіть у сотнях тисяч або мільйонних виплат "ізбранним" при мінімальних тим, хто на низу. Суспільство не будоражилось від ненависті, разючої нерівності у державі, що так довго із надією йшла до незалежності для себе і народу.

Скажіть, чому зараз відсутні навіть розмови про досягнення у виконанні від податків на прибуток бюджетів різних рівнів. А що говорити про місцеві бюджети, які знаходяться щодо названих прибутків і податку у колапсі як до, так і при децентралізації, особливо від комунального господарства. Ці структури працюють в основному збитково, не дивлячись на високі тарифи, платежі і збори, оскільки основні під рекламою "децентралізації" пливуть на верх. Де там податок на прибуток?

Вертаючись до перерахунків пенсій та індексації колишнім державним службовцям, теперішнім пенсіонерам, не розумію, чому політики, влада, судді, які не вирішують позови об'єктивно відповідно до законодавства цій категорії громадян (із такими доходами можна виконувати "команди, прохання"), ділять суспільство, формуючи ідеологію ненависті  до себе? Думаю, у нас уже давно немає "ворогів народу", тим більше створених незаслужено штучно.  Де хвалена любов до народу і національна державна політика, не кажучи про їх заінтересованість, навіть при втраті рейтингу, у результатах виборів, залежних від  думки суспільства.

Де Ви, "слуги народу", і опозиція?  Вам легше акцентувати рекламну увагу до військових, "міліціонерів",  які більш організовані для спротиву і захисту своїх інтересів через виконання  професійних обов'язків впродовж життя. Чим відрізняються державні службовці із ненормованим робочим днем, вимогою наявності  відповідного терміну трудового стажу, службою, при потребі у вихідні і святкові дні, щоб зараз бути настільки приниженими матеріально та психологічно???


10.03.2020 Костишин Антон 15204 2
Коментарі (2)

Peto 2020.03.12, 17:17

будоражилось

Зеновій 2020.03.15, 08:04

Поважаю автора і підтверджую викладену інформацію. Такі факти дійсно мають місце. На жаль.

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1192
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2517
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2108
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2162
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6535 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2449 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

332

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1145

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1278

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1395
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

274
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

583
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2058
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26508
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

552
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10462 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

8008
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

531
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

399
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

543
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

620
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1581