"Припиніть нищити спорт!": франківці мітингують проти закриття спортивних залів (ФОТО)

Вчора відбулося позачергове засідання Регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій.

Рішенням комісії призупинили роботу закладів фізичної культури і спорту, спортивних залів, фітнес-центрів; призупинили діяльність закладів культури, зокрема з прийманням відвідувачів за рішенням власника (органу управління), у тому числі культурних заходів, за умови перебування не більше однієї особи на 5 кв. метрах площі приміщення, де проводиться захід; дозволили проведення релігійних заходів з розрахунку не більше однієї особи на 10 м, інформує Фіртка.

Сьогодні, 16 червня, під стіни облдержадміністрації вийшли мешканці міста, яких обурює те, що спортивні зали закривають, а кафе та ресторани  - ні.

"Ситуація, насправді, досить дивна. Нам заборонили займатися в залах, де є скринінг, де дезінфікують приміщення, де є мало людей, адже не всі повернулися до занять. Чому вживати алкоголь на літніх майданчиках можна, а в спортклубах займатися - ні? На три місяці заборонили спортклуби, відповідно ніхто не подумав, за які гроші тренери мають годувати свої сім'ї. Що робити тим людям, які ходять в спортклуби на реабілітацію, що робити з хворими спинами, хворими суглобами? Хто з комісії останнім часом був в спортклубі? Хто бачив, як зараз займаються в спортклубах? Як на мене, це рішення є абсолютно безглуздим. Ті люди, які насправді дбають про своє здоров'я не наражатимуть нікого на небезпеку", - каже Олена Кулик, відвідувачка спортклубу.

 Анна Федьків, керуюча мережею спортивних клубів "Альянс" розповідає, що вийшла на мирний мітинг заради своїх працівників.

"Два з половиною місяці наші люди просиділи вдома, і ми розуміємо, що ще півтора місяця вони просто не витримають. Ми вважаємо, що несправедливо залишати людей без заробітку, тому просимо зрозуміти нас та дозволити в безпечних умовах працювати надалі. Сподіваємося, що влада почує нас. Спортклуб зазнав значних збитків за цей час. Найбільша проблема – це люди, які зараз не працюють і в яких немає заощаджень. Вони ледь виживають", - зазначає жінка.

Наталія Салітра, тренер йоги, представник клубу "Спорт Town" не згідна з тим, що влада знову заборонила заняття в тренажерних залах, оскільки, на її думку, жодні санітарні норми не порушуються.

"Люди, які сиділи більше як два місяці без руху хочуть вести здоровий спосіб життя, хочуть тренуватися. Для багатьох потрібен нагляд інструктора. Ми вважаємо, закриття спортивних закладів недоцільне, в той час, коли інші заклади працюють. Люди, які хочуть слідкувати за своїм здоров'ям, виходить, зараз в меншості, яка ще й страждає від рішень нашої влади", - сказала тренерка.

Протестуючих підтримав міський голова Івано-Франківська.

"Я вважаю, що рішення комісії не є правильним, адже зростання захворюваності є незначним. Це рішення є неприпустиме, в спортивних залах малоймовірно захворіти. На жаль, органи місцевого самоврядування усунуті від прийняття таких рішень. Як представник президента, ОДА має приймати рішення згідно з інтересами громади. Це моя особиста позиція. Станом на сьогодні урядом та президентом прийнято рішення, що обласні комісії уповноважені в таких питаннях. На рівні міста я не бачу проблеми із залами. Це питання до ОДА, комісії ТЕБ НС", - сказав очільник міста.

Мітингувальники піднялися до голови ОДА, аби особисто висловити свою позицію щодо цієї ситуації. Активісти не розуміють, чому спортклуби закривають, в той час коли ресторани, кафе та літні майданчики працюють. 

"Є показники, які затверджує МОЗ, для послаблення карантину. Маючи нормальні показники, має бути менше ніж 12 випадків на 100 тис населення. Наша область перша увійшла у коронавірус і перша вийшла. Маючи можливість відкрити те, що дозволено, то відкрили. Але рішення приймаються колегіально. Є комісія - санітарний лікар області, поліція, держпродспоживслужба. Останній тиждень ми вийшли за параметри того, що можемо послабити карантин. До кінця дня ми очікуємо протокол і завтра до 13:00 години ми дамо узгоджений протокол з урахуванням обмежень, які запроваджуються на державному рівні. Дав доручення на додаткове опрацювання ситуації у сфері фітнес-центрів. Я бачу такий розвиток подій: дозволити роботу, але з обмеженнями. Якщо буде обмеження на державному рівні, то ми вже нічого не зможемо зробити", - розповів Віталій Федорів.

Нагадаємо, як наголошував на засіданні голова ІФ ОДА, рішення зумовлене тим, що показник захворюваності на 100 тисяч населення на Прикарпатті впродовж семи днів зріс та перевищив допустимий для пом'якшення карантину. При нормі 12 цей показник станом на вчора становив 13,44.

Фотогалерея


16.06.2020 3200
Коментарі ()

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1024
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2416
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2059
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2094
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6371 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2387 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

260

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1077

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1116

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1325
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

201
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

539
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1998
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26440
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

496
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10399 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7939
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

484
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

344
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

489
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

569
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1512