Пріоритет — підтримка захисників: в Івано-Франківській громаді діють програми допомоги для військових

Івано-Франківська територіальна громада продовжує підтримувати військовослужбовців.

Зокрема, з 2024 року захисники та захисниці громади отримають матеріальну допомогу за дванадцятьма пунктами, визначеними наприкінці минулого року під час останньої сесії міської ради, пише Фіртка.

Відтак, згідно з рішенням, військовослужбовці мають право на отримання одноразової допомоги у розмірі 50 тисяч гривень, 30 тисяч — на лікування після поранення, а також 50 тисяч — за народження дитини у родині захисника, та інші.

Усі шістнадцять видів допомоги суттєво вищі, аніж торік. До того ж додалася виплата десять тисяч гривень — на реабілітацію.

27-річний В’ячеслав Сімків прийшов оформити пільгу на комунальні послуги за посвідченням учасника бойових дій.

Оскільки отримав поранення минулого року, планує подати заяву і на цю допомогу. Каже, суми допомоги однозначно суттєві.

«Я насамперед подавав на комунальні виплати на житло. Минулого разу я не доніс всі документи, тому от зараз доніс.

І ще теж мені радили подати на одноразову допомогу при отриманні поранення і на спорядження. Про це я дізнався, коли лежав в лікарні. До мене прийшли провідати і сказали, що є такі виплати взагалі.

Я вирішив, раз уже йду в ЦНАП, подам і на них теж. Зайвими ці гроші точно не будуть, зазвичай вони ідуть на це саме спорядження, на побутові витрати. Тратиться все доволі швидко. Тому зайвими точно не будуть.

А 50 тисяч — це взагалі велика сума, як на мене», — розповідає військовослужбовець 74 батальйону 102 бригади В’ячеслав Сімків.

Військовослужбовці, які не мають статусу учасника бойових дій, відповідно не користуються пільгами на оплату комунальних послуг, можуть отримати одноразову допомогу в розмірі п'ять тисяч гривень.

Також дітям військовослужбовців на день народження передбачена одноразова виплата у розмірі 500 гривень. А віднедавна дітям з багатодітних сімей військовослужбовців, дітям, які мають інвалідність і батько чи мати обороняють країну, місто виплачуватиме дві тисячі гривень з нагоди дня народження.

Таку ж одноразову виплату дві тисячі гривень отримають діти, батько чи мати яких загинули під час виконання бойового завдання. Суттєвою допомогою є одноразова виплата на спорядження у розмірі 50 тисяч гривень. Порівняно із минулим роком, вона виросла більш ніж удвічі для захисників, які боронять Україну в зоні бойових дій.

Для тих, хто несе службу на території, де не ведуться активні бої, для прикладу неподалік кордону з Білоруссю, передбачена виплата у розмірі 20 тисяч гривень.

У 2024 році продовжуються ряд соціальних програм. Найпопулярнішою є послуга на амуніцію, Цього року збільшено суму і є можливість отримати 50 тисяч гривень. Перелік документів незмінний.

Основний момент — чи реєструвались до 31 грудня 2023 року і так само стосується ВПО, чи стали на облік до цього періоду.

Ті захисники та захисниці, що минулого року отримали 20 тисяч гривень на амуніцію, можуть отримати кошти і цього року. Але потрібно надати нову довідку про безпосередню участь у бойових діях за 2024 рік.

Станом на сьогодні вже подали 33 заяви на цю послугу.

Також нова послуга — виплати на реабілітації. Вже є таких 15 заявок», — зазначає директор Департаменту адміністративних послуг Богдан Питель.

Пріоритет для Івано-Франківської громади — підтримка військовослужбовців та їхніх родин, соціальний захист тих, хто отримав поранення, а також допомога родинам полеглих учасників бойових дій, каже міський голова Руслан Марцінків.

«Зважаючи на те що немає вже військового ПДФО, і зменшилися доходи в місцевий бюджет, місто збільшує програми, особливо програми підтримки для бійців з Івано-Франківської громади.

Це — виплати на амуніцію, пораненим хлопцям, реабілітація, компенсація за житлово-комунальні послуги. Важливо, що багато з цих послуг можуть оформити рідні або ж бійці онлайн.

Важливо підтримувати та розуміти, що перемагати, точніше йти до перемоги має йти вся країна, а не лише ті, хто безпосередньо воює. Тому кожен це має розуміти й так вчиняти», — резюмував Марцінків.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Надійшло 187 листів із запитами: Івано-Франківськ активно співпрацює з 25 військовими частинами

На психологічну реабілітацію: бійцям з Івано-Франківської громади виплачуватимуть кошти

«Не підсилювати страхи та тривоги». Як говорити з дітьми про війну?


Коментарі ()

04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

868
28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

1288
19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

1411
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

2536
01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

2271
23.08.2024

В умовах воєнних дій та масової міграції українців за кордон, багато дітей змушені навчатися у двох школах одночасно. Це створює значні психологічні та фізичні виклики, адже дитині доводиться пристосовуватися до двох різних навчальних програм і соціальних середовищ.

2208

Протягом місяця на різноманітних інтернет-ресурсах та соцмережах розкручується тема «гоніння на православних і заборона УПЦ». Почався цей галас відтоді як Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8371 про регулювання діяльності релігійних організацій, що мають керівний центр у росії.

161

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

1415

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

2159

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

2911
28.09.2024

Чи дозволені банани після видалення жовчного міхура? Дієтологи дають поради про особливості харчування після операції.

551
23.09.2024

Зелений чай — найпопулярніший напій, попит на який щороку зростає у всьому світі. Його виготовляють з листочків чайного дерева Камелія, які готують на пару, або обсмажують, потім пресують і сушать.

595
20.09.2024

У серпні приріст споживчих цін до попереднього місяця на 0,2–1,2% зафіксували у всіх регіонах України.  

1068
30.09.2024

Згромадження Сестер Пресвятої родини виникло у 911 році, засновницею є сестра Теклі Юзефів.  

445
25.09.2024

Гошівський монастир — греко-католицький монастир Чину святого Василія Великого у селі Гошеві, що на Івано-Франківщині.  

15886
20.09.2024

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

2796
16.09.2024

Перший такий фестиваль на Міжнародному рівні відбувся вперше в Україні в Гошеві у 2015 році.  

1072
25.09.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

26549 1
30.09.2024

Оксана Савчук заявила, що йдеться про постанову Центральної виборчої комісії України від 20 вересня щодо впорядкування та зміни виборчих дільниць.  

920
27.09.2024

Пропозиції Асоціації міст України до проєкту Держбюджету-2025 підтримав Комітет Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування 26 вересня 2024 року.  

777 2
24.09.2024

Національна рада Швейцарії визнала Голодомор 1932–1933 років в Україні актом геноциду. Про це повідомила пресслужба Музею Голодомору, пише Фіртка. Відповідну декларацію було схвалено у вівторок, 24 вересня, 123 голосами «за».

597
21.09.2024

"За" звернення проголосували 56 депутатів, один — утримався, семеро — не голосували.  

1099