Прикорм або як малюк переходить на “дорослу їжу”: поради педіатрів

У перший рік життя малюка все змінюється доволі динамічно. Здавалося б, тільки недавно матуся спіткала усі тонкощі грудного вигодовування, і ось вже настає новий етап – введення першого прикорм. Це їжа, що суттєво відрізняється від материнського молока та молочних сумішей. З чого почати знайомство дитини з «дорослою» їжею? Як нічого не упустити і ні в чому не помилитися? Ми допоможемо вам розібратися в цій важливій темі.

Всесвітня організація охорони здоров'я рекомендує починати введення прикорму з 6-ти місячного віку. Але прикорм ні в якому разі не відміняє грудне вигодовування. Однак щодо оптимального часу його введення варто проконсультуватись з вашим педіатром або сімейним лікарем. Знаючи особливості розвитку вашого малюка, лікар підбере оптимальний час та індивідуальний графік знайомства малюка з першими продуктами харчування.

6-8 місяців

У якості першого прикорму рекомендується виключно овочеве пюре. Причому варто використовувати такі овочі: кабачок, цвітна капуста, гарбуз, брокколі. Це гіпоалергенні продукти, багаті на клітковину, рослинні білки, вітамінні комплекси та мікроелементи.

За місяць можна давати дитині Фруктові пюре. Вони – чудова альтернатива та доповнення овочам. Перетерте яблуко, банан, груша містять корисні для дитини речовини, вітаміни та мінерали, у тому числі й залізо, яке вкрай потрібно для профілактики анемій.

Каші – другий прикорм, який можна вводити з інтервалом 1-2 місяці після овочевих та фруктових пюре. Проте спочатку варто обирати монокомпонентні безглютенові каші (гречану, рисову, кукурудзяну). Можна готувати як самостійно, або ж обрати готові рішення. Так, у інтернет-магазині Panama ви зекономите як час на готування, так і гроші, оскільки тут – https://panama.ua/categorys/483808/ – тільки ціни, рекомендовані виробниками.

8 місяців

М'ясо – третій етап прикорму. Це багате джерело амінокислот, тваринних білків, вітамінів групи В, мікроелементів (заліза, кальцію, калію, цинку, фосфору). М'ясне пюре містить саме гемове, або легкозасвоюване залізо. А додавання м'яса до овочів суттєво покращує всмоктування та подальше засвоєння заліза дитячим організмом..

Можна додати до раціону спеціальний дитячий сир, починаючи з половини чайної ложки на добу. Також рекомендовано давати спеціальні кисломолочні дитячі суміші.

9 місяців

Можна починати урізноманітнювати раціон дитини складнішими пюре та кашами та менш гомогенізованими, поступово готуючи шлунково-кишковий тракт до "дорослого" харчування. Головні принципи – збільшити різноманітність та кількість прикормів.

10 місяців

Зазвичай двічі на день дитина отримує грудне молоко (якщо у матері зберігається лактація) або адаптовані молочні суміші. У цьому віці вже слушно готувати складніші каші з кількох круп, додаючи до них фрукти або ж овочі.

У цьому віці педіатри дозволяють вводити у раціон пюре з нежирних сортів риби. Вводити новий продукт рекомендується в обідній прийом їжі замість м'ясного пюре, кратність – 1-2 рази на тиждень.

Дитині 1 рік

Дитина набрала вагу, має від 6 до 10 молочних зубів. По суті вона вже готова до переходу на більш “доросле” харчування. Зміна раціону передбачає поступове включення нових продуктів, зміну способу їх приготування та ступеня подрібнення.

Молочні продукти все ще достатньо важливі у харчуванні дитини. Не нехтуйте сиром. Окрім джерела поживних речовин, це також продукт, який розвиває жувальну мускулатуру. А це позитивно впливає на формування нормального прикусу.

Овочевий раціон можна урізноманітнити перетертим буряком, пюре зі свіжого зеленого горошку, моркви, шпинату, помідор. Проте бобові ще варто обмежити.

Починайте знайомити малюка з новими фруктами та ягодами. Це можуть бути сезонні ягоди (полуниця, вишня, черешня, малина, чорниця тощо). У невеликих кількостях дозволяються навіть цитрусові. Але робити це можна поступово, уважно спостерігаючи за реакцією дитини.

Партнерський матеріал


23.06.2020 50798
Коментарі ()

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

945
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2382
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2047
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2076
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6303 55
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2369 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

234

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1059

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1041

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1309
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

172
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

524
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1982
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26419
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

476
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10388 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7927
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

472
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

329
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

478
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

550
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1499