ПРИЙШОВ ЧАС ЗМІНИТИ НАШІ ІМЕНА НА ПРАВДИВО УКРАЇНСЬКІ

 

Багато українців не усвідомлюють того, що називаються не рідними, а чужинськими іменами. Адже християнство принесло на землю наших предків свої слова і звуки. Свої, незвичні для українського слуху, імена. Спочатку наші предки опиралися чужинському називанню. Князя Володимира Відступника охрестили грецьким іменем Василіоса, але і люди і княжа дружина продовжували називати його за прадідівським поконом – Володимиром. Під цим ім’ям він увійшов до українських літописів і пісень. І син його Ярослав не називався Георгіосом за межами християнських храмів, де панували грецькі єпископи і монахи. Нікому з наших (навіть навченому греками українському монаху-чорноризцю) у ті часи навіть у страшному сні не спало би на думку назвати Великого Київського князя Ярослава Володимировича «Георгієм Васильовичем».

Але християнство було могутньою системою, яка століття за століттям впроваджувала своє. Українські гречкосії, в яких забрали (точніше – по звірячому знищили) керівну духовну верству – рідновірних волхвів – не могли довго опиратись тиску цієї системи, яка знищила давньоукраїнські книжки і давньоукраїнське письмо. Попи називали українців по новому. В церковні книги-шематизми українців записували на чужий копил. В ті часи свідомий і несвідомий спротив українців набув іншої форми. Наші прадіди перекручували християнські імена до невпізнанності, «українізували» їх. «Нікіфорос» став «Ничипором», «Атанасіос» - «Опанасом», «Йоаннанес» - «Іваном», «Йоакимос» - «Якимом» й тому подібне. За довгі століття, які пройшли від духовної катастрофи 988 року, ці імена ніби злилися з українським світом, ніби лягли на українську душу і ніби вжилися в українську пісню.

Я недарма пишу «ніби». Тому що ці імена й до нашого дня несуть в собі незнищенну «матрицю» свого неукраїнського походження. Вони народилися за межами нашої землі, нашої природної Материзни і ніколи не стануть вповні органічними для української крові, для глибинних струн українського Духу. Вони залишаються мутантами, у звуках яких причаїлася небезпека. Причаїлися коди і шифри чужинської злої волі. Я довгі роки спостерігала за українськими людьми, які носять правдиво українські і мутовані чужинські імена. І виявила, що ті, кого назвали Ярославом або Мирославою більш щирі у своєму українстві, аніж Івани і Василі. Нехай останні не ображаються на мене, але це – правда. І не треба мені нагадувати, що Бандеру охрестили Степаном (Стефаносом). Відчуваючи певну невідповідність, ті з українських героїв, яким батьки з тих чи інших причин дали чужинські імена, брали собі за військове або підпільне псевдо українські назви. Хіба «Чупринка» має корінь в грецькій чи латинській мовах? Шевченко був «Тарасом», але це ім’я не лише «українізоване» грецьке «Таразіос», але й правдиво давньоукраїнське «Тарайс» - чоловік, що посвячений арійській богині Тарі.

Прийшов час, коли ми можемо змінити наші імена на давньоукраїнські. Закон не забороняє таку зміну. Я міняю своє ім’я, яке обтяжує мене і гнітить. Особисто я не хочу більше називатися Мар’яною (Мар'яною Ганною) і приймаю те правдиве ім’я, яким посвятили мене на Священному острові Бога Хорса – «Сонцеслава». Закликаю усіх українців за духом наслідувати мій приклад. Нехай «Рух за Зміну Імен» стане всеукраїнською демонстрацією нашої нескореності! Приєднюйтесь!


30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

1178
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

554
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

913
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1972
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3486
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2383 5

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

740

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

641

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

621

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

623
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10274
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1121
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5182
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

927
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2732
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1128
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

321
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

647
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

557
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

611
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

962 2