Поїздка генерального секретаря ООН Антоніу Гутерреша в Казань на зібрання лідерів БРІКС викликала бурхливу критику з боку України та її союзників.
Як заявив в інтерв'ю державному інформаційному агентству "Укрінформ" постійний представник України при ООН Сергій Кислиця, зустріч генсека ООН з особою, щодо якої МКС видав ордер на арешт, допускається лише у виняткових випадках, тому Україна очікує пояснень, пише Фіртка.
Так, правила діяльності Організації Об'єднаних Націй не дозволяють зустрічей посадовців ООН з особами, щодо яких Міжнародний кримінальний суд (МКС) видав ордер на арешт, окрім розв'язання фундаментальних питань.
"Загальне правило таке: не повинно бути жодних зустрічей між посадовцями ООН та особами, щодо яких МКС видав ордер на арешт.
Не має проводитися жодних урочистих зустрічей з такими особами, варто уникати звичайних візитів ввічливості до них.
Те саме стосується прийомів, фотосесій, участі в урочистостях з нагоди національних свят тощо", — поясник Кислиця.
Посол підкреслив, відповідно до керівних вказівок, генсек та його заступники можуть час від часу вступати в прямий контакт з такою особою лише "з метою розв'язання фундаментальних питань", що впливають на здатність ООН та її різних підрозділів, програм і фондів здійснювати свій мандат у відповідній країні, у тому числі з життєво важливих питань безпеки.
"Для виконання важливих заходів відповідно до мандату ООН взаємодіяти безпосередньо з особою, щодо якої МКС видав ордер на арешт, можна лише в необхідному обсязі", — додав Кислиця.
За словами Кислиці, ні Рада Безпеки, ні Генеральна Асамблея ООН не давали доручень генеральному секретареві ООН взаємодіяти з БРІКС, а тим більше приймати запрошення від особи, щодо якої МКС видав ордер на арешт.
Кислиця наголосив, що Україна чекає від ООН чіткої інформації про те, які саме "фундаментальні питання" Гутеррішу необхідно було вирішити на саміті БРІКС з Путіним.
"З того, що до сьогодні озвучував заступник речника генсека, я не почув відповіді на це питання.
На запитання журналістів він відповів, що генеральний секретар бере участь у саміті БРІКС для проведення низки двосторонніх зустрічей з лідерами, які відвідують цей саміт, зокрема з метою просування питань, пов’язаних з відновленням безпечного судноплавства в Чорному морі.
Як відомо, Чорноморська зернова ініціатива уже понад рік не функціонує".
Також посол уточнив, що, відповідно до встановленої процедури, офіс правових питань ООН мав заздалегідь поінформувати листом прокурора МКС і голову Асамблеї держав-учасниць Римського статуту про намір зустрічі з особою, щодо якої є ордер на арешт, і роз'яснити причини, чому вважається, що така зустріч необхідна.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також: