Поради фахівців: Як правильно вибрати одяг та навчальні приладдя для школярів

 

/data/blog/113756/a924d97521e4978befeb4452135cc9c6.jpg

 

На вулиці ще спекотний серпень, але вже зараз батьки намагаються купити своїм школярам все необхідне. Тай усюди відкриваються шкільні ярмарки, переповнені шкільним приладдям, проте зазвичай у батьків виникають  питання, як правильно підібрати своїй дитині  одяг, взуття та інші товари та ще так щоб було і дешево і безпечно.  

 

Шкільна   форма повинна бути  зручною, якісною, відповідати гігієнічним рекомендаціям та нормативам щодо урахування фізіологічних особливостей дітей, їх віку, зросту тощо. 

 

Одяг дітей не повинен бути тісним, надто довгим і надто широким, не стискати судин і внутрішніх органів, не порушувати функціональних можливостей опорно-рухового апарату. Дитина повинна мати можливість легко вдягатися і роздягатися,  її одяг має бути гарним і повинен виховувати естетичний смак.

 

Особливо високі вимоги висувають до тканин, з яких виготовляється дитячий одяг. Синтетичні матеріали можуть несприятливо вливати на організм дитини, тому їх можна використовувати лише у поєднанні з натуральними волокнами і за умови суворої регламентації відсоткового вмісту до інших матеріалів різного призначення.

 

Вся продукція для дітей, яка виготовляється та реалізується у торгівельній мережі, повинна мати  позитивні висновки державної санітарно-гігієнічної експертизи.

 

При купівлі шкільного одягу батькам необхідно звернути увагу на маркування одягу, яке міститься на ярлику. Він повинен кріпитися до кожного швейного виробу. Саме ярлик інформує споживача про якісні та інші характеристики товару та містить реквізити підприємства-виробника. На ньому подана інформація про волокнистий склад матеріалу, з якого виготовлений одяг.

 

Віддавайте перевагу одягу з максимальним вмістом натуральних волокон, згідно зросту дітей.

 

Коли йдете купувати ранець, рюкзак чи портфель, обов'язково візьміть із собою дитину для того щоб приміряти його та врахувати бажання дитини. Вибираючи між ранцем, портфелем, рюкзаком і сумкою, найкраще зупинитись на ранці.

 

На відміну від портфеля, шкільний ранець не шкодить хребту. Привчає його знаходитись у правильному положенні, при цьому має, як правило, більшу кількість необхідних кишень. Рюкзак  не кращий вибір для малюка, оскільки в нього м'яка спинка. Цей варіант більше підійде для старших школярів. А сумка на одній лямці - є серйозною причиною викривлення хребта (сколіозу).

 

Ранець повинен мати тверду ортопедичну спинку, що добре прилягає до спини, дозволяє оптимально розподіляти навантаження на плечовий пояс.

 

Для збереження правильної статури школяра дуже важливі розміри та вага ранця. Його ширина не повинна перевищувати ширину плечей дитини, а висота - 30 см., вага разом із вмістом  повинна становити не більше  15 % від ваги школяра, а в молодших класах - 10 %.

 

Лямки  ранця повинні регулюватися, їх доведеться підтягувати або відпускати в залежності від одягу та росту дитини. При цьому ремені повинні бути відрегульовані так, щоб ранець знаходився строго на спині, а ніяк не нижче попереку.

 

Вибираючи матеріал, з якого виготовлений ранець, краще зупинити свій вибір на матеріалі з водонепроникної, міцної, наприклад, нейлонової тканини, тоді він буде стійкий до кліматичних умов,  у випадку забруднення його можна буде без проблем випрати. Всі шви на виробі мають бути без пропусків стібків. Шви та окантовки ранця не повинні бути грубими та врізатися в тіло дитини, всі замки та блискавки повинні легко закриватись і відкриватись, щоб не привести до травми.

 

Зверніть увагу на етикетку, де повинні бути рекомендації щодо віку дитини, якій рекомендовано цей виріб та наявність висновку державної санітарно-гігієнічної експертизи.

 

Пам’ятайте лише правильний підбір шкільних приладь допоможе вашій дитині відчувати себе комфортно і зручно - це важливий фактор для здоров'я  вашої дитини.


17.08.2016 1820 0
Коментарі (0)

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

1717
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

852
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

942
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2028
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3527
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2435 5

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

767

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

670

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

643

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

660
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10308
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1156
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5227
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

969
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2766
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1152
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

365
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

680
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

587
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

632
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

986 2