Полюбити ранки: 7 порад, як почати раніше вставати

 

 

Багато людей хотіли б перебудувати свій графік, щоб вставати раніше. У когось є проект, на який просто не вистачає часу після роботи. Хтось просто хоче почитати книгу в спокійній обстановці.

 

Однак, завести таку звичку буває не просто. Блогер Сара Петерсон в своїй колонці для Fast Company поділилася своїми порадами про те, як це зробити.

 

1. Так просто, що не можна сказати «ні»

Установка будильника на більш ранній час зовсім не гарантує, що ви прокинетеся. Зрештою, кнопку «відкласти» можна натискати нескінченно. Що робити в такому випадку? Експерт радить почати з дуже маленького кроку - ставити будильник всього на одну хвилину раніше кожен день. Через три тижні (з огляду тільки на робочі дні) ви будете вставати вже на 15 хвилин раніше і навіть не помітите цього. Ви зробили процес настільки простим, що неможливо було сказати «ні».

Так, до досягнення мети, наприклад вставати на 2 години раніше, доведеться почекати кілька місяців, але це краще, ніж взагалі відмовитися від таких планів.

 

2. Домовляйтеся про ранні зустрічі

Домовляйтеся про ранні зустрічі з іншими людьми, які встають так само рано, як і ви. Це, по-перше, додасть почуття відповідальності. По-друге, ваш організм більш ймовірно прокинеться сам, якщо у вас буде щось заплановано. Згадайте, як ви прокидаєтеся за кілька хвилин до будильника, коли у вас призначено важливу справу.

Так не тільки будильник, але і ранкові зустрічі будуть додатковим поштовхом, щоб прокинутися.

 

3. Створіть зручну для прокидання атмосферу

Речі, які вас оточують вранці, також мають значення. Наприклад, ви з більшою ймовірністю займетеся спортом, якщо спортивний одяг буде заздалегідь підготовлений. Залишайте будильник там, де до нього не можна дотягнутися і потрібно встати, щоб його вимкнути. Якщо є така функція, поставте кавоварку на таймер, щоб кава була готова до вашого підйому і т. д. Подумайте, які «вдосконалення» підходять вам.

 

4. Знайдіть конкретну причину невдач

Ви пробували рано вставати, але нічого не виходило? Спробуйте встановити точно, які кроки на шляху до цієї мети вам не вдалося реалізувати. Наприклад, ви ставили будильник на більш ранній час, але постійно відкладали підйом. Можливо, ви намагаєтеся стати набагато раніше і не даєте організму поступово звикнути. Або ви просто не отримуєте достатньо сну, лягаючи спати занадто пізно.

Подумайте не тільки про великі, але і про маленькі проблеми. Якщо це, наприклад, банальний холод, який не дає вам вилізти з-під ковдри, покладіть поруч теплий халат, щоб відразу пірнути в нього.

 

5. Знайдіть привід, який вам буде подобатися

Визначте, заради чого ви хочете рано вставати. При цьому важливо знайти позитивну мотивацію. Якщо ви будете планувати вставати, щоб бігати, але при цьому вам категорично не подобається біг, швидше за все, ви не зможете довго слідувати такому графіку. Чому б не переформатувати свій день? Плануйте на ранок те, що ви дійсно любите і що надихає вас.

 

6. Відзначайте прогрес

Ще один спосіб підтримати мотивацію - простий календар. Повісьте в кімнаті календар і ставте позначки, коли у вас вийшло встати раніше. Кілька закреслених тижнів будуть підштовхувати вас не допускати пропусків у календарі надалі.

 

7. Налаштуйтеся на те, що ви «рання пташка»

Самонастрой - ще один важливий фактор. Переконання, що ви «сова» і що для ранкових підйомів вам потрібно переборювати себе - буде негативно позначатися на ваших планах. Спробуйте просто відмовитися від цієї мантри. Можливо, вам потрібно лише більше часу, щоб звикнути до нового графіка, і ви відчуєте себе цілком комфортно.

 

Католицький Оглядач


18.07.2017 2133 0
Коментарі (0)

26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

568
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

1754 6
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1091 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

524
24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

6871 61
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

11327 6

Піст – невід’ємна частина християнського  життя, встановлена Богом.

301

Друзі путіна зустрілись у резиденції рудого Донні у Флориді, де обговорили план путіна по капітуляції України, і після цієї поїздки Орбан розкрив – як за 24 год Трамп планує припинити війну.

1032

Чим ближче до виборів в США, тим більше трампісти вдаються до маніпуляцій у своїй пропаганді. У контексті України вони, переставивши все з ніг на голову, намагаються переконувати, ніби це демократи, а не республіканці, заблокували допомогу Україні.

1086

Кожен із нас не раз потрапляв у ситуацію, коли ми замислювались давати, чи ні милостиню людині, яка звертається про допомогу біля церкви, на вулиці чи в інших громадських місцях.  

1077
24.03.2024

Нутриціологиня пояснила, чому не можна забороняти собі фастфуд та солодощі. А також порадила, як їх вписати у свій раціон.

240
18.03.2024

Сьогодні, 18 березня 2024 року, в УГКЦ в Україні розпочинається період Великого посту. Пригадуємо канони партикулярного права УГКЦ, в яких ідеться про те, коли і як треба постити.  

1047
12.03.2024

Популярний дієтолог Майкл Мослі назвав п'ять груп продуктів, які варто включити до свого раціону для схуднення.

812
26.03.2024

Йдеться про зміни в молитвах «Вірую» («Символ віри»), «Царю Небесний» та митаревій молитві.

682
25.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

646
21.03.2024

Релігійна громада отримала всі дозвільні документи та незабаром розпочне будівництво поруч з Садовим товариством та міським озером.

2911
15.03.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

4412
25.03.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

18405
26.03.2024

У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за привласнення державних функцій.   

261
22.03.2024

На початку лютого 2024 року замість Валерія Залужного Збройні сили України очолив Олександр Сирський, який до цього командував Сухопутними військами.  

325
17.03.2024

Продовжує зменшуватися кількість тих, хто вважає, що держава виконує свої зобов'язання перед ветеранами російсько-української війни.  

634
12.03.2024

Президент Володимир Зеленський 7 березня погодив кандидатуру ексголовнокомандувача Збройних Сил Валерія Залужного на посаду посла України у Великій Британії.   

736