Поговоримо про токсикоз вагітних

Розповідає Бойчук Олександра Степанівна - лікар акушер-гінеколог, лікар УЗД медичного центру «Оксфорд Медікал»

Вагітність – це особливий стан, через який проходить більшість жінок. Оточуючі вважають вагітність прекрасною та захопливою, та тільки вагітні жінки усвідомлюють, через які випробування доводиться пройти під час вагітності. Одним із найнеприємніших є токсикоз.

Токсикоз – сукупність симптомів, що виникають у більшості жінок на 3-4 тижні вагітності і тривають приблизно протягом усього першого триместру. Розрізняють ранній та пізній гестоз вагітних.

Кожна жінка – це унікальний організм, тому терміни, причини токсикозу можуть кардинально відрізнятися. Якщо спитати подруг чи рідних, то кожна історія про токсикоз та методи його подолання будуть відрізнятися від попередньої.

ЧОМУ ВИНИКАЄ ТОКСИКОЗ?

Поява токсикозу пов’язана із пристосуванням організму жінки до виношування плоду. Грубо кажучи, відбувається перебудова гормональних і обмінних процесів і організм помилково вважає плід чимось чужим, не притаманним організму. Відповідно виникає реакція сильної інтоксикації з усіма класичними симптомами: нудота, блювання, запаморочення.

Сприяють виникненню токсикозу такі фактори:

  • гормональні порушення;
  • стрес і перевтома;
  • незбалансоване харчування;
  • шкідливі звички;
  • низька рухова активність та ін.

Варто зазначити, що у жінок, які тривало готувалися до вагітності і вели здоровий спосіб життя, ймовірність появи токсикозу значно нижча. 

ЯК ПРОЯВЛЯЄТЬСЯ ТОКСИКОЗ?

Симптоми токсикозу можуть виникати у якості реакції на подразник. Цим подразником можуть бути смак раніше улюбленої страви, запах різних продуктів, диму, парфумів, навіть запах вашого чоловіка, що насправді не жарт. Деякі пацієнтки скаржаться на напад нудоти навіть від думки або вигляду якоїсь страви. Нудота може виникати від різкої зміни положення тіла (коли ви зранку різко встаєте з ліжка) або ж при підйомі сходами чи пересуванні у транспорті.

Жінки відмічають, що симптоми полегшуються, як тільки подразник усувається. А пік нудоти виникає у ранковий та вечірній час.

Парадоксально звучить, та під час вагітності смаки жінки кардинально змінюються. Смак улюбленого бургера викликає блювання, а від запаху улюбленого шампуню виникає сильне запаморочення.

Коли справи геть кепські, у жінки може виникнути сильне зневоднення, відраза до їжі, схуднення, гіподинамія, депресія. Тому не варто просто чекати, а одразу ж звернутися до лікаря!

ЯК БОРОТИСЯ З ТОКСИКОЗОМ?

Мама, свекруха, подруги, блогери вже завалили порадами щодо того, як усунути токсикоз, чи не так? Склянка молока перед сном, імбирний чай, лужні мінеральні води, вода з лимоном – так, ці методи можливо комусь і допомогли, але не факт, що вони стануть для вас рятівним колом!

Зверніть увагу на свої відчуття. Спробуйте випити склянку соку, до смаку якого у вас не виникає відрази. Перегляньте спосіб приготування бажаної страви: не смажте її, а приготуйте на пару або ж запечіть у духовці. Не додавайте прянощів у страву, можливо так вона смакуватиме вам навіть більше? Подумали про булочку з ківі? Чом би і ні! Якщо ви відчуваєте, що зараз ви цього хочете, то не відмовляйте собі у цьому! Старайтеся вживати продукти, багаті вітаміном В1 – він покращує роботу нервової системи.

І обов’язково погоджуйте кожну свою дію з лікарем акушером-гінекологом. В жодному разі не вживайте засоби проти блювання, не порадившись з лікарем. Контролюйте рівень артеріального тиску, слідкуйте за тим, скільки разів на день ви відвідуєте туалет. 

Бажаю, щоб вагітність проходила без зайвих труднощів та турбот! Доброго здоров’я майбутнім мамам та їх малюкам!

Для запису до лікаря медичного центру «Оксфорд Медікал» телефонуйте: (097) 4 777 299; (050) 3 777 299

Партнерський матеріал


15.06.2020 8825
Коментарі ()

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

1296
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

565
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

916
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1982
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3495
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2388 5

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

743

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

645

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

623

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

646
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10279
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1126
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5193
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

931
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2735
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1130
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

326
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

649
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

561
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

612
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

965 2