Поговоримо про самолікування, або чим воно шкідливе для здоров'я людини

Кожен з нас чув або бачив відому фразу: «самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я». У рекламі медичних приладів, на упаковках лікарських засобів та ін.

Та чи знаєте ви, що насправді цей надпис несе набагато важливіший підтекст, аніж, як більшість вважають, забаганка лікаря.

ЩО НАСПРАВДІ ВХОДИТЬ В ПОНЯТТЯ «САМОЛІКУВАННЯ»?

Для того, щоб розповісти про наслідки самолікування, варто для початку розуміти, що саме входить у дане поняття. Самолікування – це не тільки прийом ліків без консультації з лікарем. Мусимо зазначити, що сюди входять і самостійний прийом вітамінів, профілактика, масаж, грілка та гірчичники, відмова від вакцинації, проведення самостійних подальших дій при порушенні здоров’я, навіть рішення вийти на роботу з температурою 37,2°С – це все самолікування!

Загалом будь-які дії, що можуть вплинути на ваш організм можна вважати самолікуванням. Особливо ця проблема стосується батьків, які самостійно лікують дітей тими засобами, які колись вживали самі.

З ЧОГО ПОЧИНАЄТЬСЯ САМОЛІКУВАННЯ?

На відміну від інших розвинутих держав, у наших аптеках можна купити майже все: від простих вітамінних препаратів, до сильних антибіотиків та засобів, що можуть при неправильному призначенні миттєво спричинити важкі ускладнення. І головне: дані препарати можна придбати без призначення лікаря (за винятком наркотичних засобів). Чому люди вдаються до самолікування? Причин достатньо:

  • брак часу та коштів на відвідини лікаря;
  • недовіра до сучасної медицини;
  • поради подруги/свата/брата по третьому коліну, навіть інстаграм-блогера;
  • доступ до інформації онлайн (не завжди достовірної інформації);
  • заохочуюча реклама лікарських засобів.

Ви розумієте, який це абсурд? Достатньо порівняти свої симптоми з даними інтернет-ресурсів і все – можна вирушати в аптеку та лікуватися. А, знаючи, як наші люди прагнуть якомога швидше позбутися захворювання, ми бачимо, що люди починають лікування одразу з сильніших препаратів. Кашель, біль у горлі – потрійна доза антибіотиків, головний біль – сильнодіючі знеболюючі, температура 37,5°С – жарознижуючі, діарея – ті ж самі антибіотики.

ДО ЧОГО МОЖЕ ПРИЗВЕСТИ САМОЛІКУВАННЯ?

Негативних ефектів самолікування насправді набагато більше ніж ви могли б подумати:

  • можливість виникнення алергічної реакції на той чи інший препарат, навіть анафілактичного шоку;
  • букет побічних реакцій при прийомі лікарських засобів;
  • резистентність організму, тобто, при наступному прийомі даного лікарського засобу ефект поступово знижується;
  • можливість передозування лікарського засобу внаслідок неправильного прийому;
  • подальша резистентність бактерій до антибіотиків, що наразі набирає катастрофічних обертів;
  • перехід захворювань у хронічні форми;
  • приєднання вторинних захворювань внаслідок неправильного лікування;
  • звикання до лікарських препаратів;
  • неправильна комбінація лікарських засобів, які разом можуть принести негативний вплив та ін.

Шановні пацієнти! Не варто робити помилок! Проявіть турботу до власного здоров’я та здоров’я близьким вам людей. У випадку появи будь-яких проблем зі здоров’ям зверніться до лікаря, адже саме лікар надасть найбільш дієву допомогу!

Оксфорд Медікал, партнерський матеріал

 


10.04.2020 4966
Коментарі ()

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1054
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2441
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2067
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2107
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6408 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2398 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

268

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1090

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1129

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1335
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

213
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

548
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2006
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26449
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

509
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10412 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7950
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

492
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

353
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

507
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

579
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1525