Підсумки тижня. Пристрасті одного міста

 

В політиці все приховане, як правило, стає явним під час виборів, а різні багатоскладові плани будуються саме до виборчого періоду. Натомість фаза кулуарності питань залежить від інтересів гравців, яких  стосується проблематика та їх готовності до яскравої публічної гри.  В Івано-Франківську заговорили про підготовку місцевої «Свободи» до затяжної війни з «Самопоміччю». Мовляв, свої невдачі свободівське керівництво, яке в 2010 році здобуло перемогу на виборах до міської ради та отримало абсолютну більшість в самому органі самоврядування,  вирішило замаскувати за жорсткими заявами в бік представників «Самопомочі» пік яких припаде на період місцевих виборів. Подейкують, над тим як би ефективніше «засадити» Самопомочі працює Інститут розвитку міста, недавно створений одним з вірогідних претендентів на посаду міського голови з «свободівського» середовища. Вірогідно, ціллю виявилась партія Андрія Садового саме тому, що її активісти протягом останнього часу провели кілька успішних акцій в Івано-Франківську та й сам рейтинг «Самопомочі», якщо вірити останній соціології з Центру Разумкова, протягом останніх місяців дещо зріс. Натомість активності  інших парламентських партій у місті поки взагалі не спостерігається. Атакувати ціль, яка рухається, завдання не з простих, але від того має бути ще цікавіше спостерігати з боку незаангажованому глядачу.

   Останнім часом серед чиновників стало дуже модним грати на боці громади. Прагне не відставати в цьому плані директор Департаменту комунального господарства, транспорту та зв’язку Михайло Смушак, який запропонував створити в Івано-Франківську інститут громадських інспекторів з тими ж повноваженнями, які мають існуючі органи – Інспекція з благоустрою, ДАІ, Укртрансіспекція тощо. Мовляв, в місті з’явилось чимало громадських активістів, які прагнуть боротись з незаконною зовнішньою рекламою, паркуванням автомобілів у заборонених місцях, незаконною торгівлею, але не мають на те відповідних повноважень. Однак начальник юридичного відділу міськвиконкому Надія Кедик майже одразу зазначила, що згідно з чинним законодавством таку ініціативу неможливо втілити в життя. Шкода, тому, що ідея справді цікава, якщо не розглядати її в контексті прояву первинного владного популізму.

 Тому ж Михайлу Смушаку за кількам днів випала вже не дуже приємна місія представляти на засіданні виконавчого комітету рішення про підняття тарифу на проїзд у міському громадському транспорті до 4 гривень. Це могло стати однією з топ-новин тижня. Згадане засідання виконкому на якому розглядалось питання підняття тарифів проїзду у міському громадському транспорті нагадало мені гру в поганого і хорошого поліцейського.

 Департамент комунального господарства транспорту та зв'язку підготував рішення на прохання перевізників. Вони просять підняти тарифи через зростання палива, мастильних матеріалів і пропонують після громадських слухань підвищити вартість проїзду з 2.75 грн. до 4 грн. Члени виконкому, звісно, апелюють до невиконання умов попередніх зобов'язань перевізників перед міською владою та громадою. Місто не володіє даними про реальний пасажиропотік та пробіг автобусів. Знову одним з ключових питань виявилось облаштування автобусів GPS-трекерами, підключеними до єдиної навігаційної системи. Член виконкому С.Федорців навіть пропонував перевізникам брати GPS-трекери в оренду, якщо немає змоги їх придбати. Але говорили вже традиційно й про обілечування, чистоту в автобусах, дотримання водіями ПДР. В кращих традиціях ролі негативного персонажа одна з представників перевізників сказала навіть про надання перевізникам муніципальної фінансової компенсації за те, щоб вони не сходили з маршрутів після 20 години вечора, а також, як кажуть, «спалила контору» визнавши, що якщо водій автобусу бачать, що рейс неприбутковий, то знімається з маршруту. А наприкінці все взагалі перетворилось у вільну розмову на тему «немає порядку  на франківських дорогах».

 Виконком не голосував, бо за словами міського голови не було узгодженої позиції. Втім така позиція має з'явитись після кулуарної чи то пак якоїсь напівзакритої зустрічі між Анушкевичусом, його заступником Фітелем і перевізниками, на яку вже більше нікого не запрошують. Це має відбутись в четвер. Натомість в п'ятницю підняття тарифів мають повторно винести на виконком. З громадських активістів, зокрема, представників групи Громадський контроль маршруток (Івано-Франківськ),які активно боролись за інтереси громади на громадських слуханнях і пробували контролювати перевізників, сьогодні не було майже нікого. А ті хто був мовчали. Цікаво, зрозуміли, що гра програна і піаритись вже немає на чому чи ПРОСТО не прийшли. Втім, це вже фактично немає значення. Здається, в п’ятницю ціна за проїзд в громадському транспорті зросте до 4 грн. Питання полягає в тому, чи громаду міста вчергове спробують повести за ніс, посадивши в брудні автобуси без GPS-навігації і обілечування. Нині це видається якимось сюром на фоні вчорашньої обіцянки президента Порошенка про відновлення економічного зростання в державі наступного року.

 

    Джерело: http://ankontr.if.ua/?page=digest&p_id=47689


04.04.2015 Василь Кедик 2619 1
30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

1359
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

575
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

920
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1986
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3497
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2394 5

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

745

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

647

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

626

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

646
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10284
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1129
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5197
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

933
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2740
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1133
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

330
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

651
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

564
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

613
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

968 2