П'ять тисяч кілометрів єдності. Івано-Франківськ зустрів 5-й всеукраїнський мотопробіг

Тишу дощової площі перед монументом Івану Франку раптово розрізав гуркіт: із вулиці Богдана Лепкого один за одним виникли десятки байків. Так Івано-Франківськ зустрів п'ятий ювілейний мотопробіг за Єдність Української Держави. Він стартував з Ужгорода 19 липня, а завершиться у неділю, 1 серпня, на Хортиці.

Байкери планують проїхати 23 обласних центри із 25 (окрім Криму та Луганська). Попереду – Чернівці, Хмельницький, Вінниця, Житомир, Київ, Чернігів, Суми, Полтава, Харків, Донеччина (Слов’янськ, Святогірськ, Краматорськ, Добропілля, Покровськ), Дніпро, Кривий Ріг, Кропивницький, Черкаси, Одеса, Миколаїв, Херсон та Запоріжжя.

А  вже встигли проїхати Ужгород, Самбір, Дрогобич, Стрий, Львів, Луцьк, Рівне, Дубно, Тернопіль, Рогатин та Калуш.

Попри сильну зливу в день приїзду байкерів, вони не лише не спізнилися, але й прибули у Франківськ на 15 хвилин раніше графіка. Зізнаються: дощ їх не зупиняє, «хіба би було торнадо якесь». Але і визнають, що дорога слизька, особливо на пофарбованих пішохідних переходах.

При цьому учасники абсолютно різні – і молоді дівчата та хлопці, і більш досвідчені чоловіки та жінки. На точку збору в Ужгород на своїх двох колесах приїхали з усієї України, навіть з Маріуполя та Краматорська.

«Цей сон, цей сон, мені щоночі сниться», - наспівує Степана Гігу один з учасників компанії з прапором «Boston riders». Підходимо до молодої дівчини у шкіряній куртці, питаємо чи може вона розповісти про заїзд. "Я ні, я «нажопник», - сміється. Має на увазі, що долучилася до заїзду як пасажир. – Візьміть коментар у того, хто тримає кермо".

Кермо для «нажопниці» тримав Тарас із Бурштина (Івано-Франківська область). Разом із друзями із мотоклубу долучився до мандрівки. Видно, що їм подобається і його мета, і сам процес.

"Бо Україна має бути єдина, і все тут.", - каже хлопець.


 

Тарас


Каже, що люди зазвичай позитивно реагують, коли бачать їхню колону. Але є й такі, що «жестами» показують своє ставлення.

А от Олег із Боярки (Київщина) роздратований станом доріг. Показує бруд на байках та жаліється, що біля Богородчан треба було об’їжджати дорогу по відсутності дороги.

"Країна така, що аби зробити щось нормально, треба все перекопати", - зазначає байкер.


Олег та Віталій


Але визнає – дороги таки робляться, хоч і не так швидко, як хотілося б.

Він долучився до акції разом із сином Віталієм – їдуть на сусідніх байках.

Мотоциклістки Юлія та Ліля вже вчетверте беруть участь у Заїзді Єдності. Юля всі рази їхала від початку і до самого кінця. Її байк весь прикрашений «трофейними» наліпками. А байк Лілі найяскравіший у заїзді – його прикрашає справжній петриківський розпис (той самий, що включено до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини людства ЮНЕСКО).

 Юлія


Ліля


До заїзду навіть приєднався один поляк: українською не розмовляв, але ідею соборності України поділяє повністю.

Як зазначає організатор Микола Спиридонов, через погану погоду багато учасників долучається лише на частину маршруту. Відтак до центру Франківська за його підрахунком примчали близько 40 «конячок». Але в різний час кількість учасників може сильно відрізнятися.

Микола Спиридонов


За якихось пів години на площі встигли поїсти, випити кави, поспілкуватися і підписати побажаннями велетенський державний та кримськотатарський прапори. Підписаний прапор України встановлять на Хортиці, а стяг кримських татар передадуть у Крим.

Після групового фото зазвучало: "Виїзд через одну хвилину! П’ятдесят вісім, п’ятдесят сім... – високий чоловік жартівливо, але безапеляційно закликав товаришів збиратися".

І справді, на збори пішла якась хвилина. Колона швидко рушила вулицею Незалежності. "Дівчата, давайте я вас підвезу!", – на ходу кричить байкер двом спостерігачкам під парасолею. Вони чомусь відмовляються.


Наступна зупинка – Чернівці. 


21.07.2021 Марина Хорол 6654
Коментарі ()

14.06.2025
Вікторія Матіїв

Напередодні Всесвітнього дня донора крові Фіртка поцікавилася, скільки прикарпатців регулярно здають кров, яка підготовка й процедура донації, розпитала у лікарки-трансфузіологині Прикарпатського обласного центру служби крові Марти Щирби, як на потреби крові вплинула війна.  

470
12.06.2025
Тетяна Дармограй

У першому півріччі 2025 року мобілізацію на Івано-Франківщині проводили з використанням нових електронних систем та оновлених процедур. Які зміни в мобілізації діють та що ще планують удосконалити, розповідає Фіртка.

5908
10.06.2025
Павло Мінка

Калуш зіткнувся з енергетичною та екологічною кризою — мільйонні збитки та виснаження підземних вод загрожують питному водопостачанню міста.  

1469
05.06.2025
Олег Головенський

Про сучасні загрози, що потребують нової парадигми підготовки управлінців і фахівців та про нову освітню програму «Національна безпека», Фіртка поспілкувалася з куратором програми, професором кафедри публічного управління та адміністрування Василем Остап’яком.

1827
02.06.2025
Лука Головенський

Про репресії радянською системою українських науковців та лідерів визвольних змагань, про навчання і наукові дослідження Українського Вільного Університету в Мюнхені та його місію української культурної дипломатії Фіртка поспілкувалася з Ларисою Дідковською.  

2857 5
28.05.2025
Вікторія Матіїв

Фіртка порозмовляла з Сергієм Галкіним — колишнім морським піхотинуем Феодосійського батальйону. Після окупації Криму Росією у 2014 році, медики виявили в нього пухлину. Чоловіка визнали непридатним до служби. Відтоді він активно займається волонтерством: допомагає українським військовим та надає юридичні консультації.  

1432

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

106

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

635

Ані висока освіченість, ані шляхетна спадковість, ані залучення до незлобивих віровчень не породжують усвідомленого гуманізму «просто так».

753

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

1307
08.06.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

1497
02.06.2025

На Прикарпатті завершується весняна посівна кампанія.  

1379
26.05.2025

На Івано-Франківщині триває посівна кампанія.  

1367
07.06.2025

Восьмого та дев'ятого червня християни відзначатимуть свято Трійці.  

3475
01.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

7054
29.05.2025

У четвер, 29 травня, християни відзначають Вознесіння Христове.  

1088
25.05.2025

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

44426
07.06.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

36023 1
06.06.2025

В усьому світі санкції, накладені на Росію через її агресію в Україні, стали потужним інструментом, спрямованим на ізоляцію Кремля. Однак, як і у випадку з багатьма іншими, ці заходи не стали перепоною для всіх.  

601
01.06.2025

Другий тур виборів президента Польщі відбувається після того, як жоден з 13 кандидатів у першому турі 18 травня не здобув більше половини чинних голосів.  

667
27.05.2025

Німеччина, а також Франція, Велика Британія та США більше не мають обмежень щодо далекобійної зброї для України.  

937
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

1024