Перехід-вбивця

 

Прочитав, тут  на Фіртці, жахливу новину про смерть дівчинки на пішохідному переході під Богородчанами.  На дорогах України продовжується війна.

В Лисці, на одному й тому ж переході, за останні роки декілька смертей!

Щось треба робити щоб таких трагедій було менше. Так, це було на пішохідному переході, так, це було в білий день, так, можливо, водій перевищив швидкість. Але я хочу назвати ще одну причину цієї трагедії. Як не парадоксально це звучить, але однією з причин є сама наявність цього переходу в тому місці. Якби того переходу не було, можливо і не було б цього трагічного випадку.

Щодня їжджу по дорозі на Богородчани. В Крихівцях знаки переходів відповідно підсвічені, як підсвічені самі переходи – все нормально. А вже в Драгомирчанах - інша картина. Переїжджаючи це село, особливо вночі і в погану погоду, вдивляюсь в темряву, аж «очі вилазять», щоб побачити "зебри" - добре, що знаю де вони розміщені.

Яка роль пішохідного переходу? Очевидними є дві таких ролі.

По-перше – пішоходи економлять час.

По-друге -  перехід дороги в позначеному місці має бути безпечнішим.

Що важливіше – можна не обговорювати. Давайте зосередимось на тому, що робить перехід дороги в позначеному місці безпечнішим. Фактично одне – це те, що дорожні знаки та розмітка попереджають водія і заставляють його бути обачнішим. Хіба є такі, що будуть їхати на людину, що йде в непозначеному місці? Можливо і є, але для них і перехід нічого не означає. Для мене, як для водія із сорокарічним стажем, є очевидним – для пішохідного переходу найважливішим є те, наскільки він попереджає водія – все інше є другорядним.

Що ж відбувається на практиці. На дорозі, з обох боків якої влаштовані лісосмуги і ніде не видно жодної хати, поставили знак «пішохідний перехід». Відрапортувати про підвищення безпеки пішоходів не забули. «Зебру» намалювати "забули", або вона стерлась. Освітлення нема. Перед переходом зупинився великий автомобіль або автобус. Відповідно, водій знака не бачить, або в той момент говорив по телефону, чи відволікся якимось іншим чином (і кому з того користь, що він винен).  З іншого боку – пішохід (особливо старші люди або діти, яким набагато важче правильно оцінити ситуацію) впевнений в своїй правоті і виходить із-за автобуса.......! З юридичної точки зору великих проблем немає – винного найдуть, якщо це не мажор. Але що це змінює! Хто поверне батькам дитину?! Кому легше від того, що в жахливій ситуації опинилися також і  водій та його сім’я?!

Що робити? Надіятись на відповідальність людей, що відповідають за безпеку на наших дорогах принаймні безвідповідально – даруйте за тавтологію. Хіба не очевидно, що набагато безпечніше для всіх учасників руху, коли переходу нема взагалі, ніж є такі. Можливо там буде доречним обмеження швидкості, якісь попереджуючі знаки і т.д., але  тільки не перехід-вбивця.

Що можна зробити, так це звернутись до влади щоб законодавчо затвердили європейські стандарти, що стосуються обладнання пішохідних переходів – перш за все за межами населених пунктів та в селах. Жодних компромісів, коли йдеться про життя людей бути не може - або перехід безпечний, або його нема! Якщо цей блог прочитають депутати Скобичівської сільської Ради, Богородчанської районної Ради чи Івано-Франківської обласної Ради - хоч це ми можемо зробити? Або хоч розпочати кваліфіковану дискусію про безпеку на дорогах можемо? Як показує останній трагічний приклад з Кузьмою - від нещастя на дорозі не застрахований ніхто!

Прошу зрозуміти мене правильно. Я «за» пішохідні переходи, але тільки за такі, що підвищують безпеку людей, а не вбивають їх.


10.02.2015 Василь Мартинюк 2208 0
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1580
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3034
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1069
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1110
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1137 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3362 5

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

144

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1038

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

857

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

393
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

246
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2432
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1198
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1236
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

505
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15131
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7439
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

262
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

320
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

338
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

425
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

717