Паркомата немає, але платити мусимо

 

З 1 січня цього року набули чинності пункти 14 і 16 постанови Кабміну від 3 грудня 2009 року "Про затвердження правил паркування транспортних засобів". За новими правилами, відведені майданчики для платного паркування обов'язково повинні бути обладнані паркувальними автоматами. При чому, не менше одного паркомата на 10 місць. Тому, озброївшись витягами з постанови, чимало водіїв в Івано-Франківську відмовляються платити за паркування. Адже жодного паркомата в місті не встановлено.


У той час, як вступили в дію пункти 14 і 16 постанови "Про затвердження правил паркування транспортних засобів", ніхто не відмінив інших пунктів документа. «Ті пункти вступили в дію, але попередні пункти залишаються законними. Касові апарати залишились законними. Інформація з чека така сама, як інформація, яка виходить з паркомата. Там є зазначений час, тривалість паркування, вартість паркування – нічого абсолютно не помінялося» - пояснює керівник івано-франківського комунального підприємства «Сервіс-Авто» Андрій Строїч.

 

Підприємтво опікується 524-ма паркувальними місцями в обласному центрі. Для Франківська, згідно вимоги Кабміну, потрібно 53 паркомати. Вартість одного пристрою – близько 8 тисяч євро, тож лише на їх закупівлю потрібно понад 4 мільйони гривень. Плата за годину парковки в Івано-Франківську становить 3 гривні. Чиста річна виручка комунального підприємства «Сервіс-Авто», яке обслуговує більшість майданчиків, – трохи більше 2 мільйонів гривень. Якщо відмінусувати зарплату, податки та нарахування, залишиться значно менша сума, яку фірма перераховує до міського бюджету. Тож грошей на паркомати, ясна річ, місто не має. Андрій Строїч вважає, що повинна бути державна програма, як б фінансувала встановлення паркоматів в містах, адже суми, які потрібні на їх встановлення, є непідйомними для місцевих бюджетів.


Ще й з’являється питання окупності встановлених паркоматів. «Вони не збільшують, вони знижують рентабельність, - переконує «комунальник». -  Потрібні відповідні техумови, а це додаткові видатки. Потрібна електроенергія, потрібно буде проводити інкасацію тих паркоматів, а це ще додаткові видатки. В нас людина не буде бігти і платити паркомату. Вона не хоче паркувальнику платити. А з паркоматом вона привітається і піде далі».


Хоч і повністю без паркоматів Івано-Франківськ також не залишиться. Наразі влада обласного центру пише проект, щоб за грантові гроші встановити хоча б 10 паркоматів в якості експерименту. Але чи готові до цього самі водії – теж питання. Законодавством не передбачено серйозних важелів впливу на водіїв, які відмовляються платити за парковку. Згідно постанови, при відмові водія оплатити чек за паркування, в присутності двох свідків працівник КП «Сервіс-Авто» має право скласти відповідний акт. В подальшому ця сума буде стягуватися в судовому порядку. Проте цей механізм не пристосований до реалій і паркувальники його не використовують. Тож комунальникам із зарплатнею в 1000 гривень в місяць приходиться сподіватися на порядність водіїв.


«Що стосується оплати, то більшість людей є свідомими, і вони нормально до цього відносяться. А всі розмови про наявніять паркоматів – це для несвідомих людей, які раніше не хотіли платити і зараз розказують за паркомати, - говорить Андрій Строїч. – Ми працюємо в тому напрямку, щоби всі оплачували. Щоби ви зрозуміли, ми за кожне паркувальне місце платимо плату за паркувальний збір. І згідно податкового кодексу, є машини, чи нема машини, робочий день чи вихідний – паркувальний збір повинен платитися. А хто і як нам оплачує – це нікого не цікавить. Ми мусимо платити».


Коментарі (6)

ЦЕРБЕР-правильний, не кусає 2012.01.18, 22:47
СТРОЇЧ!НЕ свисти,бо згрибаєш бабло і ніякого контролю,всі хочуть жерти,а ти робиш вигляд що все котрольоване.ПАРКОМАТИ якщо поставити,то ти втратиш 50% і жаба давить!крапка.............і не грай більше КІНА.
гість 2012.01.19, 09:11
Оплата не за паркування, а за послуги з утримання майданчиків для платного паркування. Про яке утримання може йти мова, якщо немає не тільки паркоматів, а навіть знаків та дорожної розмітки про платні паркувальні майданчики. Так на вул. Північний Бульвар немає ніяких знаків, однак ходить вимагатель і "стріляє" гроші.
ворожбит? 2012.01.19, 21:17
Вирішив написати-поворожити.Оплату яку ми проводимо в ІВ-Франківську,це РЕКЕТ серед білого дня.Але ніхто не забороняє,не вмішується,не перевіряє,тому,що всі!хто близенько біля цього стоїть...........мають....???.Для цього,щоб проплатити за місце паркування машинни,потрібно бачити умови для паркування,а інакше,це ГРАБУНОК серед білого дня.ПЛАТИТИ НЕ ПОТРІБНО!ПОБАЧИМО,хто СУД виграє!А цей хто збирає дань інакше не назвеш є ...!!!...ВУЙКУ! скільки маєш на карман в день?Доречі скількох можновеликих хапух знав,особливого щастя і радості вних не є і не було.Гроші --БІДА!це ворожба..побачиш!
ворожбит? 2012.01.19, 21:18
Вирішив написати-поворожити.Оплату яку ми проводимо в ІВ-Франківську,це РЕКЕТ серед білого дня.Але ніхто не забороняє,не вмішується,не перевіряє,тому,що всі!хто близенько біля цього стоїть...........мають....???.Для цього,щоб проплатити за місце паркування машинни,потрібно бачити умови для паркування,а інакше,це ГРАБУНОК серед білого дня.ПЛАТИТИ НЕ ПОТРІБНО!ПОБАЧИМО,хто СУД виграє!А цей хто збирає дань інакше не назвеш є ...!!!...ВУЙКУ! скільки маєш на карман в день?Доречі скількох можновеликих хапух знав,особливого щастя і радості вних не є і не було.Гроші --БІДА!це ворожба..побачиш!
Патріот 2012.01.21, 17:38
Ладно ще в місті платити, як не як, а розмітки хоча б зробили, але у Павлівці на аввтобазарі по дорозі (біля базару) ходять шавки АСП-шніків і вимагають плату за паркування це взагалі бєспрєдєл. ЗА ШО ПЛАТИТИ ТРАСА ЦЕ НЕ ЇХ ВЛАСНІСТЬ.!!!!!!!!!!!!!
555 2012.03.30, 10:06
З понеділка за паркову можна не платити http://kiev.pravda.com.ua/news/4f74112b6697d/
30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

1651
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

829
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

934
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2017
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3521
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2419 5

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

758

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

662

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

635

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

653
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10297
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1146
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5214
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

959
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2755
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1143
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

350
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

670
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

577
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

625
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

980 2