Організовують дозвілля: як в Коломиї працює Єдиний центр надання соціальних та реабілітаційних послуг (ФОТО)

Станом на зараз відділення комплексної реабілітації центру надання реабілітаційних та соціальних послуг міста Коломиї відвідують 59 діток від 0 до 18 років, це діти зі статусом інвалідності та діти групи ризику з ймовірністю отримати інвалідність.

Про те, як на Івано-Франківщині функціонує цей центр Фіртці розповіла директорка установи Ірина Трачук.

Так, окрім дітей з інвалідністю, у відділенні денного догляду перебувають 32 особи — це молоді люди з інвалідністю віком від 18 років.

Щодня заклад відвідують близько 20-22 осіб, яким організовують дозвілля, майстер-класи, дворазове харчування та заняття протягом дня.

"У відділенні комплексної реабілітації дітей з інвалідністю та відділенні денного догляду осіб з інвалідністю — тут вони перебувають на протязі дня. 

Під час війни ми масштабувалися і приймаємо діток зі всієї України — якщо до нас перемістилася сім’я з числа ВПО і має довідку про це, то ми приймаємо таку дитину на реабілітацію.

Особливість центру в тому, що діти тут перебувають протягом дня.

Є спеціалізований транспорт, який рано доправляє дітей до реабілітаційної установи, протягом дня діти мають заняття, корекційні та реабілітаційні. Діти перебувають з вихователями, мають дозвілля, яке організовують їм педагоги, а ввечері їх доставляють додому.

Впродовж дня значна частина дітей ходить на індивідуальні заняття, тобто батьки їх приводять до певних спеціалістів, конкретно до логопеда чи на масаж, або на лікувальну фізкультуру, чи заняття з реабілітації", — розповідає Ірина Трачук.

Також в центрі надають послугу "раннього втручання" — це послуга, за якої проводять реабілітацію дітям з 0 до 4 років. Це діти групи ризику, які можуть отримати інвалідність. Тому послугу надають, щоб мінімалізувати всі наслідки й дитина не мала труднощів в майбутньому.

Наразі 17 дітей отримають таку послугу, а це 15 сімей.

За словами директорки, це сімейноцентрована послуга, оскільки так розвивається не тільки сама дитина, а вся сім'я адаптовується до нових умов.

"Установа надає послуги безплатно, оскільки ми фінансуємося з міського бюджету, де покривають витрати на харчування,  заробітні плати, довіз, транспортування, енергоносії, господарську діяльність.

Маємо також хорошу співпрацю з міжнародними організаціями.

Один з останніх реалізованих проєктів у співпраці з благодійною організацією СОС "Дитячі Містечка" є встановлення піднімальної платформи — спеціального ліфта для діток з інвалідністю.

Ми обладнали мансардний поверх і діти з доступністю та мобільністю можуть дістатися до будь-якого реабілітаційного залу, кімнати чи класу, де займатимуться з фахівцями. Це полегшує роботу фахівцям, які мусіли б на руках носити дітей з одного поверху на інший", — каже Ірина Трачук.

За словами директорки центру, ліфт запустили в червні на кошти міжнародної організації, а з різноманітними підготовчими роботами допомагала міська рада.

Наразі центр відвідують тільки мешканці Коломийської громади. З молодих відвідувачів — троє переселенців. Ще п'ятеро внутрішньопереміщених дітей отримують послугу "раннього втручання".


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

На Прикарпатті цьогоріч працюватимуть 18 оздоровчо-відпочинкових закладів для дітей

Відомо, який розмір одноразової грошової допомоги при набутті групи інвалідності

Отримав інвалідність, але виконує обов'язок перед Україною: історія військовослужбовця, який служить в ТЦК на Прикарпатті

Фотогалерея


Коментарі ()

07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

499
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5153
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1425
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1307
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2567
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3956

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

344

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1178

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1021

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

942
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

257
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10633
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

334
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

600
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5652
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1415
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

293
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

200
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

572 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1005
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

876