Олімпійські ігри 2020: відповіді на головні запитання

XXXII Олімпійські ігри (ОІ), ще до старту увійшли в історію. Це вперше, коли олімпіаду саме перенесли, а не скасували. А ще, вперше Ігри відбуватимуться в непарний рік.  

Фіртка планує вести щоденник Олімпійських ігор, в якому відстежуватиме виступи збірної України, а особливо атлетів з  Прикарпаття.


Коли саме стартують ОІ-2020?


В п’ятницю, 23 липня, відбудеться офіційне відкриття Олімпіади – початок церемонії о 14:00 год за Києвом.

Розіграш медалей розпочнеться з наступного дня. Хоча загалом змагання стартують раніше. 21 липня відбудуться олімпійські мінітурніри з футболу, бейсболу та софтболу.

Перша змагальна подія ОІ-2020 – софтбольний матч між Австралією та Японією о 03:00 год за Києвом. 


Як слідкувати за Олімпіадою?


Переглядати Ігри можна буде на телеканалі UA:Перший, що є офіційним транслятором в Україні та сайті Суспільне Спорт.

Врахуйте, що між Києвом та Токіо +6 годин різниці.

Коли в Японії зранку стартуватиме ігровий день, в Україні ще буде глибока ніч. Натомість, коли на Іграх ввечері відбуватимуться вирішальні події доби, у нас буде якраз по полудню.

Відтак, середній часовий слот змагань за Києвом – від 03:00 год ранку до 17:00 год вечора.


Хто увійшов у нашу спортивну делегацію? 


В національну олімпійську збірну України увійшло 158 спортсменів та спортсменок. Це  найменше число учасників від нашої країни на Олімпіадах в часи незалежності. Повний склад збірної ось тут.

Щоправда, не всі відправились в Токіо. Тенісистка Марта Костюк пропустить змагання через травму, отриману в останній момент, а легкоатлети Олег Верняєв та Ігор Главан отримали дискваліфікацію через допінг.

Загалом на ОІ-2020 виступлять 206 збірних, це понад 11 тисяч учасників. Найбільша делегація у США – 615 атлетів. Найменша – одразу у кількох збірних країн-карликів на кшталт Андорри (по два учасники).


В яких дисциплінах маємо шанси на медаль? 


В дзюдо, карате, плаванні, боксі, фехтуванні, греко-римській боротьбі, стрибках у довжину та висоту у нас непогані шасни взяти золото.

Відповідно, найбільші надії пов’язані з Дарією Білодід, Станіславом Горуною, Анжелікою Терлюгою, Михайлом Романчуком, Олександром Хижняком, Ольгою Харлан, Жаном Беленюком, Мариною Бех-Романчук та Ярославою Магучіх.

Загалом на медалі всіх трьох ґатунків претендентів у нас близько двох десятків у таких видах та дисциплінах, крім описаних вище, спортивна гімнастика, біг з бар’єрами, кульова стрільба, стрибки у воду, теніс, маунтинбайк.

Але навряд ця Олімпіада має шанси стати для нас найуспішнішою в часи незалежності. Зокрема через малу кількість атлетів.


Яка літня Олімпіада була найуспішніша для незалежної України?


Найуспішнішими Літніми Олімпійськими Іграми для нас досі є змагання в Атланті-1996. То були перші літні Ігри, на яких Україна виступила окремою командою.

Результат – рекордні 23 медалі, дев’ять з яких золоті. Наблизитись до такого показника вдалось лише раз. На Олімпіаді-2004 в Афінах – 22 медалі, і вісім золотих.

На жаль, за останнє десятиліття в медальних показниках України на Олімпіадах спостерігаємо поступовий спад. Попередні Ігри в Ріо стали для нас найгіршими в історії – всього 11 медалей, лише дві з яких були золотими. Абсолютний антирекорд.

Якщо відштовхуватись від видів спорту, то з відривом найбільше медалей на літніх Олімпійських Іграх українці взяли в спортивній гімнастиці (всього 12, п’ять золотих), боксі (14, чотири золотих) та легкій атлетиці (17, дві золотих).


Яка програма Олімпійських Ігор?


Детально з нею можна ознайомитись на офіційному сайті ОІ.

На цьогорічній Літній Олімпіаді будуть змагання в 33 видах спорту (55 різних дисциплін). Загалом це 339 подій за 22 дні.


В яких видах спорту будуть виступати наші спортсмени?


Українці виступлять у 29 видах спорту.

Це академічне веслування, бадмінтон, бокс, важка атлетика, велосипедний спорт (маунтенбайк, трек, шосе),  веслування на байдарках та каное, веслувальний слалом, вільна боротьба, греко-римська боротьба, дзюдо, карате, кінний спорт, легка атлетика (марафон, метання молота, ядра та диска, стрибки у висоту та довжину, спортивна ходьба, біг з бар’єрами, потрійний стрибок, стрибки з жердиною), плавання, синхронне плавання, спортивна та художня гімнастика, стрільба з лука, стендова та кульова, стрибки у воду, сучасне п’ятиборство, теніс, настільний теніс, тріатлон та фехтування. 

Прикарпатці Ганна Шевчук та Валерій Літанюк змагатимуться у спортивній ходьбі на 20 та 50 км відповідно, а Михайло Гаврилюк у метанні молота.


Яку фінансову нагороду отримають наші олімпійці за здобуті в Токіо медалі?


Розмір державних премій не змінився з часів Олімпіади в Ріо.

Золото – 125 тисяч доларів.

Срібло – 80 тисяч доларів.

Бронза – 55 тисяч доларів.


Які види спорту дебютують на Олімпіаді?


Одразу чотири дисципліни вперше будуть представлені на Іграх – карате, спортивне скелелазіння, серфінг та скейтбординг. Також вперше з часів Ігор в Пекіні у 2008 році повертаються в програму бейсбол та софтбол.


А Паралімпійські ігри цього року коли?


Вслід за Олімпійськими – з 24 серпня по 5 вересня.


22.07.2021 Іван Муканик 6675
Коментарі ()

30.09.2023
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки поспілкувалась з демобілізованим тренером дитячо-юнацької спортивної школи Юрієм Фуриком про мобілізацію, бойові будні на фронті, поранення, реабілітацію та повернення до роботи з дітьми.  

833
28.09.2023
Вікторія Матіїв

Канада — країна, яка завойовує серця своєю величчю та різноманітністю, ділиться журналістка Фіртки, яка певний період проживала там.  

612
25.09.2023
Тетяна Дармограй

Про стан, у якому перебувають близькі зниклих безвісти та практичні поради щодо збереження психологічної рівноваги таким родинам Фіртці розповіли психотерапевтка Наталія Сабліна та психологиня Олександра Шевченко.   

1130
17.09.2023
Тіна Любчик

Головні туристичні пам’ятки Вінниці очолює музей-садиба Миколи Пирогова. На запитання: «Що подивитися в першу чергу у Вінниці?» кожен місцевий житель впевнено назве це культове місце.  

1209
11.09.2023
Тіна Любчик

З журналісткою Фіртки своєю історією поділився 42-річний Роман Примич, військовослужбовець з Івано-Франківська, який отримав поранення на фронті та зараз перебуває на лікуванні в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

10014 19
07.09.2023
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає, які зміни запланували та як це вплине на темпи мобілізації.

2799

Усім нам добре знайома старозавітна історія про битву Давида та Голіафа, як протистояння сильному, могутньому загарбнику в рази меншого, але безстрашного молодого та винахідливого Давида.

659

Намагаючись ототожнити історію Русі з історією Московії, нащадки угро-фінів твердять, нібито столиця Русі у 1157 році була перенесена з Києва у Володимир Андрієм Боголюбським. Це відверта брехня. Він зробив Володимир своєю резиденцією, але це не означає, що переніс столицю, бо Боголюбський тоді у Києві не княжив. Київська держава – Русь існувала впродовж IX—XIII століть.

1009

Невже ми єдині розумні істоти на весь всесвіт? Ці питання давно хвилюють людство та науковців.

1104

Річки у селах — це природні багатства і можливості для туризму. Дізнайтеся, як зберегти та використати річки для розвитку сільського життя.

767
27.09.2023

В області завершилося збирання ранніх зернових і зернобобових культур.  

666
21.09.2023

Лікарі порекомендували робити останній прийом їжі не пізніше ніж за дві-три години до сну.

479
16.09.2023

У селі Братківці комунальне підприємство «Франківськ-Агро» вже вдруге збирає гречку, яку висіяли на цьому полі.  

660
27.09.2023

Далеко в горах жив один старий пустельник. Він жив з того, що йому приносили люди.

20200
21.09.2023

Пропонуємо вашій увазі шістнадцять висловів Андрея Шептицького, що стали крилатими фразами.

38275
16.09.2023

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

632
10.09.2023

У церкві Різдва Пресвятої Богородиці у селі Нижній Вербіж Коломийського району вперше відзначили храмове свято за новоюліанським календарем. Раніше святкування припадало на 21 вересня.

766
25.09.2023

Головні туристичні пам’ятки Вінниці очолює музей-садиба Миколи Пирогова. На запитання: «Що подивитися в першу чергу у Вінниці?» кожен місцевий житель впевнено назве це культове місце. Музейно-садибний комплекс ім. Пирогова присвяче

457
30.09.2023

Президент Володимир Зеленський оголосив про створення Альянсу оборонних індустрій і заснування спеціального Оборонного фонду.  

336
25.09.2023

Перша партія танків Abrams M1, обіцяних Сполученими Штатами, прибула до України 23 вересня.  

594
20.09.2023

Кажуть: така ініціатива уряду — ламає напрацьований механізм швидкої допомоги військовим та соціальної підтримки мешканців громад.   

501
15.09.2023

За матеріалами СБУ підозру у державній зраді отримав народний депутат Нестор Шуфрич.  

1203